Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laimutė Stankūnaitė nebenori ilgiau sėdėti ir laukti: ji skundžia teismo sprendimo nevykdančias ir grąžinti mergaitę trukdančias tarnybas

Laimutė Stankūnaitė ir Advokatas Gintaras Černiauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Laimutė Stankūnaitė ir Advokatas Gintaras Černiauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Laimutė Stankūnaitė nebenori ilgiau sėdėti ir laukti: ji nori nubausti politikus, kurie daug kalba, bet mažai daro, kad būtų įvykdytas teismo sprendimas grąžinti mergaitę. Dėl neveiklumo ji skundžia teismo sprendimo nevykdančias ir grąžinti mergaitę trukdančias tarnybas. O už žodžius dėl mergaitės paėmimo gali tekti atsakyti ir politikams.

Pirmiausia Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Donatui Jankauskui. Mat jis neseniai pareiškė, kad antstolė savo veiksmų dėl mergaitės perdavimo visiškai nederino su vaiko teisų apsaugos pareigūnais, pranešė LNK.

„Ministro, generalinio komisaro žodžiai įneša tam tikrą sumaištį. Vėlgi niekas nebežino, kokia atsakomybė gali užgriūti vieną ar kitą pareigūną, instituciją, nevykdant teismo sprendimo“, – sakė L.Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas.

L.Stankūnaitė žada skųsti teismui ir antstolę, kuri savo kaltės dėl teismo sprendimo neįvykdymo neįžvelgia.

„Mano tikrai yra viskas padaryta, kas priklauso nuo manęs“, – sakė antstolė Sonata Vaicekauskienė, kuriai jau du kartus nepavyko perduoti mergaitės motinai.

Kodėl nevykdomas teismo sprendimas tarpusavyje aiškinosi ir parlamentarai. Nors viešai aiškinama, kad institucijos tarpusavyje dar derina veiksmus, Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Jonas Rimantas Dagys mano priešingai:

„Jokio institucinio bendradarbiavimo čia nematau“, – sakė jis.

Plačiau apie seimūnų svarstymus skaitykite ČIA.

Daugiausiai klausimų dėl mergaitės perdavimo kyla vaiko teisių apsaugos specialistams, kurie ruošiasi konsultuotis su Danijos specialistais.

Teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius mano, kad institucijos tiesiog tempia laiką ir bando pasislėpti nuo atsakomybės.

Primename, kad Vaiko teisų apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė sakė, kad užsitęsusios diskusijos dėl vaiko perdavimo didina Lietuvos šansus pralaimėti bylą Europos žmogaus teisių teisme.

„Priminsiu, pirmasis teismo sprendimas buvo 2010 metų gegužės mėnesį. Tai per tiek laiko buvo galima pasiruošti (grąžinti mergaitę – red. past.). O tas drabstymasis viešoje erdvėje tik didina valstybės šansus pralaimėti Europos Žmogaus teisių teisme dėl žalos atlyginimo. Jei taip atsitiks, pinigai turi būti išieškoti iš pareigų nevykdančių pareigūnų, o ne iš mokesčių mokėtojų“, – sakė E.Žiobienė. Tarp tokių asmenų E.Žiobienė nurodo ir Kauno savivaldybės administracijos direktorių, kuris iki šiol nepanaikina mergaitės globos teisių teisėjai Neringai Venckienei.

Apie savo ketinimus apskųsti Lietuvos elgesį Tarptautiniam Žmogaus teisių teismui L.Stankūnaitė yra kalbėjusi ir 15min.lt konferencijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min