Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 16:40

Lentvariškiui už Antrojo pasaulinio karo relikvijų kolekciją – 2 metai laisvės apribojimo

Antrojo pasaulinio karo rankinė granata „F-1“
123rf.com nuotr. / Antrojo pasaulinio karo rankinė granata „F-1“

Jaunuoliui priminta, kad įstatymo nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Vilniaus apygardos teismas skyrė dvejų metų laisvės apribojimo bausmę 25 m. lentvariškiui K.S., kuris kolekcionavo visuomenei pavojingas Antrojo pasaulinio karo relikvijas.

Teisminio nagrinėjimo metu nustatyta, kad K.S. savo namuose neteisėtai laikė strateginės reikšmės 1935 m. kovinę priešpiestinio veikimo iššokančią skeveldrinę miną, sukomplektuotą su pramoninės gamybos markės sprogdikliu. 

Ekspertai nustatė, kad jame yra 150,6 g vidutinio galingumo brizantinio poveikio sprogstamosios medžiagos trotilo ir minos detonatoriaus. Juose yra po 1,5 g brizantinio ir inicijuojančio poveikių sprogstamųjų medžiagų užtaisas.

Kratos metu jaunuolio namuose rastas ir pramoninės gamybos 20 mm kalibro priešlėktuvinės automatinės patrankos vamzdis, sukomplektuotas su vamzdžio stabdžiu ir liepsnos slopintuvu. 

Kratos metu jaunuolio namuose rasta ir daugiau šaunamųjų ginklų bei sprogmenų dalių: pramoninės gamybos 20 mm kalibro priešlėktuvinės automatinės patrankos vamzdis, sukomplektuotas su vamzdžio stabdžiu ir liepsnos slopintuvu. 

Be to, aptiktas pramoninės gamybos „F-1“ tipo kovinės gynybinės skeveldrinės rankinės granatos korpusas be sprogdiklio ir sprogstamosios medžiagos užtaiso bei XX a. vidurio Sovietų Sąjungos originaliosios granatos ir minos korpusai, kurie iš kaltinimo pašalinti, nes yra netinkami naudoti.

Teisme jaunuolis aiškino, kad karinius daiktus jis kolekcionuoja nuo 14 m. Jiems laikyti buvo įrengęs specialų kambarį.

Pasakojo, kad minėtą miną jis įsigijo sendaikčių turguje, ant Tauro kalno. Kitus antikvarinius daiktus siųsdavosi internetu.

Pirkdamas miną, jaunuolis pardavėjo teiravosi, ar joje nėra sprogstamųjų medžiagų. Grįžęs į namus, K.S. minos nepatikrino, tai padarė tik po kelių savaičių, bet joje nieko nerado.

Tyrimą atlikę ekspertai specialia technika nustatė, kad šioje minoje, ant dugno ir sienelių, yra prilipusio trotilo.

Anot ekspertų, nors trotilas yra tokia medžiaga, kuri be detonatoriaus negali sprogti, tačiau ši mina yra skirta naikinti gyvai jėgai. Ji veikia 15-20 m spinduliu, kitaip dar vadinama mirties zona.

K.S. prisipažino, kad su Ginklų kontrolės įstatymu nesusipažinęs. Apie minėtus daiktus sužino skaitydamas įvairią literatūrą.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į padaryto nusikaltimo ir kaltinamojo pavojingumą.

K.S. dvejus metus bus apribota laisvė – nuo 22 val. iki 6 val. jis turės būti namuose. Išskyrus atvejus, kai tai bus susiję su darbu.

Taip pat jam uždrausta įsigyti, laikyti ir kitaip disponuoti šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Be to, konfiskuoti beveik visi kratos metu K.S. namuose rasti pavojingi daiktai, rašoma teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Vaidos Kibirkštytės antradienį paviešintame pranešime.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min