Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelių erelis Mindaugas Matukas už pabėgimą 127 km/val. greičiu nuo Vilniaus policijos dar 30 parų siunčiamas į areštinę

Mindaugas Matukas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mindaugas Matukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismai toliau smaugia kelių erelį Mindaugą Matuką. Šią savaitę kitoje byloje 25 paras arešto jau gavęs „Mercedes“ vairuotojas „užsidirbo“ dar vieną administracinę nuobaudą. Be to, jau šį ketvirtadienį M.Matukas stojo prieš teismą baudžiamojoje byloje.

Pastaruoju metu bene garsiausias ir piktybiškiausias kelių erelis sostinėje Mindaugas Matukas jau kurį laiką ne skrajoja juoduoju mersedesu, o klimpsta teismų ruože.

Ketvirtadienio rytą Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas paskelbė, kad už dviejų dienų pasivažinėjimą po Vilnių, kai 127 km/val. greičiu lekiančio „Mercedes“ negalėjo pavyti patruliai, M.Matukui skiriama 30 parų administracinio arešto bausmė.

15min.lt primena, jog praėjusį antradienį kitoje administracinio teisės pažeidimo byloje Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas M.Matukui skyrė 25 parų areštą. Tąkart 27-erių metų vaikinas pripažintas kaltu dėl to, kad dar rugsėjo 15-ąją netoli sostinės stoties, Sodų gatvėje, vairavo automobilį be teisių. Taip pat vairuotojas negalėjo pateikti pareigūnams nei transporto priemonės techninės apžiūros, nei privalomojo civilinės atsakomybės draudimo dokumentų.

Maža to, šį ketvirtadienį M.Matukas trumpam sėdo į kaltinamųjų suolą Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme, kur jam iškelta baudžiamoji byla dėl automobilio vagystės. Be to, jam pareikštas kaltinimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Šiandien bylos nagrinėjimas iš esmės dar nepradėtas, tik pratęstas M.Matukui skirtas suėmimo terminas.

Mersedeso nutarė nekonfiskuoti

M.Matukas yra vienas įžūliausių KET pažeidėjų sostinėje – išrašas apie anksčiau jam skirtas nuobaudas jau sudaro net 23 puslapius, ši charakteristika įsegama į kiekvieną naują bylą.

Apie M.Matuko gaudynes ir dviejų į vieną sujungtų bylų nagrinėjimą teisme 15min.lt išsamiai pasakojo ankstesniame straipsnyje.

Kadras iš LNK žinių/Po gaudynių Vilniaus pakraštyje automobilį „Mercedes Benz E270 CDI“, kurį vairavo M.Matukas, pirmiausia apžiūrėjo ekspertai.
Kadras iš LNK žinių/Po gaudynių Vilniaus pakraštyje automobilį „Mercedes Benz E270 CDI“, kurį vairavo M.Matukas, pirmiausia apžiūrėjo ekspertai.

Šioje dviguboje byloje ją išnagrinėjusi teisėja Virginija Liudvinavičienė pažeidėją pripažino kaltu pagal 11 ATPK punktų.

Teisėja privalėjo įvertinti kiekvieną pažeidimą atskirai, už juos teismas formaliai skyrė M.Matukui nuo 40 iki 3 500 litų baudas.

Net pagal tris punktus pažeidėjui skirtas 30 parų areštas.

Tačiau nuobaudas subendrinus, piniginių baudų nebeliko, o paliktas tik vienas maksimalaus termino areštas.

Šįkart teisėja nutarė nekonfiskuoti juodos spalvos 2003-iųjų laidos automobilio „Mercedes Benz E270 CDI“, nes transporto priemonė (tiksliau, tai, kas iš jos liko po kelių erelio pasiskraidymų) priklauso M.Matuko draugui.

27 metų vilnietis M.Matukas yra teistas 6 kartus, o pirmąją šios žiemos dieną pradėta dar viena jo baudžiamoji byla.

Nutarimą dėl administracinio arešto teismas nurodė vykdyti nedelsiant po jo paskelbimo.

Gyventi laisvėje tarsi nebemoka

Nors vilnietis M.Matukas yra teistas net 6 kartus, iki praėjusio spalio vilnietis mėgavosi laisve, nes buvo anksčiau laiko paleistas iš įkalinimo įstaigos.

Tačiau spalio 10 dieną Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbė, kad jaunas vyras sistemingai pažeidinėjo ir nevykdė pataisos inspekcijos nurodymų.

Teisėja Aiva Survilienė nutarė patenkinti Vilniaus pataisos inspekcijos teikimą ir M.Matukui panaikino lygtinį paleidimą, rašė delfi.lt. 

Tą pirmadienį nuteistasis pasiųstas į pataisos namus atlikti 1 metų 1mėnesio ir 8 dienų neatliktos bausmės.

Teisėja A.Survilienė buvo konstatavusi, kad M.Matukas sistemingai pažeidinėjo lygtinio paleidimo sąlygas, nebuvo namuose nuo 22 iki 6 val., be to, neatvykdavo registruotis į pataisos inspekciją, todėl nėra pagrindo teigti, kad jis gali būti taisomas neizoliuotas nuo visuomenės.

M.Matukui 2009-ųjų balandį teismas buvo paskelbęs nuosprendį dėl vagystės. Nustatyta, kad jis viename bute apvogė merginą, su kuria susipažino naktiniame klube. Iš nukentėjusiosios buvo pagrobtas 2 tūkst. litų vertės auksinis laikrodis, grandinėlė, apyrankė, mobilusis telefonas ir kt. Merginai buvo padaryta 4,5 tūkst. litų žala, pasakojo delfi.lt

Portalo žiniomis, nuo šių metų kovo M.Matukas kiekvieną mėnesį po porą kartų įkliūdavo policijai už tai, kad vairavo neblaivus ir neturėdamas vairuotojo pažymėjimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min