15min be reklamos
Publikuota 2022 09 09, 08:13 Atnaujinta 2022 09 09, 12:01

Kėdainių rajone liepsnojo apleistas Apytalaukio dvaras, įtariamas padegimas

Penktadienio paryčiais gaisras kilo Apytalaukio dvare Kėdainių rajone.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Dimitrijaus Kuprijanovo / „Rinkos Aikštės“ nuotr.

Anot Bendrojo pagalbos pranešimo, informacija apie gaisrą apleistame dvare gauta 5 valandą 15 minučių.

„Pranešėjas teigė, kad trečiasis pastato aukštas dega atvira liepsna. Gesinimui sutelktos didelės ugniagesių pajėgos. Šiuo metu paskelbta apie gaisro lokalizaciją, jis neplinta, bet dar nėra pilnai užgesintas“, – BNS apie 7 valandą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo poskyrio vyriausiasis specialistas Dainius Vedrickas.

VIDEO: Apytalaukio dvaro gaisras Kėdainių rajone

Į įvykio vietą išsiųstos Kėdainių ir Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Gesinti gaisro pasiųstos Pramonės, Dotnuvos, Šėtos, Josvainių ugniagesių komandos, rašoma Kėdainių rajono naujienų portale „Rinkos Aikštė“.

Atskubėję ugniagesiai ėmė malšinti liepsnas, vanduo imamas iš čia pat esančių tvenkinių. Gesinat gaisrą įgriuvo perdanga, ugniagesiams buvo pavojinga patekti į pastato vidų.

Vanduo buvo liejamas per langus, patekta į pastato vidų. Pastatas gesinamas ir iš Jonavos PGT automobilinio keltuvo.

8 valandą ryto Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė „Rinkos aikštę“ informavo, kad atvykus pirmosios gelbėtojų pajėgoms pastato palėpė degė atvira liepsna.

Pranešimas apie gaisrą gautas 05 val. 15 min., pirmosios pajėgos atvyko 05 val. 26 min. Dar vykstant į gaisravietę 05 val. 21 min. paskelbtas 2 PIN (padidintas pajėgų išsiuntimo numeris).

„Gesinant gaisrą įkrito medinė perdanga tarp 2 ir 3 aukšto. Vyksta gesinimo darbai. Įvykis jau tiriamas“, – tuomet raportavo D. Vaitkevičienė.

Gaisras po poros valandų buvo nuslopintas, išdegė pastato vidus, perdanga, sienos, stogas.

Šeštą valandą ryto į įvykio vietą atskubėjo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir Vilainių seniūnijos darbuotojas.

„Kalbėjau su ugniagesiais, ugnies židinys buvo pastato viduje. Čia elektros nebuvo, langai buvo užkalti stipriai, net ugniagesiams teko paplušėti, kol jie įsibrovė į pastato vidų, išlaužę užkaltus langus.

Nors tyrimas tik pradėtas, tačiau turime įtarimų, kad pastatas buvo padegtas tyčia. Vienas langas buvo išluptas ir, matyt, taip buvo patekta į vidų. Žinoma, į šiuos klausimus atsakys ugniagesių ir policijos tyrėjai“, – cituojamas A.Kacevičius portale rinkosaikste.lt.

Birutės Gailienės nuotr./Apytalaukio dvaras Kėdainių rajone
Birutės Gailienės nuotr./Apytalaukio dvaras Kėdainių rajone

Kėdainių rajono savivaldybė sako, kad daug metų nenaudojamą dvarą jau kartą prašė atsakingų institucijų įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, tačiau leidimo negavo.

Suprasti akimirksniu

  • Apytalaukio dvaras ir parkas įsikūręs už 5 kilometrų į šiaurę nuo Kėdainių, prie Nevėžio intako Alkupio.
  • Pirmą kartą Apytalaukis paminėtas H.Vartbergės „Livonijos kronikoje“ 1371 metais. Nuo XV amžiaus minimas ir Apytalaukio dvaras.

Mūriniai dvaro rūmai statyti XIX amžiaus viduryje, vėliau rekonstruoti, turi neorenesansinio stiliaus bruožų.

Šiuo metu dvaro sodyba nuosavybės teise priklauso Kėdainių rajono savivaldybei. 2018 metais savivaldybė buvo pasirašiusi koncesijos sutartį su vietos verslininkės įkurta viešąja įstaiga dėl dvaro sutvarkymo ir pritaikymo turizmui, tačiau ji nutraukta nepradėjus tvarkyti pastato.

Apie dabartinę pastato būklę „Rinkos aikštė“ pasakojo pernai vasarą: Apytalaukio dvarą dažniau lanko vaiduokliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min