Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kerštaujantis kaunietis pasitelkė draugo iš policijos pagalbą: pareigūnas kaltinamas reketu

Gytis Mikulis ir Vytautas Adomaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gytis Mikulis ir Vytautas Adomaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Kauno apygardos teismas atsivertė susikompromitavusio 29-erių metų Kauno apskrities policijos pareigūno Gyčio Mikulio bylą. Vyras kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei savavaldžiavimu, t. y., bendrininkaujant su bendraamžiu Vytautu Adomaičiu, beveik du mėnesius sistemingai terorizavus kaunietį ir prievartavus iš jo turtą. Neteisėtus veiksmus jis atliko tarnybos metu.

Pasak bylos medžiagos, G.Mikulis kaltinamas tuo, kad būdamas statutiniu valstybės tarnautoju, dirbdamas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Eismo įvykių registravimo skyriaus vyriausiuoju patruliu, 2016 m. vasarį susitarė veikti bendrininkų grupėje kartu su V.Adomaičiu. „Draugystės“ tikslas – turtinė nauda.

Tarp nukentėjusiojo Artūro A. ir V.Adomaičio vasarį įvyko konfliktas, kurio metu pastarasis, kaip jis pats teigė, buvo sunkiai sužalotas ir patyrė didelę žalą. Norėdamas atsiteisti su jį sužalojusiuoju, V.Adomaitis nusprendė kreiptis ne į policiją ar teismą, o į pažįstamą pareigūną G.Mikulį. Taip gimė reketo planas.

G.Mikulis, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, siekdamas turtinės naudos tiek sau, tiek V.Adomaičiui, nesilaikydamas įstatymų nustatytos tvarkos ir nesikreipdamas į policiją, reikalavo iš nukentėjusiojo Artūro A. pinigų. Jei pinigai nebus sumokėti – grės baudžiamoji atsakomybė už sveikatos sužalojimą, teigiama baudžiamojoje byloje.

Nukentėjusysis buvo verčiamas pasirašyti tariamos – 9 500 eurų sumos – skolos raštelį. O vėliau, pagrasinus telefonu, neva skolingus pinigus perduoti G.Mikuliui. Šis į susitikimus nesibaimino atvykti tarnybos metu, su pareigūno uniforma ir tarnybiniu automobiliu.

Kauno apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai, po sėkmingai pasibaigusios operacijos, G.Mikulį sulaikė balandžio 5 d. Jis buvo sulaikytas savo tarnybos metu iš nukentėjusiojo priėmęs dalį reikalautos pinigų sumos. Pasak Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininko Elano Jablonsko, policininkas sulaikytas su 1 000 eurų.

Pareigūno ir jo bendrininko nusikaltimas iškilo į dienos šviesą, nes terorizuotas vyras parašė skundą policijai. Civilinis ieškinys šioje byloje nebuvo pareikštas.

Pirmadienį vykusiame teismo posėdyje dėl neaiškių priežasčių nepasirodė nukentėjusysis Artūras A. Dėl to nuspręsta bylos nagrinėjimą atidėti, o teismo šaukimo nepaisančiam nukentėjusiajam skirti trijų MGL dydžio baudą. Kitas teismo posėdis įvyks lapkričio 16 d.

G.Mikulis policijoje dirbo devynerius metus. Šiuo metu jis yra nušalintas nuo pareigų. Jo bendrininkas nėra teisėsaugos pareigūnas. V.Adomaitis dirba vienoje įmonėje projektų vadovu.

G.Mikulis policijoje dirbo devynerius metus. Šiuo metu jis yra nušalintas nuo pareigų. Jo bendrininkas nėra teisėsaugos pareigūnas.

Toje pačioje įmonėje dirbo ir nukentėjusysis Artūras A. Muštynės tarp jų kilo vieno darbinio vakarėlio metu. Kaip patikino šios bylos prokuroras, ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad V.Adomaičiui išties buvo padaryti sužalojimai. Dėl to šiuo metu vyksta kitas teisminis nagrinėjimas, kur Artūras A. jau pripažintas kaltinamuoju.

Už pasinaudojimą savo tarnybine padėtimi, šiurkščiai pažeistus tarnybą reglamentuojančius teisės norminius aktus bei sulaužytą policijos pareigūno priesaiką G.Mikuliui gresia įkalinimas iki dešimties metų.

V.Adomaitis savo kaltės nepripažįsta, o G.Mikulis parodymus ikiteisminio tyrimo metu duoti atsisakė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min