Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 1d. 19:30

Liudininkę sukrėtė avarija Marijampolėje: „Spėjau pamatyti kruviną veidą – tikiuosi, viskas bus gerai“

„Volkswagen“ po avarijos
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Kas liko iš šeimos „Volkswagen“ po avarijos

Antradienį aiškėja vis daugiau detalių apie avariją Marijampolėje, per kurią trys žmonės žuvo, o dar trys buvo rimtai sužeisti. Kaip sakė naktį įvykio vietoje buvusi liudininkė Aistė, „avarijos padariniai buvo išties siaubingi, o dar baisiau, kai viską pamatai savo akimis.“

Siaubinga avarija įvyko Marijampolės pakraštyje esančioje Šermukšnių gatvėje. Pirmosiomis 2019-ųjų valandomis čia susidūrė du automobiliai, kuriuose buvo iš viso 6 žmonės.

Bendrasis pagalbos centras pirmojo skambučio sulaukė 3 val. 4 min.

Į nelaimės vietą išsiųstos gausios gelbėtojų pajėgos: ugniagesiams teko vaduoti metalo gniaužtuose įstrigusius nukentėjusiuosius, medikai konstatavo mirtis ir teikė pirmąją pagalbą sužeistiesiems, o policininkai gaudė įtariamąjį avarijos kaltininką ir stengėsi surinkti kuo daugiau pirminių baudžiamosios bylos įrodymų.

Netrukus ėmėsi aiškėti, kieno likimai šią lemtingą naktį susidūrė Marijampolėje – kaktomuša visų avarijos dalyvių ir net jų artimųjų gyvenimą apvertė aukštyn kojom.

Pasirodo, seno modelio raudonos spalvos „Volkswagen Golf“ automobiliu po šventinio Naujųjų metų sutikimo namo į Kalvarijos gyvenvietę keliavo 4 asmenų šeima ir viena paauglė. Ši mergina yra avarijoje žuvusio 16-mečio vaikino artima draugė, eismo nelaimė nusinešė ir abiejų jo tėvų (38 m. mamos ir 40 m. tėvo) gyvybes. Dar vienas šeimos vaikas, mažametis berniukas, per avariją buvo sunkiai sužeistas. 11-metis, kaip ir minėta 16-metė paauglė, paguldyti gydymui į ligoninę (abu jaunuoliai reanimobiliais iš Marijampolės pervežti į Kauno klinikas).

Medikų pagalbos po šios kaktomušos prireikė ir prie „Audi“ vairo sėdėjusiam 28 metų vaikinui.

Kariuomenės atstovai suskubo visuomenę informuoti, kad sausio 1-osios naktį skaudų eismo įvykį galimai sukėlęs asmuo yra Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione (Marijampolė) tarnaujantis profesinės karo tarnybos vyresnysis eilinis, tarnybą pradėjęs 2016 m.

Suprasti akimirksniu

  • Policijos departamento užfiksuotais pirminiais bylos duomenimis, 2019 m. sausio 1 d. apie 3 val. Marijampolėje, Šermukšnių g., susidūrė automobiliai „VW Golf“ ir „Audi A4“. Per eismo įvykį žuvo automobilio „VW Golf“ vairuotojas (g. 1978 m.) ir kartu važiavusi keleivė (g. 1980 m.) bei nukentėjo kartu važiavę trys nepilnamečiai, kurie dėl įvairių kūno sužalojimų pristatyti į ligoninę.
  • Vienas nepilnametis (g. 2002 m.) nuo gautų sužalojimų netrukus mirė. Automobilio „Audi A4“ vairuotojas iš įvykio vietos pasišalino, tačiau buvo surastas laukuose ir pristatytas į ligoninę dėl sužalojimų, patirtų eismo įvykio metu.

Duomenų, kad karys galėjo važiuoti ne vienas, policija bent kol kas neturi. Nėra tiksliai žinoma ir tai, kokių traumų patyrė „Audi“ vairuotojas.
Avarijos aplinkybės dar tik pradedamos tirti, tačiau didelę dėmę ant „Audi“ vairuotojo iškart metė pradinis jo blaivumo patikrinimas – alkoholio matuoklis parodė 1,27 promilės. Dar tikslesni duomenys turėtų būti gauti vėliau pagal kraujo mėginio tyrimą.

