Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 21:05 , Atnaujinta: 2020 sausio 17d. 08:59

Mįslingas pagrobimas: mergaitės tapatybė nenustatyta, ar išvis buvo įvykis – vis dar neaišku

Penktadienį Lietuvos policija tęsia galimo pagrobimo tyrimą. Galbūt Karoliniškėse pagrobto vaiko niekas nepasigedo. Iki šiol neaišku, ar įvykis išvis buvo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo. Policija ir Viešojo saugumo tarnyba (VST) nusikaltimo įkalčių ieškojo Pasakų parke, šalia Karoliniškių. Patikrinti ir vaizdo kamerų įrašai, tačiau juose, anot policijos, nieko nerasta. Savivaldybė ketvirtadienį pranešė, kad yra dvi 15 metų paauglės, kurių buvimo vieta šiuo metu nėra žinoma, tačiau netrukus viena iš jų atsirado. Policija sudarė kompiuterinį portretą asmens, kuris gali turėti itin svarbios informacijos.

Trečiadienio vakarą kiek po 19 val. Vilniaus policijai pranešta apie Karoliniškių mikrorajone galimai pagrobtą (11–12 metų) mergaitę, jos paieškoms sutelktos didelės policijos pajėgos. Tiesa, policija, nors ir kreipėsi į visuomenę pagalbos, prašydama tėvų pranešti, jei nesusisiekia su panašaus amžiaus dukra, kol kas tokios informacijos negavo. Atsirado galimo pagrobimo liudininkų, pareigūnai esą rado kai kurių įkalčių.

Informaciją apie galimą pagrobimą 15min patvirtino policijos pareigūnai, kol kas žinoma tik tiek, kad mergaitė galimai dingo Sausio 13-osios gatvėje, netoli Televizijos bokšto.

Penktadienį policija tyrimą tęsia, nors kol kas nežinia, ar pagrobimas išvis įvyko.

Policija toliau intensyviai tiria galimą pagrobimą, tačiau kol kas jokiomis naujienomis pasidalinti negali.

Vilniaus savivaldybė ketvirtadienį popiet pranešė, kad yra dvi 15 metų paauglės, kurių buvimo vieta šiuo metu nėra žinoma. Kad bent viena jų gali būti siejama su mįslingais įvykiais išvakarėse Karoliniškėse – tokių duomenų nėra. Kiek vėliau viena dingusi mergina atsirado.

Vilniaus policijos vadovas Saulius Gagas popietę pranešė, kad yra sudarytas fotorobotas asmens, galinčio turėti labai svarbios informacijos apie įvykį.

Nors policija gavo daug pranešimų dėl šio vyro tapatybės, kol kas ji nėra nustatyta.

Policijos fotorobotas/Ieškomas asmuo
Policijos fotorobotas/Ieškomas asmuo

Komisaras pabrėžė, kad ieškomas vyras nėra įtariamasis.

Visas įvykio naujienas sekite tiesiogiai formoje žemiau:

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Policija toliau intensyviai dirba, bet naujienų neturi

09:14

Penktadienio rytą Policijos departamento atstovas informavo, kad ir toliau intensyviai dirbama. 

Vis dėlto naujienų, kurias būtų galima pranešti viešai, kol kas nėra. 

Dėl paskelbto fotoroboto sulaukta daug pranešimų, bet vyro tapatybė dar nėra nustatyta. 

Viena mergaitė atsirado

16:00

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė ką tik gavusi informaciją, kad pavyko susisiekti ir rasti vieną iš dviejų mergaičių – sausio 10 d. išėjusią iš globos namų. Ji šiuo metu saugioje aplinkoje.

Vilniaus policija sudarė fotorobotą ir toliau tiria versijas

15:14

Ketvirtadienį popietę Vilniaus apskrities policijos komisaras S.Gagas pranešė, kad įvykis vertinamas labai rimtai ir toliau kruopščiai tiria visas galimas versijas. Daug tyrimo veiksmų jau atlikta.

Policija tikisi pasikalbėti su asmeniu, kurio fotorobotas yra sudarytas.

Tuo pačiu S.Gagas paragino nekelti visuomenėje nereikalingos įtampos, užtikrino, kad vaikai Vilniaus mieste yra saugūs.

