Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 13d. 18:54

Lyg mažos mergaitės pagrobimas Vilniuje nuskambėjusi istorija – su netikėta atomazga

Asociatyvi iliustracija 15MAX
15min archyvo nuotraukų koliažas / Asociatyvi iliustracija
Jautriai į viešąjį saugumą žiūrinčioje visuomenėje komunikacijos procesą reikia vykdyti atsakingai. Apie tai priminė miglota Nemenčinės plente vyriškio nusivestos mergaitės istorija, turinti ir netikėtą atomazgą.

Pirminė paviešinta informacija buvo tokia aptaki, kad daugelis galėjo susidaryti įspūdį apie tiriamą vaiko pagrobimą. Kokia tai jautri tema, puikiai iliustruoja prieš kelerius metus visą Lietuvą sudrebinęs nutikimas: keletą parų didžiulėmis pajėgomis buvo ieškoma pagrobta mažametė, netgi viešintas ieškomo svarbaus liudininko fotorobotas, o vėliau paaiškėjo, kad jokio pagrobimo nė nebuvo.

Tokio atgarsio nesukėlė, tačiau panašiai plėtojosi ir pasibaigė Nemenčinės plente matytos mergaitės istorija.

Vilniaus apskrities policijai paviešinus pagalbos prašymą, prie informacinio chaoso iš dalies prisidėjo ir žurnalistai. Apie dezinformacijos skleidimą, juolab tyčinį, šiuo atveju negali būti svarstoma. Visgi kai kurios žiniasklaidos priemonės taip laisvai interpretavo lakonišką pareigūnų pranešimą, kad, atidžiai skaitydamas visą tekstą, galėjai įžvelgti neva tris ieškomus asmenis – vyriškį, mergaitę ir moteriškę. Bet iš tiesų policija labai konkrečiai, nors ir nedetalizuodama, buvo įvardijusi: ieškoma viena moteris.

Mergaitės paminėjimas buvo, galima sakyti, kaip jaukas, įvykio orientyras.

Kaip vėliau paaiškėjo, nei vyras, nei maža mergaitė čia buvo niekuo dėti, o tuo labiau apie vaiko pagrobimą šioje istorijoje negali būti nė kalbos.

Pačiai policijai tokia interpretacija tapo staigmena, tačiau, sulaukę iš žiniasklaidos atstovų būtent tokio pobūdžio klausimų, patys pareigūnai tikriausiai suprato, kad buvo paviešinta dviprasmybė, jautriai visuomenei sukėlusi klausimų, pasėjusi nerimo.

15min išsiaiškino šios istorijos esmę, kurią įmanoma įvardinti trumpai, dviem punktais. 1. Mergaitės paminėjimas buvo, galima sakyti, kaip jaukas. 2. Jokio kriminalo, kaip paaiškėjo, iš viso nebuvo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min