Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 18d. 20:42

Kraupia avarija Vilniuje pasibaigusių policijos gaudynių liudytojas: pareigūnai buvo šokiruoti ir net bijojo prieiti arčiau (žemėlapis)

Įvykio vietoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Po skrydžio per gyvatvorę mašina liko gulėti ant dešinio šono, po ja liko prispaustas per langą iškritęs vairuotojas. Mašiną atvertė 7 vyrai.

Į naujienų portalo redakciją kreipėsi vilnietis Juozas, kuris teigia negalintis nutylėti to, ką matė praėjusį savaitgalį. Jauno vyro supratimu, pažeidėją persekioję patruliai išprovokavo kraupią avariją, daugybę klaustukų Juozui paliko ir vėlesnis policininkų elgesys.

Praėjusį sekmadienį naujienų portalas 15min.lt operatyviai pranešė apie eismo nelaimę sostinės Justiniškių gatvėje, kur apsivertė „Renault 19“ ir buvo sužeistas šio automobilio vairuotojas.

Paaiškėjo, kad pirminė informacija apie šį įvykį nebuvo itin tiksli: Vilniaus apskrities VPK oficialiai patvirtino, kad prieš avariją „Renault“ ne šiaip buvo stabdomas policijos – pareigūnai jau kurį laiką jį vijosi. Be to, kaip pasakoja su naujienų portalu susisiekęs 37 metų Juozas B. (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.), apvirtusi transporto priemonė neatsistojo vėl ant ratų, o šonu prie asfalto prispaudė iš salono per langą iškritusį vairuotoją.

Juozo įsitikinimu, pažeidėjas buvo stabdomas neatsakingai, o avarijos vietoje buvę patruliai ir vėliau elgėsi neprofesionaliai: neskubėjo į pagalbą sužeistajam, neregistravo liudytojų.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viešųjų ryšių skyriuje 15min.lt informavo, jog apie vasario 13-osios incidentą Justiniškėse turima tokia oficiali informacija: „Apie 16 val. Vilniuje, Justiniškių–Ozo gatvių sankryžoje, Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės patrulis, įjungęs specialius šviesos ir garso signalus, pradėjo persekioti automobilį „Renault“, kurio vairuotojas minėtoje minėtoje sankryžoje (žr. žemėlapį apačioje) pažeidė KET reikalavimus. Justiniškių gatvėje, prie 34-uoju numeriu pažymėto namo, automobilio „Renault“ vairuotojas E.S. (gim. 1974 m.), nesuvaldęs automobilio, užvažiavo ant skiriamosios juostos ir apvirto. Eismo įvykio metu nukentėjo vairuotojas, kuris paguldytas į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės I-ąjį traumatologijos skyrių. Jam nustatyti daugybiniai kūno sumušimai, kaklo srities žaizdos.“

„Policininkai buvo persigandę“

„Mačiau visą įvykį, kaip dėl pareigūnų kaltės apvirto automobilis ir susižalojo vyriškis. Galima sakyti, policija jį taranavo. Žmogus buvo išlėkęs per keleivio pusės langą, veidu į žemę prispaustas, iš burnos tekėjo kraujas.Jis kriokė, iš burnos kraujas bėgo. Kraupu, iš tikrųjų, buvo...

Privažiavęs priėjau prie to vargšo nukentėjusiojo ir tik po to policija iš krūmų išlindo.

Padėjau apversti automobilį ant ratų. Policininkai buvo taip persigandę, kad net nereikėjo jiems liudyti. Jei reikėtų paliudyti apie šį įvykį, tikrai paliudysiu. Su manimi buvo ir daugiau liudininkų, nes važiavome vienu automobiliu. Tylėti nereikia, nes jie jaučiasi nebaudžiami, o žmogus galėjo ir žūti“, – apie įvykį sostinėje tą patį sekmadienį, kai Lietuvą sudrebino policininko prie Elektrėnų sukelta avarija, emocingai dalijosi mintimis Juozas.

Justiniškių 30-uoju numeriu pažymėtame daugiabutyje gyvenantis vilnietis pasakojo, jog tą popietę kaip tik išėjo iš namų ir užsivedęs šildė automobilio variklį. Mašina stovėjo ant kalniuko, nuo kurio atsivėrė puikus vaizdas į Justiniškių gatvę. Iš kiemo „Renault“ gaudynes jis galėjo stebėti pakankamai ilgai. „Buvau pirmas liudininkas ir pirmas žmogus, priėjęs prie to nukentėjusiojo, kuris buvo apsivertusios mašinos prispaustas. Bet buvau ne vienas – važiavome su dukra, žmona ir žmonos broliu“, – pabrėžė 15min.lt pašnekovas.

„Jam jau nebebuvo, kur dingti“

Anot daug metų jau vairuojančio vyro, transporto priemonės Justiniškių gatve judėjo maždaug 60-70 km/val. greičiu. „Renault“ važiavo antrąja, o policijos mašina – pirmąja eismo juosta, patruliai po truputį lenkė įtariamąjį ir tarsi bandė spausti jį prie skiriamosios juostos, kurios viduryje auga gyvatvorė.

„Jis nestojo, o jie jį spaudė. Galbūt žmogus buvo išsigandęs, negaliu pasakyti. Čia tik jis pats gali pasakyti. Aš tik mačiau patį vaizdą: jam jau nebebuvo, kur dingti – jis metėsi į tuos krūmus ir apsivertė. Keisčiausia, kad aš buvau pirmas įvykio vietoje, nors policija važiavo greta, o man reikėjo minutės, kad nusileisčiau iš kiemo į gatvę. Tik tada jie pasirodė iš už tų krūmų. Nors buvau vienintelis liudytojas, iš manęs net neėmė parodymų“, – stebėjosi Juozas.

Gaudynėse dalyvavę pareigūnai jam pasirodė labai susinervinę ir pasimetę. „Matėsi, kad jie norėjo, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Ir, man atrodo, jie nenorėjo kažkokių pašalinių liudytojų“, – mano Juozas.

Jis dar pridūrė: „Ačiū Dievui, tuo metu gatve nevažiavo nė vienas automobilis. O jei mes būtume minute anksčiau išvažiavę – patys būtume gavę šį smūgį...“

Juozas sakė priėjęs prie pat nukentėjusiojo, kad suprastų, ar jis gyvas, tada čiupo telefoną, kad iškviestų greitąją. Bet medikams apie įvykį pranešė netrukus pasirodęs policininkas.

„Mašiną atvertėmė gal septyniese. Žmogus liko gulėti toje pačioje padėtyje, kaip ir buvo prispaustas. Jis kriokė, iš burnos kraujas bėgo. Kraupu, iš tikrųjų, buvo...“, – neišdildomais įspūdžiais dalijosi Juozas, kuris laukia objektyvaus šio incidento ištyrimo.


Žiūrėti Incidento su "Renault 19" vieta didesniame žemėlapyje

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min