Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl Kovo 11-osios išvakarėse tenka prisiminti tragiškiausią pastarojo dešimtmečio gaisrą? (nuotraukos)

2007-ųjų kovo 11-osios tragedijos akimirka
Andriaus Vaitkevičiaus ir 15min.lt archyvo nuotr. / 2007-ųjų kovo 11-osios tragedijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ugniagesiai įtaigiai įspėja, jog per ilguosius savaitgalius ugnies stichija pagal statistiką pasiglemžia itin daug gyvybių, o 15min.lt savo ruožtu primena, kokios 2007-ųjų metų tragedijos ragina nepamiršti gaisrininkai.

Atėjęs šventinis ir ilgas savaitgalis slepia ne vien malonumus, bet ir mirtinai pavojingą riziką.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistai Kovo 11-osios išvakarėse įspėjo: su ugnimi nejuokaujama, o ilgieji savaitgaliai, remiantis statistika, žmonių gyvybėms kelia didžiausią grėsmę.

Ugniagesiai priminė, jog būtent kovo 11-ąją prieš trejus metus kilo bene tragiškiausias pastarųjų metų gaisras, pasiglemžęs net 6 gyvybes. 2007-ųjų pavasarį, panašiai kaip šiemet, lietuviai džiaugėsi ilguoju savaitgaliu – ilsėjosi tris paras iš eilės.

15min.lt primena, jog 2007-ųjų kovo 11-osios, sekmadienio, paryčiais tragiškiausias pastarojo dešimtmečio gaisras kilo sostinės Žirmūnų gatvės daugiabutyje.

Ugniagesiai ir gelbėtojai devynaukštį apgulė apie 5.30 val.

Kai kurios aukos, neištvėrusios karščio, šoko iš 6 aukšto. Gaisro metu žuvo 6 žmonės, tarp jų – Lietuvos darbininkų sąjungos vienas iš steigėjų ir vadovų, buvęs Seimo narys 58 metų Petras Šakalinis bei neregys, išsilavinęs ir talentingas menininkas 35 metų Remigijus Audiejaitis.

15min.lt archyvo nuotr./2007-ųjų kovo 11-osios tragedijos akimirka
2007-ųjų kovo 11-osios tragedijos akimirka

Kaimynai po nelaimės pasakodavo, kad ugnis landyne virtusiame šiukšlėmis užgriozdintame bute galėjo rusenti dar prieš 5 valandą. Oficialiai skambutis į bendrąjį pagalbos centrą užfiksuotas 5 val. 21 min., nors, kai kuriomis žiniomis, rūkstančius dūmus dar kiek anksčiau pastebėjo ir gaisrininkams apie tai pranešė mieste patruliavę policininkai.

Iš landynės ugnis netrukus išplito į dar tris 6-ojo aukšto butus, liepsnos persimetė ir į du butus 7-ajame aukšte.

Gyventojai negalėjo išsigelbėti pro du avarinius išėjimus, nes vienas buvo užkaltas, o kitas užgriozdintas rakandais.

Košmariški vaizdai

Gaisrui Žirmūnų gatvės 93-iuoju numeriu pažymėtame name gesinti atvyko 7 ugniagesių automobiliai. Gelbėtojai tik po kurio laiko prasibrovė iki išėjimo ir nuplėšė lentas.

Tuo metu vyko kraują stingdanti drama.

„Vienas vyriškis pradėjo rėkti lyg skerdžiamas. Po to ir moteriškė ėmė šaukti nesavu balsu. Gal tai jie ir iššoko?” – svarstė iš gretimo namo nakties košmarą stebėję sutuoktiniai.

Padėkite! Maldaujame! Gelbėkite!, – iš įvairių aukštų balkonų klykė panikos apimti žmonės.

Gyventojų evakavimas užtruko. „Padėkite! Maldaujame! Gelbėkite!” – iš įvairių aukštų balkonų klykė panikos apimti žmonės.

Į lauką išbėgusios vienmarškinės moterys su vaikais, vyrai ir seneliai su ašaromis stebėjo, kaip jų namus glemžiasi ugnis.

Nors gaisras apie 7 val. buvo lokalizuotas, po poros valandų liepsnos trumpam vėl plykstelėjo 8-ojo aukšto balkone.

Nukentėjo 4 kūdikiai

Dėl apsinuodijimo smalkėmis į ligoninę pateko 4 kūdikiai, iš kurių mažiausiam – vos 7 mėnesiai. Gaisro dūmais apsinuodijo ir 7 paaugliai. Dar 10 suaugusiųjų taip pat buvo pristatyti į ligoninę, bet po apžiūros paleisti.

Per nelaimę trys žmonės žuvo liepsnose ir dūmuose, vienas – iššokęs pro šešto aukšto langą. Dar vienas iš daugiaaukščio iššokęs žmogus sunkiai susižalojo ir vėliau, nepabudęs iš komos, mirė ligoninėje. Medikų rankose užgeso ir 90 procentų kūno apdegusio 44 metų vyriškio gyvybė.

Kone aštuoniasdešimčiai vilniečių, kurie po gaisro nebegalėjo gyventi savo namuose, savivaldybė parūpino laikinus būstus.

Iš visų šiame bendrabučio tipo name – 108 butai, kurių plotai siekia vos po 22 kvadratinius metrus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min