Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 11d. 09:31

Klaipėdos kriminalistai nustatė, kad netinkamą skerdieną galimai „palaimino“ veterinaras

Apie 14 tonų draudžiamos produkcijos bendrovė realizavo Lietuvoje ir Lenkijoje.
Klaipėdos VPK nuotr. / Apie 14 tonų draudžiamos produkcijos bendrovė realizavo Lietuvoje ir Lenkijoje.

Klaipėdos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos gydytojo galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Galimos korupcijos požymiai paaiškėjo VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams atliekant vienos uostamiesčio bendrovės maisto produktų kontrabandos ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ikiteisminį tyrimą, kuris dar tęsiamas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pasienio veterinarijos posto vyresnysis gydytojas į teisėsaugininkų akiratį pateko po to, kai, įtariama, bendrovės vadovo prašymu tyčia neatliko bendrovės gabenamos prekės veterinarinio tikrinimo bei padarė atitinkamus įrašus iš Ukrainos į Europos Sąjungą atgabento krovinio su šaldyta skerdiena dokumentuose.

Muitinėje patikrintas krovinys neturėjo privalomojo veterinarijos sertifikato, tačiau šalutiniai gyvūniniai produktai vis dėlto pateko į rinką kaip žmonių vartojimui tinkamas produktas, o apie 14 tonų draudžiamos produkcijos bendrovė realizavo Lietuvoje ir Lenkijoje.

Klaipėdos VPK nuotr./Apie 14 tonų draudžiamos produkcijos bendrovė realizavo Lietuvoje ir Lenkijoje.
Klaipėdos VPK nuotr./Apie 14 tonų draudžiamos produkcijos bendrovė realizavo Lietuvoje ir Lenkijoje.

Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad teisėsaugos pareigūnų tyrime minima žmonių maistui neskirta šaldytos jautienos siunta – iš viso 55 tonos šaldytos jautienos, buvo sulaikyta ir ant vartotojų stalų nepateko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:19
02:24
01:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min