Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 25d. 19:00

Kuršių mariose 9 žvejai nustebo, kad žūklė 600 metrų nuo Lietuvos kranto gali baigtis bauda

Žvejai mėgavosi paskutiniu poledinės žūklės savaitgaliu.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija: Kuršių marios, poledinė žvejyba

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) primena, ką būtina prisiminti ruošiantis žvejoti pasienio ruožo vandenyse.

Trečiadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos pareigūnai ant Kuršių marių ledo, apie 600 metrų nuo valstybės sienos su Rusija, patikrino 9 žvejus. Paaiškėjo, kad jie visi nebuvo įrašytį į asmenų, turinčių teisę būti pasienio ruožo vidaus vandenyse, sąrašą bei neinformavo pasienio užkardos apie buvimą Kuršių marių pasienio ruožo vidaus vandenyse.

Už tai jiems gresia įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų.

Pasieniečiai įspėja, kad norint žvejoti Kuršių marių pasienio ruožo vidaus vandenyse reikia iš anksto užpildyti dokumentus ir būti įtrauktiems į asmenų, turinčių teisę būti pasienio vandenyse, sąrašą bei pranešti Valstybės sienos apsaugos tarnybai apie išvykimą ir grįžimą.

Valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, leidžiama būti ar verstis ūkine, komercine veikla asmenims, įrašytiems į Valstybės sienos apsaugos tarnybos sudaromą asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą.

Norintieji patekti į Kuršių marių vandenis, esančius pasienio ruože, bei pasienio vandenis, privalo pranešti pasieniečiams apie išvykimą ir grįžimą.

Asmenys, norintys patekti į Kuršių marių vandenis, esančius pasienio ruože, bei pasienio vandenis, privalo pranešti Valstybės sienos apsaugos tarnybai apie išvykimą ir grįžimą.

VSAT atstovai tuo pačiu kviečia neprarasti budrumo ir būti ypač atsargiems lipant ant užšalusių vandens telkinių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Kuršių mariose ledo storis ties Nida yra 17 centimetrų, tačiau esant teigiamai oro temperatūrai situacija nuolat keičiasi. Ant ledo draudžiama lipti, kai jo storis mažesnis nei 7 cm.

Kilus klausimų dėl reikalavimų žvejybai Kuršių mariose ar ant jų ledo galima kreiptis telefonu (8 441) 57955.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

17:33
00:25
00:50

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min