TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Lietuvos muitinės pareigūnų netikėčiausi 2015-ųjų metų sulaikymai

Penktadienį apibendrindami 2015-ųjų padarytus darbus Lietuvos muitinės pareigūnai paskelbė dešimt netikėčiausių sulaikymų, kuriuos jiems pavyko įvykdyti praeitais metais. Susipažinkite su įdomiausiais muitinės pareigūnų praėjusių metų radiniais.
Cigaretės žaisluose
Cigaretės žaisluose / Muitinės departamento nuotr.

1. Gyvi vėžliukai

Vasario mėn. Medininkų kelio posto pareigūnai apstulbo iš Baltarusijos atvykstančio lietuvio automobilyje aptikę 8 vėžliukus. Juos vežęs asmuo muitinės pareigūnams nepateikė jiems gabenti reikalingų leidimų, taip pažeisdamas Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) nuostatas. Vyriškis nepasirūpino ne tik „keleivių“ dokumentais, bet ir jų kelionės sąlygomis – keli vėžliai buvo įsirausę tarp asmeninių daiktų krepšyje, o kitus pareigūnams teko rankioti po visą automobilį. Vyriškis teigė vėžliukus pirkęs Maskvos turguje, o apie draudimą įvežti juos į Lietuvą nieko nežinojęs. Sulaikyti vėžliukai vėliau perduoti Lietuvos zoologijos sodui.

2. Cigaretės duonoje

Tą patį vasario mėn. Šalčininkų kelio posto muitinės inspektoriai maršrutiniame autobuse aptiko duonos kepalus, „įdarytus“ cigaretėmis.

Tikrinant tarptautiniu Voronovas–Šalčininkai maršrutu vykusio autobuso saloną, po sėdynėmis buvo rastas slepiamas maišas su duonos kepalais. Paaiškėjo, kad duonos kepalai yra išgremžti ir prikimšti cigarečių pakelių. Iš tuščiavidurės duonos išimta po beveik du blokus „Premjer“ ir „99 Nine Nine“ cigarečių be banderolių.

3. 27 poros stirninų ragų su kaukolės dalimis

Kovą Pašto poste muitinės pareigūnai sulaikė keliolika siuntinių su gyvūnų ragais, kurie turėjo pasiekti įvairias trečiąsias šalis. Įvairaus svorio (nuo 160 g iki 1,1 kg) gyvūnų dalys deklaruotos kaip nedideli, dekoratyviniai ragai. Į JAV, Kanadą, Kuveitą, Braziliją bei Australiją ketinta išsiųsti 27 stirninų bei jų jauniklių poras ragų su gyvūnų kaukolės dalimis.

Norint gabenti ragus su kaukolės dalimis būtina pateikti Aplinkos apsaugos agentūros išduodamus leidimus kiekvienai atskirai siuntai. Lietuvos pilietis, ketinęs išsiųsti šiuos ragus, turėjo pasirūpinti šiais leidimais, tačiau jie pateikti muitinei nebuvo.

4. Traukinio vagonas su kontrabandinėmis cigaretėmis

Gegužę Kenos geležinkelio poste muitinės pareigūnai „tuščiame“ traukinio vagone aptiko slaptą krovinį – 109 dėžes cigarečių už 162 tūkst. eurų.

Traukinį patikrinę stacionaria rentgeno kontrolės sistema, muitininkai įtarė, kad viename iš traukinio vagonų gabenamas konteineris su įrengta slaptaviete kontrabandai pervežti – konteineryje įrengta dviguba galinė siena, o už jos sukrautos cigaretės. Išardę dvigubą sieną, pareigūnai aptiko beveik 55 tūkst. pakelių „Marlboro“ cigarečių su Ukrainos banderolėmis.

5. Gintaras kuro bake

Iš kuro bakų traukti cigaretes muitininkams įprasta, tačiau ten rasti gintarą – netikėta. Kybartų kelio poste muitinės pareigūnams įkliuvo Rusijos pilietis, mėginęs į Lietuvą įvežti beveik 300 kg gintaro kontrabandą.

Patikrinę vilkiką rentgeno kontrolės sistema, muitininkai neįprastą vaizdą pastebėjo viename iš kuro bakų. Paaiškėjo, kad vilkiko kuro bake įrengta slėptuvė, iš kurios pareigūnai ištraukė 12 pusmaišių neapdorotos rusiško gintaro žaliavos. Iš viso muitinės pareigūnai aptiko beveik 300 kg gintaro, kurio vertė − daugiau nei 42 tūkst. eurų.

