-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Keturis šeimos narius galimai nužudžiusio E.Anupraičio byla į teismą keliauja be kaltinamojo akto

Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl priverčiamųjų medicininių priemonių taikymo asmeniui. Kauno rajono gyventojas Egidijus Anupraitis buvo įtariamas savo artimųjų – motinos, tėvo, dėdės ir močiutės, nužudymu bei sunkiu senelio sužalojimu. Teismui perduotas ne kaltinamasis aktas, o nutarimas dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo.
Egidijus Anupraitis
Egidijus Anupraitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip pranešimu spaudai informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo metu atlikus ekspertinius tyrimus, nustatyta, kad E.Anupraitis galimai atliktos nusikalstamos veikos metu ir šiuo metu serga lėtiniu psichikos sutrikimu. Dėl šio sutrikimo asmuo negalėjo ir negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti.

Ekspertų išvadose teigiama, kad E.Anupraičiui būtinas gydymas, kuris gali būti atliekamas tik specializuotoje gydymo įstaigoje. Todėl rekomenduojamas taikyti priverstinis gydymas psichiatrinėje ligoninėje griežto stebėjimo sąlygomis. Psichiatrijos ligoninėje E.Anupraitis yra gydomas jau dešimtą mėnesį.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Kadangi E.Anupraitis ekspertų pripažintas kaip negalintis atsakyti už savo veiksmus, nagrinėjant bylą Kauno apygardos teisme bus sprendžiama ar tikrai šis asmuo padarė baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką ir kokios priverčiamojo medicininio pobūdžio priemonės jam taikytinos.

„Tikimybė, kad jis išeitų iš ligoninės anksti – labai menka“, – anksčiau 15min yra teigusi šios bylos prokurorė Auksė Lipkevičienė.

15min primena, jog 26-erių metų Egidijus Anupraitis įtariamas Kauno rajone, Gaižėnų kaimo sodyboje, nužudęs savo 48-erių metų motiną, 49-erių metų tėvą, 74-erių metų senelę ir 37-erių metų tėvo brolį. Jų kūnai su šautinėmis žaizdomis rasti pernai metų kovo 27 d. Juos aptiko Kaune gyvenanti E.Anupraičio sesuo, kurį laiką niekaip nesusisiekusi su šeimos nariais.

Manoma, kad nusikaltimas įvykdytas kelios dienos prieš atrandant kūnus. Įtariamojo senelis rastas sužeistas su šautinėmis žaizdomis kojose, jis paguldytas į ligoninę. Tikėtina, jog keletą dienų, negalėdamas pakrutėti, be maisto ir vandens, senyvo amžiaus vyras galėjo išgulėti šalia kitų išžudytų šeimos narių.

Teisėsaugos atstovai vylėsi, jog išgyvenęs E.Anupraičio senelis taps svariu liudininku šioje byloje, papasakos, ką matė savo namuose lemtingąjį kovo mėnesio savaitgalio vakarą, tačiau taip nenutiko. Nors jo gyvybę medikams pavyko išgelbėti, sugijo ir peršautos kojos, perkeltas į Vilkijoje veikiančią slaugos ligoninę, po kurio laiko, pernai metų liepos 3 d., jis mirė, nusinešęs visas paslaptis į kapus.

Teisėsaugos duomenimis, į aukas paleista ne mažiau kaip 21 šūvis. Nustatyta, jog nusikaltimo vietoje rastos šovinių tūtelės buvo iššautos iš ginklo, kurį įtariamasis turėjo su savimi sulaikymo prie Marijampolės stoties metu pernai metų kovo 28-ąją. Ginklas savigynai jam buvo išduotas legaliai. E.Anupraitis dirbo apsaugininku vienoje firmoje, tačiau darbo vietoje nešiotis ginklo jam nereikėjo.

Iki šio kraupaus nusikaltimo Kauno rajono gyventojas policijai nebuvo žinomas – neteistas ir nebaustas administracine tvarka. E.Anupraitis mokyklą baigė su pagyrimu ir studijavo prestižiniame Liverpulio universitete Jungtinėje Karalystėje. Liaupsių jam, kaip itin gabiam mokiniui, negailėjo ir buvę jauno vyro mokytojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius