Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 20d. 11:39

Klaipėdos muitinės metai: konfiskuoti ūdrų kailiai, taurieji metalai

Bandyta pergabenti elektroninių detalių laužą
Klaipėdos teritorinės muitinės nuotr. / Bandyta pergabenti elektroninių detalių laužą

Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai suvedė pasibaigusių 2020-ųjų metų duomenis. Paaiškėjo, kad per metus nustatyti 2047 administraciniai pažeidimai, surašyti 99 protokolai, sulaikyta prekių už beveik 2,5 mln. eurų.

Kaip rašoma pranešime spaudai, konfiskuota prekių už daugiau nei 81 tūkst. eurų. Pradėti 27 ikiteisminiai tyrimai.

Daugiausia – aštuoni – ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl kvaišalų kontrabandos. Dviem atvejais per Panemunės kelio postą kontrabanda bandyta gabenti grynuosius pinigus. Vienas Rusijos Federacijos pilietis muitinės pareigūnams nedeklaravo daugiau nei 23 500 eurų, kitas – daugiau nei 20 500 eurų.

Automobilio bake – taurieji metalai

Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė ir tauriųjų metalų turinčių elektroninių detalių laužo kontrabandą. Praėjusių metų spalio mėn. į Panemunės kelio postą iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykusio Lietuvos piliečio vairuojamo automobilio kuro bake aptikti 48 kilogramai tauriųjų metalų turinčių elektroninių detalių laužo, kruopščiai išrūšiuoto į pakuotes. Muitininkai sulaikė nedeklaruotas prekes bei automobilį, kuriuo gabenta kontrabanda.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ir dėl bandymo papirkti pareigūną – kad nepastebėtų pažeidimų, asmuo jam siūlė 150 eurų kyšį. Ikiteisminis tyrimas perduotas Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriui, tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Suklastotos prekės – naikinamos

Vykdydamas intelektinės nuosavybės teisinę apsaugą Klaipėdos teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyrius perna atliko 12 tyrimų dėl galimų pažeidimų, parengė 10 sprendimų. Buvo sunaikinta 36319 vnt. suklastotų prekių, kurių bendra vertė 139 399 Eur.

Į rinką nepatekusių prekių vertė, jas realizavus kaip originalią produkciją, siektų daugiau nei 0,5 mln. eurų. Daugiausia – 7 tyrimai atlikti dėl 11 299 vnt. sulaikytų žaislų klastočių (tarp sulaikytų prekių – iš Kinijos įvežti neteisėtai svetimais prekių ženklais FURBY, TWISTER, PLAY-DOH, PAW PATROL, FROZEN pažymėti žaislai). Taip pat atlikta po 1 tyrimą dėl rūkomojo tabako, kosmetikos, aliuminio ratlankių bei telefonų aksesuarų klastočių.

Itin retas atvejis, kai yra nustatomas suklastotas tabako prekinis ženklas. Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai koordinavo konfiskuoto rūkomojo tabako „Al Fakher“ sunaikinimą atliekų deginimo įmonėje. Sunaikinta prekių už 103 tūkst. eurų. Sulaikius rūkomąjį tabaką deklarantas išreiškė prieštaravimą, byla buvo nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme, kuris priėmė sprendimą sulaikytas prekes pripažinti klastotėmis ir jas sunaikinti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žaislai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žaislai

Latvis bandė įvežti kailį

Balandžio 18 d. kelyje Klaipėda – Liepoja, Būtingės pasienio kontrolės punkte, pareigūnai muitiniam tikrinimui sustabdė Klaipėdos kryptimi važiavusį automobilį Renault Master, kurį vairavo Latvijos pilietis.

Atlikus krovinio tikrinimą, kartoninėje dėžėje buvo rasti skirtingų laukinių gyvūnų kailiai (2 lapės, 2 ūdros, 1 barsuko ir 8 bebro; iš viso – 13 vnt.). Atsižvelgus į tai, kad gabenami kailiai gali priklausyti saugomoms gyvūnų rūšims, buvo surašytas Prekių sulaikymo protokolas, kreiptasi į Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekciją.

Gamtosaugininkai informavo, kad nors Lietuvos Respublikoje ūdros nėra saugomos, tačiau jos yra įtrauktos į CITES konvencijos A priedą, todėl šių gyvūnų kailių gabenimui yra reikalingas Europos Sąjungos komercinio naudojimo sertifikatas. Jo Latvijos pilietis neturėjo. Asmeniui muitininkai surašė Administracinių nusižengimų protokolą, ūdrų kailiai konfiskuoti.

Kauno zoologijos sodo nuotr./Ūdra
Kauno zoologijos sodo nuotr./Ūdra

Bandė įvežti dujų mišinių

Muitininkai užkardė dujų mišinių, priskiriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų grupei patekimą į Lietuvą. Gegužės 18 d. Klaipėdos krovinių postui išleidimo į laisvą apyvartą muitinės procedūrai buvo pateiktos daugkartinio naudojimo talpyklos, užpildytos dujų mišiniais. Pareigūnai išsiaiškino, kad deklaruoti dujų mišiniai savo sudėtyje turi aušalo, priskiriamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų grupei, todėl įvežamam kiekiui taikomi draudimai ir apribojimai.

Atlikus nuodugnų tyrimą buvo nustatyta, kad įmonė, bandžiusi importuoti šį krovinį nėra registruota elektroniniame hidrofluorangliavandenilių pateikimo rinkai kvotų registre, kaip tai numatyta Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (ES) teisės aktuose ir neturi privalomos pateikti importuojamam dujų kiekiui HFC kvotos. Įmonės vadovui buvo surašytas Administracinių nusižengimų protokolas. Sulaikytų prekių vertė – daugiau nei 39 tūkst. eurų.

Pažeidimų daugiau nei 2019-aisiais

2020 metais Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai kai kurių pažeidimų fiksavo žymiai daugiau nei 2019 metais. Akcizais apmokestinamų prekių įsigijimas (išskyrus energinius produktus ir elektros energiją), laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką (ANK 209 str.) – 2019 m. nustatyti 234 atvejai, 2020 m. – 336 (pokytis – 43,6 proc.). 2019 metais fiksuoti 66 Muitinio tikrinimo tvarkos pažeidimai (ANK 211 str.), 2020 metais – 108 (pokytis 63,6 proc.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min