Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje 22 asmenis vienijusi narkotikų platintojų grupuotė stos prieš teismą

Klaipėdoje demaskuota 22 asmenis vienijusi narkotikų platintojų grupuotė
Policijos nuotr. / Klaipėdoje demaskuota 22 asmenis vienijusi narkotikų platintojų grupuotė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos teisėsaugininkai praneša baigę du didelės apimties ikiteisminius tyrimus dėl Klaipėdos apskrityje veikusios organizuotos nusikalstamos grupuotės narių ir su ja susijusių asmenų padarytų nusikaltimų. Policija išardė 7 prekybos taškus jungusį narkotikų platinimo tinklą.

Baudžiamojon atsakomybėn iš viso traukiami 22 asmenys. Įtarimai pareikšti aktyviems grupuotės nariams, kvaišalų perpardavinėtojams, tiesioginiams narkotikų platintojams bei jų vartotojams.

Įtariama, kad grupuotės nariai kontroliavo narkotinių medžiagų – heroino, kokaino, kanapių bei kt. – neteisėtą apyvartą, didesniais kiekiais parduodavo narkotikus su grupuote susijusiems platintojams ir kitiems asmenims.

Iš neteisėtos apyvartos paimti dideli narkotikų kiekiai: heroino, kokaino, kanapių, taip pat psichotropinė medžiaga – metamfetaminas ir psichotropiniai vaistai. 

Įtariamiesiems inkriminuojamos 39 nusikalstamos veikos, tarp jų – neteisėtas disponavimas narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis dideliais kiekiais turint tikslą jas platinti organizuotoje grupėje.

Nuo 2013 m. vasaros uostamiesčio teisėsaugininkų vykdytos  operacijos metu nutraukta 7 narkotinių medžiagų platinimo taškų veikla Klaipėdoje, Naujakiemio g., Debreceno g., Mokyklos g., Technikos g., Žalgirio g., Sulupės g. bei Baltijos pr.

Iš neteisėtos apyvartos paimti dideli narkotikų kiekiai: heroino, kokaino, kanapių, taip pat psichotropinė medžiaga – metamfetaminas ir psichotropiniai vaistai. Turimais duomenimis, organizuoto nusikalstamumo verteivos neteko apie 60 000 litų nusikalstamo pelno.

Be to, Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų sprendimais apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į lėšas ir transporto priemones, kurių vertė apie 32 000 litų.

9 įtariamieji suimti, likusiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. Dar du ikiteisminiai tyrimai buvo atskirti iš pagrindinės bylos nuo tyrėjų pasislėpusių asmenų atžvilgiu. Vokietijoje sulaikius įtariamąjį, vienas ikiteisminis tyrimas užbaigtas pagreitinta tvarka.

Turimais duomenimis, organizuoto nusikalstamumo verteivos neteko apie 60 000 litų nusikalstamo pelno.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatomas laisvės atėmimas nuo 2 iki 15 metų.

Dalies įtariamųjų atsakomybę sunkina tai, jog nusikalstama veika įvykdyta organizuotoje grupėje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

VIDEO: Klaipėdoje demaskuota 22 asmenis vienijusi narkotikų platintojų grupuotė
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min