Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 12, 14:31

Advokatas A.Surblys kaltinamas bandymu pirkti teisingumą už 50 tūkst. eurų, bet teisėjų paveikti nepavyko

Penktadienį Generalinė prokuratūra teismui perdavė atskirtą iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis, baudžiamąją bylą, kurioje Klaipėdos regione dirbantis advokatas Aivaras Surblys kaltinamas galimu prekybos poveikiu siekiant paveikti Klaipėdos apygardos teismo teisėjų sprendimus.
Aivaras Surblys
Aivaras Surblys / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto sudėtingo ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad 2017 m. birželio–gruodžio mėnesiais Vilniuje ir Klaipėdoje vykusių susitikimų metu buvęs advokatas Drąsutis Zagreckas, veikdamas vieno asmens naudai, kaltinamajam pasiūlė, pažadėjo ir susitarė duoti 50 tūkst. eurų kyšį.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis Aivaras Surblys, pasinaudodamas pažintimi ar kita tikėtina įtaka keliems Klaipėdos apygardos teismo teisėjams, susitarė priimti minėtą kyšį, pažadėjęs paveikti tris Klaipėdos apygardos teismo teisėjus, kad jie, nagrinėdami baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, priimtų asmeniui palankų sprendimą.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad D.Zagreckas 2017 m. gruodžio mėnesį Klaipėdos rajone kaltinamajam advokatui perdavė dalį – 10 tūkst. Eur – sutarto kyšio.

Netrukus A.Surblys sužinojo, kad teisėjai numato priimti nurodytam asmeniui nepalankų sprendimą, todėl 2018 m. sausio mėnesį susitiko su D.Zagreckas ir gautą kaip kyšį sumą grąžino, tačiau to paties susitikimo metu D.Zagreckas tiesiogiai pažadėjo ir susitarė kaltinamajam A.Surbliui duoti didesnę sutarto kyšio dalį – 20 tūkst. Eur, už tai kaltinamasis pakartotinai pažadėjo paveikti minėtus teisėjus, kad šie priimtų asmeniui palankų sprendimą. Vėliau D.Zagreckas ir A.Surblys pareigūnų buvo sulaikyti.

Siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, objektyviai, visapusiškai išnagrinėti bylą bei išspręsti klausimą dėl bylos perdavimui iš vienos apygardos teismo kitos apygardos teismui, ši baudžiamoji byla yra perduota Lietuvos apeliaciniam teismui.

Tai jau 11-oji iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduodama baudžiamoji byla. Teismams perduotose nagrinėti baudžiamosiose bylose 6 asmenys jau yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos. Du asmenys, aktyviai padėję atskleisti organizuotų grupių narių padarytas nusikalstamas veikas, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, dar vienas asmuo, bendradarbiavęs su teisėsaugos pareigūnais, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šiuo metu Panevėžio ir Šiaulių apygardų teismuose nagrinėjamos 4 baudžiamosios bylos.

Ikiteisminį tyrimą teismui perduotoje byloje atliko teisėsaugos institucijų tyrimo grupė, kurią sudarė Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinės tyrimų valdybos ir Klaipėdos valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Šiuo metu vykstančiame ikiteisminiame tyrime dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje yra 39 įtariamieji, tiriama virš 140 galimų nusikalstamų veikų. Artimiausiu metu dalies įtariamųjų asmenų atžvilgiu bus priimti procesiniai sprendimai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min