Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 20d. 12:49

Legendinis bėglys Igoris Molotkovas vėl teisme: nelaukta šlovė gyvenimą tik apsunkino

Igoris Molotkovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Igoris Molotkovas

Prieš 5 metus smulkus nusikaltėlis Igoris Molotkovas per akimirką išgarsėjo visoje Lietuvoje, kai pavogė iš policininkų automatą ir paspruko. Už šį poelgį jis buvo įkalintas ir į laisvę išėjo tik šių metų pavasarį – pačiame karantino įkarštyje. 18 kartų teistam I.Molotkovui nepavyko susirasti darbo, jam nepadėjo socialiniai darbuotojai, todėl jis grįžo prie senų veiklų: vagysčių, apgavysčių ir plėšimų.

Pirmadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą I.Molotkovas dėl vagysčių aiškintis atvestas su antrankiais.

„Įžymybė, išgarsėjai!“ – tokiais žodžiais kaltinamąjį pasitiko valstybės jam priskirtas advokatas Petras Prialgauskas.

Bylos nagrinėjimas pradėtas nuo įprastinės procedūros – kaltinamojo asmenybės nustatymo. I.Molotkovas teisminį procesą išmano puikiai, todėl teisėjo vos paprašytas atsistojo ir paklaustas gimimo datos ėmė berti visą esminę informaciją.

„Gimęs 1991 balandį, Eišiškėse. Lietuvos pilietis. Iki suėmimo gyvenau Vilniuje. Išsilavinimas 10 klasių. Nevedęs. Darbo biržoje neregistruotas, nedirbu, nes neseniai išėjau iš įkalinimo įstaigos. Teistas 18 kartų“, – susakė I.Molotkovas.

Apsiskaičiavo vogdamas keptuves

Šįkart I.Molotkovas teisiamas dėl dviejų vagysčių iš „Senukų“ parduotuvės Ukmergės gatvėje.

Birželio 15 dieną jis paėmė 4 keptuves, replėmis nulupo brūkšninius kodus, kad nesuveiktų signalizacija, ir įsidėjęs viską į kuprinę išėjo.

„Pardaviau keptuves Šeškinės turguje. Už pusę kainos. Pinigus išleidau pragyvenimui“, – paaiškino jis.

I.Molotkovo teigimu, pigių keptuvių paklausa buvo didelė, todėl kitą dieną vėl grįžo į tą pačią parduotuvę jų vogti. Tačiau tąkart pilną kuprinę prisikrovęs vagis įkliuvo apsaugos darbuotojams.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Igoris Molotkovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Igoris Molotkovas

Beje, pagrobtų keptuvių vertė – 157 eurai. Teisėjas atkreipė dėmesį, kad I.Molotkovas vogdamas yra įkliuvęs ir daugiau kartų, tačiau suma niekada neviršydavo 150 eurų, todėl baudžiamosios atsakomybės jis išvengdavo, jam skirtos tik administracinės nuobaudos.

„Skaičiuodavote?“ – pasiteiravo teisėjas Ramūnas Keidūnas.

„Apsiskaičiavau, – prisipažino I.Molotkovas ir paaiškino, kad vogdamas keptuves paskaičiavo jų kainą su akcija, bet kai įkliuvo, nuolaidų jam niekas nepritaikė. – Sakė, su kortelėm tik būna akcija.“

Pagalbos laisvėje nesulaukė

I.Molotkovas aiškino, kad tik vogdamas galėjo išgyventi, nes kovą išėjęs iš pataisos namų jokios pagalbos nesulaukė.

„Išėjau iš įkalinimo įstaigos, nesulaukiau vapšie jokios pagalbos iš socialinių darbuotojų. Net nežinau, nuo ko reikėjo pradėt, – savo kelio pradžią laisvėje pasakojo jis. – Socialiniai darbuotojai man pasakė, kad po savaitės gausiu pinigų. Davė nuolatinį autobuso bilietą. Po savaitės davė 100 eurų. O kaip visą mėnesį išgyvent?“

Jis pridūrė, kad tuo metu Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, todėl daug variantų jis neturėjo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Igoris Molotkovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Igoris Molotkovas

„Reikėjo man vogt. Per visą Lietuvą nuskambėjau labai garsiai, negaliu susirasti darbo“, – tęsė kaltinamasis.

Tačiau teisėjas pažymėjo, kad legaliai I.Molotkovas niekada ir nedirbo. Šis atsakė, kad turi daugybę skolų, todėl dirba tik nelegaliai, yra įgijęs tinkuotojo specialybę.

Klampina priklausomybė nuo narkotikų

Visus kaltinimus pripažinęs I.Molotkovas tvirtino, kad gailisi dėl įvykdytų vagysčių, bet kitaip pragyventi negalėjo.