6. Optinių, lazerinių taikiklių ir naktinio matymo žiūronų kontrabanda

Rugsėjį Lietuvos pasienyje strigo asmenų, slapta mėginusių įvežti strateginės paskirties prekes, kelionės. Medininkų kelio poste muitinės kriminalistai sulaikė neteisėtai Baltarusijos piliečio vežtus naktinio matymo optinius ir lazerinį taikiklius. Šalčininkuose įkliuvo naktinio matymo žiūronus vežęs Lietuvos pilietis. Gabentojams gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

7. Nuodingo pilstuko gamybos cechas

Spalio pradžioje Muitinės laboratorijos pasieniuose buvo išrikiuotas tyrimams atvežtas „namų gamybos brendis“. Alytaus rajono Radvilonių kaime muitinės kriminalistai aptiko pilstuko gamybos cechą, kuriame rasta 620 litrų „brendžio“ − su kokakolos gėrimu maišyto spirito. Įtariama, kad spiritas buvo išgautas filtruojant nelegaliai įvežtą langų ploviklį. Panašu, kad pareigūnai laiku užkirto kelią nelaimei − šiame gėrime aptiktas itin nuodingas metilo alkoholis net septynis kartus viršijo gyvybei nepavojingą koncentraciją. Tokio „naminio brendžio“ ragautojai būtų stipriai rizikavę sveikata.

8. „Čiulbanti“ kontrabanda

Lapkritį Kenos geležinkelio posto muitinės pareigūnai keleiviniame traukinyje Maskva–Vilnius aptiko netikėtą kontrabandą – kelias dešimtis gyvų paukščių.

Tikrinant traukinį, viename iš tarnybinių kupė už lubų apdailos buvo rasta slėptuvė. Čia aptiktos muitinei nedeklaruotos prekės, kurių spektras nustebino net ir visko mačiusius pareigūnus. Greta 410 pakelių įvairių pavadinimų cigarečių bei 107 kg atskirai į polietileninius maišelius supakuotų tauriųjų metalų iš tamsios slaptavietės taip pat ištraukta trylika dėžių, kuriose gabenti gyvi paukščiai. Vos pajutę dienos šviesą paukščiai ėmė čiulbėti.

Cigaretės bei tauriųjų metalų laužas buvo sulaikyti, o apie paukščius nedelsiant informuota Aplinkos apsaugos agentūra. Vėliau paukščiai perduoti Lietuvos zoologijos sodui, kur jiems užtikrintos tinkamos laikymo sąlygos. Muitininkai suskaičiavo, kad dėžutėse buvo iš pažiūros 8 skirtingų rūšių paukščiai, iš viso maždaug 60 nedidelių dekoratyvinėms paukščių rūšims priskiriamų gyvūnų. Lietuvos zoologijos sodo specialistai išskyrė, kad tarp gabentų paukščių yra juodagurklių bei juodbruvių ilgauodegių zylių, taip pat rododendrinių pušinių sniegenų.

9. Cigaretės žaislinėje mašinytėje ir ploviklių taroje

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnams lapkričio mėn. įkliuvo ir moteris, kuri cigaretes slėpė ir vaikiškoje mašinytėje, ir tuščioje įvairioje buitinėms reikmėms skirtoje taroje.

Muitinės mobiliųjų grupių patrulių kelyje Vilnius−Polockas sustabdyto iš Baltarusijos atvykusio automobilio vairuotoja deklaravo turinti leistiną akcizinių prekių kiekį, taip pat savo reikmėms vežanti įvairiausių buitinių prekių – ploviklių, prausiklių, pieno gėrimų, žaislų ir kt. Pareigūnai paprašė parodyti prekes. Atsukus šveitiklių, ploviklių, jogurtų dangtelius ir visko matę muitininkai buvo priblokšti: buitinių preparatų tara ir net vaikiški žaislai buvo prikimšti rūkalų. Taip pilietė pasistengė, kad prasivežtų 241 pakelį baltarusiškų cigarečių.

10. Kanapių auginimo laboratorija

Gruodį Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai Salininkuose aptiko kanapių auginimo laboratoriją: bute stovinčioje didžiulėje keturių aukštų spintoje buvo auginami kanapių sodinukai, o gauta „produkcija“ ten pat ir džiovinama.

Dar spalį Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste muitinės mobiliųjų grupių pareigūnams patikrinus siuntą iš Nyderlandų, joje rasta psichotropinės medžiagos MDMA. Muitinės kriminalinėje tarnyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotinių medžiagų kontrabandos ir neteisėtu disponavimu dideliu psichotropinių medžiagų kiekiu.

Tęsdami ikiteisminį tyrimą pareigūnai gruodžio patikrino siuntos gavėjo – vilniečio R. J. butą Salininkuose. Paaiškėjo, kad šeimininkas didžiulėje keturaukštėje spintoje buvo įsirengęs nedidelę kanapių auginimo laboratoriją. Apatinėse lentynose kanapės buvo auginamos, viršutinėse – džiovinamos.

Šeimininkas sakė auginantis kanapes „sau ir draugams“. Už tokią veiklą jam gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius