Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2016 01 02 /16:13

Kėdainių rajone nužudytas berniukas šeštadienį būtų šventęs 2-ąjį gimtadienį

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Kėdainių rajoną sukrėtė skaudus įvykis – 1979 metais gimęs vyras nužudė du mažamečius savo vaikus, juos įmetęs į šulinį. Tragedijos kaimynystėje gyvenantys žmonės 15min pasakojo, kad vyras dažnai smurtaudavo prieš 26 metų sugyventinę. Tačiau policiją dėl to ji kvietė vos kelis kartus, o oficialių kaltinimų dėl smurto niekada nebuvo pateikusi.
Tragedijos vietoje
Tragedijos vietoje / Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr.

Apie tai, kad šeimoje galėjo įvykti tragedija net minčių teigia neturėjęs ir Pelėdnagių seniūnijos vadovas Valentinas Tamulis. Anot jo, sugyventiniai negirtavo, seniūnijos darbuotojai nėra pastebėję ir smurto žymių, išduodančių, jog moteris būtų mušama. 

Tiesa, policija yra sulaukusi keleto iškvietimų į šiuos namus. Taip pat ir dėl galimo smurto artimoje aplinkoje atvejų.

Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Tragedijos vietoje
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Sugyventinių namas, kuriame jie gyveno su keturiais vaikais

Gyveno uždarai

Tragedijos vieta – šeimos sodyba, kurioje gyveno sugyventiniai su keturiais vaikais – yra atokiau nuo kitų kaimo namų. Artimiausias kaimynas – už kelių šimtų metrų gyvenantis vienišas vyras Rimantas. Pastarasis buvo dažnas svečias sugyventinių namuose. 

Su kitais kaimo bendruomenės nariais pora beveik nebendravo – susitikdavo tik per vaikams surengtas kalėdines šventes ir panašiomis progomis. Tuomet šeima esą atrodė „kaip visos“. 

VIDEO: Tragedija Kėdainių rajone

Akis badantis skurdas

Tačiau kiek kitaip situacija atrodo savo akimis pamačius šeimos namus. Nevisiškai įrengtas namas priklausė sunkiu nusikaltimu įtariamo vyro tėvui.

Jam dar gyvam esant prieš kelerius metus čia įsikūrė ir sugyventiniai – 36 metų vyras ir dešimt metų už jį jaunesnė draugė Lina. Netrukus pora susilaukė keturių vaikų. Vyriausiam berniukui dabar šešeri, mergaitei – ketveri. 

Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Tragedijos vietoje
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Tragedijos vietoje

Gyvenimas čia jų nelepino – vos metus žvilgsnį aišku, kad šie namai neprimena tokių, kuriuose jie turėtų laimingą vaikystę. Šeima gyveno pirmajame namo aukšte, antrasis – neįrengtas.

Įžengus į vidų kyla natūralus klausimas, kaip apskritai tokioje aplinkoje gali augti vaikai – juose nėra net elementariausių mažamečiams būtinų daiktų: lovytės, maudymosi vonelės, jau nekalbant apie karštą vandenį maudynėms.

Visa šeima miegojo ant dviejų lovų ir ant žemės pamestų poros čiužinių. Dieną po tragiško įvykio ant jų mėtėsi suversti patalai – pagalvės, antklodės ir palaikės paklodės.

Kukli virtuvė, kurioje be tokiose sodybose įprasto pečiaus, yra ir viryklė, stalas, spintelė bei skalbimo mašina, taip pat nerodė, jog namuose gyveno jauna šeima. Tik vaikiškas naktipuodis, su jame užšalusiu šlapimu, liudijo – čia auga vaikai. 

Sunku pasakyti, ar šie namai taip atrodo kasdien, ar tik šiandien, po kraupios nakties įvykių ir pareigūnų apsilankymo. Vis dėlto tvarkos juose tikrai nedaug. 

Mums lankantis virtuvėje ant žemės mėtėsi duonos riekės, šalia kurių sukiojosi katės – dabar likusios vienintelės gyvos būtybės šiuose tragedija paženklintuose namuose. 

