TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kompozitoriaus T.Dobrovolskio žudikas paskutinį kartą bandys įrodyti esąs nekaltas

Praėjus ketveriems metams nuo kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio nužudymo, byla dar neužversta.
Karolis Pociūnas
Karolis Pociūnas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Kaltu dėl žinomo kompozitoriaus ir perkusininko mirties pripažintas ir kalėti nuteistas Karolis Pociūnas jau atlieka laisvės atėmimo bausmę, tačiau dar yra parašęs skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

„Nuosekli mūsų pozicija, niekas nesikeičia – kaip ir anksčiau, prašome panaikinti nuosprendį ir išteisinti, visi tie patys motyvai, kaip buvo Apeliaciniame teisme“, – BNS sakė nuteistojo advokatas Romualdas Mikliušas.

Byla bus nagrinėjama sausio 29 dieną.

Kasacinį skundą šioje byloje pateikė ir kitas nuteistasis Skirmantas Jankauskas, taip pat nuteistojo Edgaro Petraševičiaus advokatas Mažeika.

S.Jankauskas šioje byloje buvo nuteistas lygtine bausme dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Jo advokatas Tomas Meidus BNS sakė, kad Aukščiausiojo Teismo prašoma išteisinti S.Jankauską.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Skirmantas Jankauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Skirmantas Jankauskas

„S.Jankausko kaltę pagrindžiančių duomenų byloje nėra. Manome, kad ir Vilniaus apygardos, ir Apeliacinis teismas nuosprendį grindė tik prielaidomis, nevertino byloje esančių teisinančių duomenų“, – BNS sakė T. Meidus.

Pasak gynėjo, teisininko išsilavinimą turintis S.Jankauskas po apkaltinamojo nuosprendžio negali dirbti advokato padėjėju.

Pagal įstatymą nuteisti asmenys kurį laiką negali dirbti advokatūroje.

Kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui pateikė ir dar vieno nuteistojo Edgaro Petraševičiaus advokatas Aidas Mažeika.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Edgaras Petraševičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Edgaras Petraševičius

E.Petraševičius, kaip ir S.Jankauskas, nuteistas kitame epizode, nesusijusiame su T.Dobrovolskio mirtimi.

„Susitaikėme su nukentėjusiuoju, atlyginome žalą, net nebuvome kaltinami T.Dobrovolskio nužudymu. Prašome bylą nutraukti susitaikius su nukentėjusiuoju arba pagal laidavimą“, – BNS sakė A.Mažeika.

E.Petraševičius yra nuteistas lygtine laisvės atėmimo bausme už nesunkų sveikatos sutrikdymą ir viešosios tvarkos pažeidimą.

Nuosprendį apskundė ir nuteistojo Pauliaus Leščinsko gynėjas. Advokatas Saulius Zakarevičius mano, kad jo ginamasis, atlyginęs žalą nukentėjusiajam, turėtų būti atleistas nuo atsakomybės pagal laidavimą. P.Leščinskas yra nuteistas lygtine laisvės atėmimo bausme už viešosios tvarkos pažeidimą ir sveikatos sutrikdymą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Paulius Leščinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Paulius Leščinskas

Liepos 5 dieną Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Vilniaus apygardos teismo paskelbtą nuosprendį kompozitoriaus nužudymo ir dar dviejų vyrų sužalojimo byloje.

Nuosprendis paliktas galioti be jokių pakeitimų, tada buvo atmesti aštuoni apeliaciniai skundai. Konstatuota, kad pirmos instancijos teismas labai išsamiai išnagrinėjo visas bylos aplinkybes.

Apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėjo tą pačią dieną.

2017 metų gruodžio 22 dieną Vilniaus apygardos teismas dėl kompozitoriaus T.Dobrovolskio nužudymo, kito asmens sužalojimo ir viešosios tvarkos pažeidimo kaltu pripažino tuomet 24 metų studentą K.Pociūną. Jam skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė. Iš K.Pociūno nužudytojo artimiesiems priteista atlyginti per 100 tūkst. eurų žalą.

Apygardos teismas konstatavo, kad lauke prie baro K.Pociūnas atėmė iš kito baro lankytojo skėtį, jį išlaužė, skėčiu suduota niekur nesikišančiam ir jokiame konflikte nedalyvavusiam T.Dobrovolskiui. Kaltinant nužudymu teismui buvo perduoti dar du jaunuoliai – S.Jankauskas ir Audrius Šalna. Dėl šio kaltinimo abu išteisinti.

T.Dobrovolskis nužudytas 2014-ųjų gruodžio 23-osios vakarą bare Vilniuje, Vingrių gatvėje, tarp lankytojų kilus konfliktui dėl požiūrio į Rusijos prezidentą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius