Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontrabandininkų išmonė: krovinys slėptas tuščiavidurėse lentose, išklotose skarda

Kontrabandos slėptuvė
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Įmantri kontrabandos slėptuvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Muitinės pareigūnai savaitgalį pasienyje su Baltarusija sulaikė dvi nemažas cigarečių kontrabandos siuntas. Penktadienį, vasario 20 d., Medininkų kelio poste įkliuvo dvigubą – Baltarusijos ir Lenkijos pilietybę turintis asmuo, kurio automobilio dugne rasta slėptuvė su cigaretėmis. Dar įmantresnė slėptuvė aptikta šeštadienį (vasario 21 d.) Šalčininkų kelio poste sulaikytame krovininiame vilkike. Ten cigaretės buvo slepiamos tuščiavidurėse vilkiko puspriekabės borto lentose, iš vidaus padengtose metaliniais lakštais.

Penktadienį, apie 15 val. į Medininkų kelio postą vienatūriu automobiliu „Ford Windstar LX“ iš Baltarusijos atvažiavęs Lenkijos ir Baltarusijos pilietybę turintis I.S. deklaravo nieko draudžiamo nevežantis. Tačiau muitinės pareigūnai nusprendė jo automobilį patikrinti rentgeno kontrolės sistema.

Ja buvo nustatyta, kad „Ford“ dugne įrengta slėptuvė, kurią išardžius rasta beveik 4 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Queen Superslims“ ir „Nz Gold Superslims“. Kontrabandos vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 9 600 eurų, rašoma Muitinės kriminalinės tarnybos atstovo ryšiams su visuomene Gedimino Kulikausko pirmadienį paviešintame pranešime.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos (BK 199 str. 1 d.) ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (BK 199 – 2 str. 1 d.). I. S. buvo sulaikytas, o vėliau – Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu – ir suimtas mėnesiui. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai.

Antroji mašina sulaikyta šeštadienį, Medininkų kelio poste, apie 22 val. vakaro. Šįkart muitininkai patikrino iš Baltarusijos įvažiavusį Lenkijos piliečio S. G. vairuotą krovininį vilkiką DAF. Patyrę pareigūnai greitai pastebėjo, kad vilkiko puspriekabės „Krone“ borto konstrukcijų lentos kiek neįprastos – tarytum baltai dažytais galais.

Netrukus paaiškėjo, kad lentos tuščiavidurės – jų viduje slėpta beveik 4 tūkst. pakelių baltarusiškų kontrabandinių cigarečių „NZ Gold Superslim“, kurių vertė – 9960 eurų.

Dėl šio sulaikymo MKT Vilniaus skyriuje irgi pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai. S. G. buvo sulaikytas dviem paroms, artimiausiu metu bus priimtas sprendimas dėl kardomosios priemonės skyrimo.

Beje, su kontrabandos slaptavietėmis tuščiavidurėse lentose pareigūnai susiduria nebe pirmą kartą, bet šios buvo dar „patobulintos“ – iš vidaus klotos metaline skarda. Taip, matyt, tikėtasi užmaskuoti slaptavietes nuo patikrinimo muitinės rentgeno kontrolės sistema.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min