Iki šiol nėra nustatyta galimai pagrobtos mergaitės tapatybė, nežinia, ar nusikaltimas išvis buvo įvykdytas. Tyrimas tęsiamas, toliau tikrinama informacija, stebimi vaizdo įrašai, liudininkų tiek vaikų, tiek suaugusiųjų daugėja. 

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Policijos spaudos konferencija dėl Vilniuje dingusios mergaitės
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Policijos spaudos konferencija dėl Vilniuje dingusios mergaitės

 

Vilniaus savivaldybė: žinoma apie dvi dingusias 15-metes

13:54

Vilniaus miesto savivaldybė surinko informaciją apie visus globojamus vaikus. Vilniuje yra likę vieneri vaikų globos namai iš anksčiau veikusių ketverių, juose visi auklėtiniai yra saugūs ir vietoje. Iš karto susisiekta su visomis šeimomis Vilniuje, kurios globoja vaikus – nė vieno iš jų nepasigesta.

Taip pat Vilnius bendradarbiauja su 9 NVO įstaigomis, kurios globoja vaikus. Iš vienos jų ką tik gauta informacija, kad jau kelios dienos yra pabėgusios dvi mergaitės, kurių amžius 15 metų. Viena mergaitė sausio 10 d. negrįžo į globos įstaigą, apie tai iškart informuota policija. Vėliau, sausio 14 d. mergaitė trumpam lankėsi pas močiutę, tačiau vis dar nepavyksta susisiekti su ja ar nustatyti jos buvimo vietos.

Kita mergaitė nuo sausio 12 d. išėjo ir negrįžta į globos įstaigą Šiauliuose, į kurią ji iš Vilniaus buvo perkelta lapkričio mėnesį. Įtariama, kad ji galėjo pabėgti pas mamą į Vilnių.

Policija informuota iškart, pagal visas procedūras. Šiandien buvo kreiptasi pakartotinai, kad policija turėtų visą informaciją, ar šie atvejai nesisieja su vakarykščiu įvykiu. Kol kas tokios informacijos neturime, daugiau detalių apie mergaites savivaldybė teigia atskleisti negalinti dėl asmens duomenų apsaugos įstatymo. Savivaldybė visą šią informaciją jau perdavė policijai.

Vilniaus policija popiet žada „patikslintą“ informaciją

13:41

Šiandien, 15.00 val. Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate organizuojama spaudos konferencija, skirta pateikti patikslintą informaciją dėl sausio 15 d. sostinėje galimai įvykdyto mažametės pagrobimo.

Informaciją pateikti ir į žiniasklaidos klausimus atsakyti žada Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.

Vaizdo įrašuose pagrobimo nėra

12:14

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis kalbėdamas telefonu 15min studijoje sakė, kad kol kas nėra patvirtinimo, jog toks įvykis iš tikrųjų buvo. „Informacija tokia pati – trijų 11 metų vaikų pranešimas apie galimai įvykdytą nusikalstamą veiką. Ar ji buvo, ar nebuvo įvykdyta, kol kas nėra žinoma. Abi versijos tiriamos, kuri įtikinamesnė, kol kas negalėčiau pasakyti“, – teigė R.Matonis.

Jo teigimu, su vaikų teisių specialistais buvo susisiekta jau trečiadienį vakare, tačiau informacijos apie dingusį vaiką iki šiol nėra. „Kiek gavome iš tėvų informacijos, kad jų vaikai nėra grįžę, tai visa tai yra patikrinta ir arba nepasitvirtino visiškai, arba tie vaikai sugrįžo namo. Buvo vaikų, pabėgusių iš Vaikų globos namų, jie visi irgi yra sugrįžę, jokių duomenų, kad Lietuvoje būtų arba vaikas, arba vyresnio amžiaus žmonių, kurie galėtų būti susiję su šiuo įvykiu, taip pat nėra“, – kalbėjo R.Matonis.

Vaizdo kamerų įrašai, anot R.Matonio, atskleidė daug informacijos, kuri patvirtino arba paneigė tam tikras versijas: „Įrašo, kuriame matytųsi kažkokie įvykiai, apie kuriuos kalba vaikai, kažkokie pagrobimai, įsisodinimai – jokiuose vaizdo įrašuose nėra fiksuoti. Tokio automobilio, apie kurį kalba vaikai, su ta vieta susieti nepavyko.“

Kamerų aplink tą vietą, apie kurią kalbama, yra išties nemažai, policija peržiūrėjo ir vairuotojų vaizdo registratorių įrašus, kurie buvo pateikti. Bet niekur tokio nusikaltimo nebuvo užfiksuota.

