Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 12d. 16:30

Lazdijų rajono gyventojas policininkus apkaltino nebūtais nusikaltimais: gresia kalėjimas

Lazdijų policija
V.Danauskienės nuotr. / Lazdijų policija

Praėjusią savaitę Kauno apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo Lazdijų rajono policijos komisariato pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, praneša Alytaus apskrities VPK.

Kaip praneša policija, 2015 m. rugsėjo 28 d. į Lazdijų r. PK kreipėsi 53-ejų Lazdijų rajono gyventojas ir pranešė, kad 2014 m. balandžio 27 d. jis buvo sulaikytas dėl neteisėto laisvės atėmimo.

Taip pat buvo sulaikytas ir jam priklausantis automobilis „VW Passat“. Pareiškėjo teigimu, minėto automobilio salone buvo palikęs apie 630–670 litų.

Maždaug po pusantrų metų vyras staiga prisiminė, kad po atliktos automobilio apžiūros, kurioje dalyvavo pats, dingo pinigai. Veisiejiškis apkaltino Lazdijų rajono PK pareigūnus dėl pinigų pasisavinimo.

Po ilgų procesinių veiksmų, 2016 m. gegužės 20 d., Alytaus apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo pareigūnų piktnaudžiavimo. Ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Kauno apygardos prokuratūra nustatė, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, todėl ikiteisminį tyrimą nutraukė.

Ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto laisvės atėmimo Lazdijų rajono gyventojas yra kaltinamasis. Jo pareiškimas dėl policijos pareigūnų, neva, pasisavintų pinigų vertintinas kaip gynybinė pozicija, nes kaltu dėl jam pareikštų įtarimų neprisipažįsta.

Alytaus apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai surinko pakankamai duomenų dėl melagingo pareigūnų įskundimo apie nebūtą nusikaltimą. 2016 m. spalio 4 d. Lazdijų rajono gyventojui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo įskundimo ar pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Už tai gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Ikiteisminį tyrimą kuruoja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūra.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min