Dviejuose kambariuose glaudėsi šeši asmenys: sugyventiniai ir keturi mažamečiai jų vaikai: 2011 m., 2009 m. gimusi mergaitė ir berniukas bei dar du mažyliai – 2014 m. sausio 2 d. gimęs berniukas bei vos keturių mėnesių mergytė. 

Abu juos tėvas dėl kol kas neaiškių priežasčių šiąnakt įmetė į greta namo esantį šulinį. Vaikai neišgyveno.

Savo kaltės vyras neneigia – šeštadienį apklausiamas įvykį tiriančių pareigūnų jis prisipažino nužudęs savo vaikus. Tačiau paaiškinti kraupaus nusikaltimo motyvų negalėjo. Neatmetama, jog jis serga psichine liga. Ar tai tiesa, paaiškės po medikų apžiūros.

Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Tragedijos vietoje
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Tragedijos vietoje kaimo gyventojai uždegė žvakučių.

Po tragedijos į namus nebegrįš

Tiesa, nors namuose dvelkia nepritekliumi, jame buvo plazminis televizorius.

Jį ir dar keletą vertingiausių daiktų šeštadienį išsivežė į nelaimės vietą atvažiavęs žuvusių vaikų mamos brolis. 

Į kalbas su žurnalistais nesileidęs vyras aiškino, jog „čia daugiau nėra ką veikti“ ir „niekas čia vis tiek nebegyvens“ - taip netiesiogiai leisdamas suprasti, jog jo sesuo su gyvais likusiais vyresniais vaikais į sugyventinio namus nebegrįš.

Šiuo metu jauna moteris su dukra ir sūnumi glaudžiasi pas savo motiną Jonavos rajone. Pas ją moteris skubėdavo ir anksčiau – tuomet, kai susipykdavo su sugyventiniu. Tokių barnių buvo ne vienas. Tačiau po kurio laiko Lina vėl sugrįždavo į Kėdainių rajone esančią sodybą.

Rimondos Mikalčiūtės/15min.lt nuotr./Seniūnas Valentinas Tamulis
Rimondos Mikalčiūtės/15min.lt nuotr./Seniūnas Valentinas Tamulis

Pelėdnagių seniūnijos vadovas Valentinas Tamulis 15min pasakojo, kad daugiavaikė Saviečių kaimo šeima yra socialinės rizikos šeimynų sąraše

Pasak seniūno, vyro sugyventinė dažnai pabėgdavo iš namų pas savo motiną, tačiau tokių pabėgimų metu ji nebūdavo sumušta.

VIDEO: Pelėdnagių seniūnijos vadovas Valentinas Tamulis sako nenujautęs tragedijos

Visgi kitokios nuomonės yra sodybos kaimynystėje gyvenantis Rimantas. Jis teigė, kad kaimynas retai kada būdavo blaivus. O išgėręs tapdavo labai agresyvus ir dažniausiai skriaudė savo sugyventinę.  

Rimondos Mikalčiūtės/15min.lt nuotr./Kaimynas Rimantas
Rimondos Mikalčiūtės/15min.lt nuotr./Kaimynas Rimantas

Jis pasakojo, kad nužudymu įtariamas vyras ir 1989 metais gimusi jo sugyventinė nebuvo susituokę, tačiau jų vaikai turėjo vyro pavardę. 

„Jis smurtaudavo prieš savo sugyventinę, kitaip tariant, duodavo į galvą. Dėl ko? Dėl pinigų. Norėdavo paimti pašalpą, kurią ji gaudavo už vaikus. Tačiau vaikų nemušdavo. Juos tik pabardavo. Nors vyresnius vaikus gal ir mušdavo“, – kalbėjo Rimantas.

VIDEO: Vaikų nužudymu įtariamo vyro kaimynas Rimantas: „Blaivus jis būdavo retai“

Anot kaimyno, vaikų nužudymu įtariamas vyras į darbą paleisdavo kumščius, kuomet išgerdavo. Pastaruoju metu jis niekur nedirbo. Jo sugyventinė – taip pat. Pora gyveno iš pašalpų.

