Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 18d. 23:44

Kliūtys Alytaus gaisre – griūna pastatų sienos, neramina žala gamtai

Gaisras Alytuje
15min nuotr. / Gaisras Alytuje

Trečią parą Alytuje ugniagesiai kovoja su iššūkiais – čia vis dar rusena padangos, užsiliepsnojusios bendrovės „Ekologistika“ patalpose. Penktadienio vakarą Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis feisbuke pasidalijo neraminančia žinia – nuogąstaujama dėl žalos gamtai, o ugniagesiai susiduria su naujais iššūkiais.

„Nenoriu per anksti daryti išvadų. Bet jeigu tai dėl gaisro, vadinasi, situacija kur kas blogesnė nei sako ekspertai. Šia nuotrauka su manimi pasidalijo Alytaus rajono Žiūkų kaimo gyventojas. Zuikis mirė tiesiog žmogaus akyse“, – rašo N.Cesiulis ir prideda nuotrauką.

Pasak jo, nors gaisras lokalizuotas ir nebeplinta, bet vis dar dega milžiniškas kiekis padangų.

„Pradėjo griūti pastatų sienos. Nors ugniagesiai puikiai išmano ir dirba savo darbą – visiškai suvaldyti tokią stichiją be galo sunku“, – pasakoja meras.

Viena didžiausių nelaimių

Meras sako, kad šiandien su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika kilo kariniu sraigtasparniu apžiūrėti situacijos iš viršaus: „Ministras neabejoja – pasekmės Dzūkijai katastrofiškos. Gesinimo metu panaudota daug putokšlio, kuris yra labai agresyvus aplinkai. Ir tai yra viena didžiausių pastarojo meto nelaimių.“

„Tai suvokdamas į gaisravietę jau važiuoju ne kaip miesto meras, o kaip juodadarbis, klausiu tiesiai, ko reikia, ką padaryti, kad šitie pragaro vartai kuo greičiau užsidarytų. Ugniagesiai pasakė, kad reikia ekskavatorių – tuoj pat darbininkai atvažiavo stumdyti degėsių. Pasakė reikia ilgastrėlių ekskavatorių kasimui Gulbynės ežerėlyje, kad vyrams būtų vandens – buvo tuoj pat padaryta. Reikėjo tikslių oro taršos duomenų – reikalavau perkelti oro matavimo stoteles ten, kur gyventojai jaučia smogą. Reikėjo maitinimo gaisrininkams, biotuoletų, krautuvų, kuro ugniagesiams, dronų, pastatų brėžinių, apsaugos priemonių, galimybės uždaryti kelius, papildomų mobilių šviestuvų, informuoti visuomenę, leidimų pjauti medžius link vandens telkinių, oro taršą matuojančių stotelių ir dar sunkiai suvokiama galybė kitų darbų. Aišku man padeda ir mano puikieji komandos nariai“, – skelbia N.Cesiulis.

Matuos taršą, rinksis komisija

Pasak Alytaus miesto mero, pagal paskutinius Aplinkos apsaugos agentūros matavimus (matuota Alytaus Naujojoje g. ir Kauno g.) oro tarša normos ribose, jokių pakitimų nepastebėta. Šeštadienį ryte matavimai bus atlikti ir kitose Alytaus miesto dalyse. Šeštadienį taip pat renkasi ekstremalių situacijų valdymo komisija, kuri įvertins esamą situaciją ir pateiks rekomendacijas dėl įmonių darbo pramonės rajone.

„Šiuo metu yra uždaryta Audėjų g. Tikėtina, kad artimiausiu metu bus uždaryta ir Pramonės g. Tai neturėtų sukelti didelių nepatogumų, nes policijos pareigūnai padės reguliuoti eismą“, – sako meras.

„Kol kas Panemunės mikrorajono gyventojams tiekiamas „žalias“ vanduo, tai reiškia, kad jis tiekiamas tiesiai iš gręžinio. Šį vandenį galima naudoti buityje (prausimuisi, wc, skalbimui ir t.t.), tačiau maisto gamybai skirtą vandenį pristatinėsime pagal „Dzūkijos vandenų“ sudarytą grafiką. Filtruoto vandens tiekimas bus atnaujintas, kai bus užgesintas gaisras.“, – miesto gyventojams primena jis.

Spalio 16-osios naktį Alytuje, Pramonės rajone, užsidegė gamybinės patalpos bendrovėje „Ekologistika“. Įmonė užsiima naudotų padangų perdirbimu, utilizacija ir yra vadinama viena didžiausių šios srities bendrovių Baltijos šalyje.

Dėl didžiulės gaisro keliamos taršos vyko dalinė alytiškių evakuacija, policijai gelbėti žmones padėjo net kariuomenė. Ugniagesių pajėgos sutelktos iš pusės Lietuvos. Sveikatos specialistai įspėjo, kad degančios, o ypač smilkstančios padangos – tikra cheminio užterštumo bomba. Aplinkos ministras K.Mažeika dėl gaisro Alytuje kreipėsi į prokuratūrą.

Per visą parą gaisras nebuvo užgesintas. Alytuje dėl gaisro buvo paskelbta ekstremali padėtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min