Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelmės rajone aptiktas nelegalus mėsos cechas

Nelegalus mėsos cechas
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Nelegalus mėsos cechas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba, nutarė įsitikinti kalbomis, kad iš vienos Kelmės rajone, Laikšių kaime, esančios sodybos kylantis gardus rūkomų mėsos gaminių dūmas vilioja visus neabejingus lietuviškiems skilandžiams, kumpeliams ir dešroms.

Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, atvykėliai čia įsigyja ką tik iš rūkyklos ištrauktų produktų ir keliauja toliau, skleisdami „aromatingą“ naujieną apie galimybę įsigyti palyginti nebrangių rūkytų mėsos produktų. Iš lūpų į lūpas sklindanti reklama  atviliojo ir pareigūnus.

Moters sutikti ir palydėti į patalpą, kurioje buvo rūkytų gaminių prikrautas šaldytuvas-vitrina, jie nusipirko kumpelių dešrų ir skilandžių už 170 litų ir pardavėjai uždavė vieną kuklų klausimėlį: ar turite leidimą verstis ūkine veikla?

Pardavėjai iš karto dingo kalbos dovaną. Pasirodo, kad ji jokia pardavėja, o tik sodybą prižiūrinti moterėlė, kuri pasitiko netikėtus svečius ir nutarė jiems leisti pasirinkti įvairių skanėstų. Kainas ji sugalvojusi pati. Tačiau kainos ties mėsos gaminiais, kaip ir priklauso tikros parduotuvės šaldytuve-vitrinoje, buvo labai aiškiai surašytos, o ne jos ekspromtu sugalvotos. 

Kalbos dovaną prarado ir šio nelegalaus mėsos  cecho savininkas 47 metų A.J.

Na, o pareigūnai, pasižvalgę po sodybą, rado net tris kieme rūkstančias rūkyklas, 300 kg jau realizuoti paruoštos  rūkytos produkcijos, 350 kg žalios mėsos, neprastai įrengtą patį mėsos perdirbimo cechą su įranga ir dviem samdiniais, triūsiančiais jame.

Kadangi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai priėmė sprendimą, draudžiantį šią mėsą bei jos gaminius realizuoti rinkoje, pareigūnai visą mėsytę išvežė ir perdavė Rietavo utilizacijos įmonei sunaikinti.

Dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla stambiu mastu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu A.J. turės atgauti žadą ir pareigūnams paaiškinti, kodėl jis, neturėdamas leidimo, vykdė mėsos tvarkymo, rūkymo ir gaminimo darbus bei realizavo pagamintą mėsos produkciją, slėpė gaunamas pajamas ir nemokėjo jokių mokesčių.  Už tai Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min