Pasakų parkas šiuo metu iš naujo tikrinamas, kaip ir teritorija aplink televizijos bokštą, dėl to, kad dienos šviesoje daugiau visko matosi.

„Vaikai yra liudytojai, kuriais reikia tikėti, bet kurių parodymai gali sukelti tam tikrų klausimų. O ką komentuoja jų tėvai... Galėtume tik paprašyti jų susilaikyti nuo tokios informacijos viešojoje erdvėje skleidimo, kuri kelia nerimą visuomenėje. Tikrai galime garantuoti, kad policija labai rimtai žiūri į šitą įvykį, dirba specializuoti padaliniai, sutelktos gausios pajėgos. Kai tik turėsime informacijos, visuomenė ją sužinos“, – kalbėjo R.Matonis.

 

Policija „šukuoja“ Pasakų parką

11:06

Gausios policijos pajėgos „šukuoja“ Pasakų parką, Vilniuje, tarp Karoliniškių ir Lazdynų. Čia, 15min žiniomis, ieškoma nusikaltimo įkalčių – lipnios juostos, drabužių ar bet kokių kitų įtartinų ir su galimu nusikaltimu susijusių daiktų. Vietoje dirbantis policijos pareigūnas 15min patvirtino, kad užčiuopti tyrimo siūlo galai leidžia manyti, jog paties įvykio būta, nors vaiko tapatybė iki šiol nežinoma.

Tyrimą dėl galimo vaiko pagrobimo atliekanti sostinės policija ketvirtadienį teigia tikrinanti visą gautą informaciją bei apžiūrinti įvykio vietą, tačiau naujienų kol kas neturi. „Jokios naujos informacijos nėra. Vykdomi darbai, tikrinama tai, kas buvo gauta – žmonių pakankamai daug kreipėsi su tam tikra informacija. Dabar ir patruliai yra siunčiami, ir su kolegomis iš kitų tarnybų bendraujame – tas nematomas „juodas“ darbas dabar vyksta, kur tikrinamos visos versijos“, – BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovas Tomas Bražėnas.

Policijos departamento atstovas R.Matonis BNS sakė, kad yra apklaustos „kelios dešimtys“ liudininkų. Ketvirtadienį prie darbų prisijungs Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. „Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai yra pasitelkti, jie apžiūrės aplinkines vietas, miškelį. Policijos pareigūnai taip pat šviesiu paros metu nuo pat ryto žiūrinėja įvykio vietą ir ieško galimai susijusių daiktų“, – sakė jis.

Vėl kreipėsi į vairuotojus dėl registratorių vaizdo įrašų

10:55

Ketvirtadienį 10.42 val. Vilniaus apskrities policija pakartotinai kreipėsi pakartotinai dėl vaizdo registratorių medžiagos siuntimo.

Pareigūnai toliau prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo sostinės Karoliniškių ir Lazdynų rajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašoma vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir siųsti tik kontaktiniam asmeniui el. paštu egle.sut@policija.lt.

Dirba generalinis komisaras, susidomėjo ir ministrė

10:15

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla ketvirtadienį aptarė galimai pagrobtos mergaitės paiešką Vilniuje, rašo BNS.

„Šiuo metu policija tikrina įvairias galimo pagrobimo versijas, policijai svarbi bet kokia informacija, susijusi su vakarykščiu įvykiu. Todėl prašau visų dalintis informacija paskambinus trumpuoju telefonu 112“, – ministerijos pranešime cituojama R.Tamašunienė.

Pareigūnai prašo nekamantinėti iš smalsumo: būtinai informuosime

09:22

„Labai prašome visų, kurie siunčiate mums privačias žinutes, neklausinėti, kaip sekasi, ar yra naujienų, ar atlikome tam tikrus veiksmus, ar peržiūrėjome visas kameras, ar apklausėme visus liudytojus.

Ačiū už aktyvumą, bet tokiame dideliame pranešimų sraute gali pasimesti tikrai naudinga ir svarbi informacija. Todėl praneškite, tik jei kažką pastebėjote ar pamatėte.