„Reikia keisti gyvenimą, bet nėra motyvacijos, niekas neduoda motyvacijos keisti gyvenimą“, – kaltę dėl savo gyvenimo būdo kitiems, o ne sau vertė kaltinamasis.

Paklaustas, ar negali kreiptis į artimuosius pagalbos, I.Molotkovas tvirtino, kad yra visiškai vienas.

„Nei giminaičių, nei šeimos. Kai praeitą kartą sėdau, po 3 mėnesių motina mirė“, – sakė jis.

Jis atskleidė, kad daugiausia pinigų jam reikėdavo ne maistui, o narkotikams.

„Šiaip nuo 14-os metų vartoju. Anksčiau buvo heroinas, dabar fentanilis, – pasakojo jis. – 15–20 eurų į dieną kainuoja narkotikai.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Igoris Molotkovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Igoris Molotkovas

Jis pasakojo, kad narkotikus anksčiau pirkdavo tabore, tačiau ir dabar jų gauti nėra sudėtinga.

„Mieste yra daug. Dabar visus čigonus išvaikė iš taboro, tai jie mieste pardavinėja. Ir be jų yra kas pardavinėja“, – sakė jis.

I.Molotkovas sakė, kad bandė gydytis nuo priklausomybių, tačiau tai jam nepadėjo. Už grotų narkotikų gauti taip pat nebuvo problemiška.

„Ten gal daugiausia savaitę kokią nevartoji“, – tvirtino jis.

Spėjo padaryti ir daugiau nusikaltimų

Beje, mažiau nei pusmetį laisvėje prabuvęs I.Molotkovas spėjo prisidirbti ir rimčiau. Šiuo metu policijoje atliekamas ne vienas ikiteisminis tyrimas, kur įtariamasis yra būtent jis.

„Du ikiteisminiai – dėl vagystės ir sukčiavimo“, – sakė jis, tačiau teisėjas jo paklausė, ar tikrai tik du.

„A, jo, dar plėšimas“, – prisiminė I.Molotkovas.

Bylą kontroliuojanti prokurorė prašė kaltinamajam skirti 35 parų arešto bausmę.

O I.Molotkovą ginantis advokatas tiesiog prašė skirti kuo švelnesnę bausmę.

„Sudėtingai Igorio gyvenimas susiklostė. Be abejo, visi jam norėtume padėti, bet mūsų pastangų neužtenka, reikia ir to, kad pats Igoris prieitų prie išvados, kad būtina keisti gyvenimo būdą. Noriu tikėti, kad jis ras savyje jėgų keistis“, – baigiamojoje kalboje sakė P.Prialgauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Igoris Molotkovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Igoris Molotkovas

Bėglio ieškojo 3 tūkst. pareigūnų

2015 metų lapkritį du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai vežė I.Molotkovą atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavę papildomą užduotį užvažiavo į Vilniaus miesto šeštąjį policijos komisariatą.

Policijos pareigūnams trumpam išlipus iš automobilio, I.Molotkovas, pasinaudodamas situacija, pagrobė automobilio priekyje paliktą automatinį ginklą su šovinių dėtuve.

Policijos pareigūnė, priėjusi prie galinių mašinos durelių ir jas atidariusi, pamatė į save nukreiptą ginklą.

I.Molotkovas reikalavo, kad policijos pareigūnė nekeltų sąmyšio ir sėstų į automobilį bei grasino panaudoti ginklą. Pareigūnė bandė nuraminti I.Molotkovą, o prie automobilio priėjęs jos partneris netrukus pabėgo slėptis į komisariato pastatą. Paskui jį pasišalino ir policininkė.

O kaltinamasis, išlipęs iš automobilio per priekines duris, pabėgo.

Bėglio paieškai mestos didžiulės policijos pajėgos. Policijos duomenimis, tą vakarą I.Molotkovo ieškojo apie 3 tūkst. pareigūnų, pasitelktas pasieniečių sraigtasparnis, budėjo policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Jis po penkių valandų rastas savo namuose Pelesos gatvėje.

I.Molotkovas su savimi pagrobto ginklo neturėjo. Netrukus po sulaikymo jis parodė vietas, kuriose paslėpė automatinį ginklą su šovinių dėtuve bei antrankius.

Po I.Molotkovo pabėgimo apie atsistatydinimą pranešė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, kuris sulaukė prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos tiek dėl įvykusio incidento, tiek dėl netinkamo valstybės vadovų informavimo apie paieškos operaciją.

Vėliau po pokalbio su premjeru Algirdu Butkevičiumi S.Skvernelis nusprendė likti poste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min