„Viskas dėl gėrimo. Jis reikalaudavo, kad jam atiduotų savo pašalpą, nes ketina už ją pirkti alkoholio“, – pasakojo kaimynystėje gyvenantis Rimantas.

Rimondos Mikalčiūtės/15min.lt nuotr./Kaimynė Nijolė
Rimondos Mikalčiūtės/15min.lt nuotr./Kaimynė Nijolė

Pasak seniūno, vyro sugyventinė dažnai pabėgdavo iš namų pas savo motiną

Jam pritarė ir kaimynė Nijolė, kuri taip pat teigė, kad įtariamasis dažnai gerdavo.

Moteris prisiminė, kad raminti įsismarkavusio kaimyno ne kartą vyko policijos pareigūnai. 

„Mes čia nuolat negyvename, tačiau vasarą dažnai būdavome. Apie šeimą mažai žinau, bet esu atvežusi rūbelių vaikučiams.

Pas juos iš visų kampų dvelkė nepriteklius... Dėl smurto nežinau. Bet visko, matyt, būdavo tarp jų“, – sakė tame pačiame kaime namą turinti moteris. Ji apgailestavo, jog didžiulio visuomenės, pareigūnų ir seniūno dėmesio šeima sulaukia tik po nelaimės, o ne anksčiau. 

Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Tragedijos vietoje
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr./Tragedijos vietoje

Nužudė, nes vaikai ne jo?

Šiuo metu įtariamasis suimtas. Policija aiškinasi tragedijos aplinkybes. Protu sunkiai paaiškinamos nelaimės motyvų pareigūnai nekomentuoja. Aišku tik tai, kad vaikus šiuo nusikaltimu įtariamas tėvas į šulinį įmetė prieš tai susipykęs su jų motina ir ją išvaręs iš namų. 

Buvo kalbų, kad tie vaikai ne jo. Ji pabėgdavo pas motiną, tai ką žinai... Tačiau oficialiai šiuos vaikus jis pripažino kaip savo – davė pavardę, atrodo, mylėjo. Sunku pasakyti, kas galėjo užeiti. Gal liga kokia

Pelėdnagių seniūnijos vadovas V.Tamulis turi savo versiją, kodėl įvyko ši nelaimė: anot jo, galbūt įtariamasis prieš atžalas pakėlė ranką, nes manė, kad jie yra ne jo vaikai. 

„Buvo kalbų, kad tie vaikai ne jo. Ji pabėgdavo pas motiną, tai ką žinai... Tačiau oficialiai šiuos vaikus jis pripažino kaip savo – davė pavardę, atrodo, mylėjo. Sunku pasakyti, kas galėjo užeiti. Gal liga kokia?“ – svarstė seniūnas.

Kartą jau teistas

Tragedija, sukrėtusi ne tik Kėdainių rajoną, bet ir visą Lietuvą, įvykdyta naktį į šeštadienį.

Pirminiais duomenimis, įtariamasis – vaikų tėvas – į šulinį įmetė 4 mėnesių mergaitę ir berniuką, kuris šeštadienį būtų šventęs 2-ąjį gimtadienį.

Pareigūnų teigimu, sulaikytasis kol kas nėra prisipažinęs dėl šio nusikaltimo.

Teisėsaugos pareigūnams vyras žinomas – anksčiau kartą jau teistas ir penkis kartus baustas administracine tvarka.

Pirminiais duomenimis, nusikaltimo metu vyras buvo blaivas. Pareigūnai įtaria, kad jis galbūt turi psichinės sveikatos problemų. 

„Buvo iškvietimų į tuos namus ir dėl galimo smurto atvejų“, – sakė Kauno apskrities VPK komunikacijos specialistė Odeta Tumelytė. Tiesa, oficialių kaltinimų dėl vyro elgesio sugyventinė nebuvo pateikusi. 

Kėdainių rajono savivaldybėje pirmadienį ketinama surengti pasitarimą dėl Saviečių kaime įvykusios tragedijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius