Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 8d. 12:25

Lietuvoje seifus plėšę makedoniečiai ir albanai – jau Panevėžio apskrities VPK areštinėje

Seifų vagys
Stop kadras / Seifų vagys

Nuo praėjusių metų įvairiuose Lietuvos regionuose buvo gaunami pranešimai apie įsibrovimus į parduotuves, įmones, įstaigas, kurių metu pagrobiami seifai ar materialinės vertybės iš seifų.

Nusikaltimai registruojami skirtingose vietovėse ir skirtingu laiku, įtariamieji sugeba sėkmingai pasišalinti iš įvykio vietos. Panevėžio apskrities VPK aptarnaujamoje teritorijoje tokių pranešimų nebuvo gauta, tačiau 2019-09-21, Pasvalyje, užregistruoti net trys tokie įvykiai – 4 val., 4.32 val. ir 9 val. Visais atvejais įsilaužta į patalpas, esančias šalia viena kitos, ir pavogti seifai ir (ar) grynieji pinigai. Įtariamųjų nesustabdė ir tai, kad objektuose buvo įrengtos apsauginės signalizacijos, į kurių suveikimus reaguoja saugos tarnybos.

2019-09-26 dar viena tokia vagystė registruota Panevėžyje – apvogta statybinių prekių parduotuvė, į kurią patekta išardžius sieną ir pavogtas seifas su pinigais.

2019-09-30 Panevėžio rajone, Liūdynės kaime, panašiu būdu pasikėsinta apvogti dar dvi įmones, kuriuose taip pat kėsintasi į seifus.

Itin intensyviai ir kruopščiai dirbę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, padedami kolegų, praėjusią savaitę sulaikė 4 įtariamuosius, kurie galimai vykdė vagystes iš parduotuvių ir kitų įmonių Panevėžio apskrityje, įsilauždami į jas ir išnešdami seifus ir grynuosius pinigus. Ikiteisminis tyrimas atliekamas Panevėžio apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje, ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorai.

Stop kadras/Seifų vagys
Stop kadras/Seifų vagys

Policijos pareigūnus nustebino tai, kad sulaikyti įtariamieji – 40–48 metų vyrai – Makedonijos bei Albanijos piliečiai. Įtariama, kad įtariamieji gyveno išnuomotame bute, naudojo kelias transporto priemones. Panevėžio apylinkės prokuratūra spalio 3 dieną kreipėsi į teismą, prašydama skirti šiems įtariamiesiems griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Teismas prokuratūros prašymą patenkino, įtariamieji suimti 2-3 mėnesiams.

Įtariama, kad šių užsienio piliečių grupė galėjo įvykdyti žymiai daugiau vagysčių visoje Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:41
01:01
01:30

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min