Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovotojai su prekyba žmonėmis: „Svarbu, kad aukos nebijotų liudyti teismuose prieš sutenerius“

Filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ („Escaping Sunshine“) akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ („Escaping Sunshine“) akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate lankėsi organizacijos „Lietuvos Caritas“ atstovės. Organizacija „Caritas“ vykdo projektą „Pagalba prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukoms“. Viešnagės policijos įstaigoje tikslas – pristatyti projektą, apžvelgti, žmonių, nukentėjusių nuo prekybos žmonėmis, prostitucijos, seksualinės prievartos, poreikius bei aptarti pagalbos, bendradarbiavimo galimybes.

Kriminalinės policijos skyriaus bei Prevencijos poskyrio tyrėjams nebuvo naujiena prekybos žmonėmis teisinis aspektas,  tačiau su aukų identifikacine kortele ir kriterijais jie nebuvo susipažinę. „Lietuvos Caritas“ Socialinė darbuotoja Kauno regione Jolita Juškevičienė su prekybos žmonėmis aukų supažindino pasitelkdama konkrečius atvejus, kuomet žmonės buvo išnaudojami įvairiais tikslais: prostitucijai, nusikalstamoms veikoms, priverstiniam darbui, fiktyvioms santuokoms.

Taip pat buvo aptarti ir prostitucijos bei seksualinio išnaudojimo atvejai. Buvo kalbėta apie nukentėjusių žmonių poreikius, tarpinstitucinį bendradarbiavimą, tiriant nusikaltimus ir teikiant pagalbą nukentėjusiems. Diskusijos metu buvo akcentuota, kad labai svarbu paskatinti nukentėjusiuosius ryžtis prabilti apie savo išgyvenimus, liudyti teismuose prieš sutenerius ir prekeivius žmonėmis.

J.Juškevičienė sakė, kad „Lietuvos Caritas“ teikia įvairią pagalbą: materialinę, socialinio darbuotojo, juristo konsultacijas, palaikomąją aukoms, baigusioms programą.

Susirinkusieji diskutavo ir apie vaikus, priskiriamus socialinės rizikos grupei, bei ankstyvąją prevenciją, pasakojama Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistės Astos Krogertienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min