Teismo medicinos ekspertai po mirties turėtų nustatyti ir tikslų „Volkswagen Golf“ vairavusio vyro blaivumą. Teigiama, kad neseniai vairuotojo pažymėjimą gavęs ir su klevo lapo lipduku dar važinėjęs dviejų vaikų tėvas prie vairo sėsdavo tik blaivus, taip turėjo būti ir lemtingą naujametę naktį.

Jauno kario likimas priklausys nuo tyrėjų išvadų, kas lėmė avariją. Jei būtent „Audi“ vairuotojas bus pripažintas už ją atsakingu, bausmę lems tai, kokią nusikalstamą veiką inkriminuos teisėsauga.

Avarijos su tragiškais padariniais sukėlimas gali užtraukti laisvės atėmimą iki 10 metų. Kita vertus, pastaruoju metu pasitaiko bylų, kuriuose neblaivūs vairuotojai teisiami net už nužudymą.

15min susisiekė su šios avarijos liudininke tapusia Aiste K.

Jos teigimu, avarijos padariniai buvo išties siaubingi. „O dar baisiau, kai viską pamatai savo akimis“, – pridūrė liudininkė.

Moteris pasakojo, kad kaip tik tuo metu ta gatve su artimaisiais vyko namo: „Dažnai pasirenkame būtent šį maršrutą per Šermukšnių gatvę dėl patogumo ir mažesnio eismo srauto.“

Įvykio liudininkės Aistės nuotr./Įvykio vietoje
Įvykio liudininkės Aistės nuotr./Įvykio vietoje

Aistės ekipažas jau iš toli pastebėjo dideles medikų ir policijos pajėgas, bet iš pradžių visi pamanė, kad kažkas įvyko šalia kelio esančiame name, todėl važiavo toliau.

„Privažiavę arčiau, supratome, kad kelias yra visiškai užblokuotas pagalbos tarnybų automobilių, pamatėme ir nuo kelio nuvažiavusį VW automobilį. Matėme, kaip operatyviai ir greitai dirba visos pajėgos. Įvykio vietoje buvome apie 3.20 val.

Kaip tik tuo momentu iš automobilio galo buvo vaduojamas paskutinis jaunuolis. Tikiuosi, jam viskas bus gerai.

Kol vėliau neperskaičiau straipsnio, maniau, kad automobilyje buvo tik 3 žmonės. Kaip tik tuo momentu iš automobilio galo jau buvo vaduojamas paskutinis jaunuolis. Spėjau pamatyti tik jo kruviną veidą. Tikiuosi, jam viskas bus gerai...“, – vylėsi pastebėjimais pasidalijusi 15min skaitytoja.

Jis dar pridūrė: „Taip pat per atviras priekines keleivio dureles pamatėme moterį, kuriai medikai jau nebegalėjo padėti.“

Po šių vaizdų Aistė suprato, kad kelionės šiuo maršrutu nebetęs, todėl tiesiog apsisuko ir grįžo važiuoti kitu keliu.

Tai, ką pamatė, ilgam įsirėžė į moters ir jos artimų atmintį.

„Važiuodami diskutavome, kaip galėjo įvykti tokia avarija. Netoliese įvykio vietos yra staigus kelio vingis, bet automobiliai tarsi buvo jau per toli, kad kalta būtų ši kelio atkarpa. Atrodo, kad kažkuris vairuotojas nepasirinko saugaus greičio ir neįvertino kelio dangos“, – svarstė liudininkė.

Ji pridūrė po šio įvykio norinti išreikšti žuvusių artimiesiems užuojautą ir palinkėti jiems stiprybės. „Taip pat norisi padėkoti mus saugančioms tarnyboms už jų nuoširdų darbą ir atsidavimą dėl kiekvieno iš mūsų“, – teigė Aistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min