Kai tik turėsime naujienų, būtinai informuosime. Ačiū už supratingumą ir informaciją“, – ketvirtadienį feisbuko profilyje skelbia Lietuvos policija.

Policija atsako į gyventojų klausimus

08:36

Feisbuke policija aktyviai atsakinėja į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus. 

Policijos teigimu, apie įvykį nedelsiant buvo informuoti pasieniečiai, taip siekiant užkirsti kelią pabėgimui iš Lietuvos. 

Žmonės spėlioja, kad galėjo dingti ne mergaitė, o smulkaus sudėjimo mergina. Tačiau policija tikrina ir šią versiją: kol kas dėl dingusių vaikų ar merginų niekas nesikreipė.

Sudaryti dingusiosios fotorobotą galimybių taip pat nėra – tam trūksta duomenų. Įvykį esą matę berniukai neva nėra dingusios mergaitės draugai ir jos bruožų neįsidėmėjo. 

Versija dėl bagažinės – skiriasi

08:22

Nors vieno iš įvykį mačiusių vaikų mama pasakojo, kad jos sūnus pasakojo, jog galimai pagrobta mergaitė buvo įgrūsta į automobilio bagažinę, Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis 15min teigia, kad vaikų liudijimai dėl šios detalės nesutampa. Galimai pagrobtos mergaitės iki šiol niekas nepasigedo.

Tikrinamos visos versijos

07:37

LRT „Labas rytas“ laidoje ketvirtadienio rytą kalbintas Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigė, kad tikrinamos absoliučiai visos versijos, tarp jų – ir melagingas pranešimas. Mat, anot jo, iki šiol neatsirado tėvų, kurie būtų pasigedę savo vaiko. Taip pat neatmetamos ir kitos versijos, tokios kaip vaiko pagrobimas, išgabenimas į užsienį. 

Paieška kol kas bevaisė

06:59

Lietuvos policija pranešė, kad visą naktį intensyviai vykdyta paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų, į policiją iki šiol nesikreipė tėvai, kurie pasigestų savo vaiko, policija nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvoje dingusį vaiką. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.

Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.

Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 156 str. dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Anot Lietuvos policijos, peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų įrašų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

Pareigūnai toliau prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypač Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašoma vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis policijos asmuo: Eglė Šut, tel. Vilniuje 271 5060, arba el. paštu: egle.sut@policija.lt

Taip pat prašoma Sausio 13-osios g. gyvenančių asmenų, kurie turi bet kokios su įvykiu galimai susijusios informacijos, kurie sausio 15 d. nuo 18:50 iki 19:15 val. buvo toje vietoje kreiptis į policiją. Svarbi bet kokia informacija.

Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį.

Mergaitės tapatybė vis dar nežinoma

02:03

Policija skelbia, kad kol kas nėra nustačiusi galbūt pagrobtos mergaitės tapatybės. Kaip LRT radijui teigė Vilniaus policijos viršininkas Saulius Gagas, tiriamos visos versijos.

Ramūnas Matonis portalui delfi.lt nurodė, kad iki šiol policija negavo nė vieno pranešimo apie dingusį vaiką ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Pranešama, kad vėlyvą trečiadienio naktį dalis pareigūnų iš paieškos atšaukiami. Policija daugiau informacijos žada pateikti ketvirtadienį ryte.

01:18

Dingusios mergaitės paieška aktyviai tęsiama ir naktį. Karoliniškių rajone patruliuoja pareigūnai. Tačiau daugiau informacijos veikiausiai jau bus pateikiama tik ryte.

Policija bendradarbiauja su VSAT, Vaiko teisių tarnyba

00:40

Anot J.Samorokovskajos, ieškant mergaitės bendradarbiaujama su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybe, Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Apklausti keturi liudininkai

00:38

Dėl galbūt pagrobtos mergaitės policija jau apklausė keturis galimus liudininkus – du berniukus, moterį bei vyrą, rašo BNS.

„Tai yra du berniukai, kurie pateikė informaciją pranešėjui, ir moteris. Pranešėjas yra vyras, kuris irgi yra apklausiamas“, – BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

„Dar dirbama su jais, kol kas keturi žmonės, bet tai nereiškia, kad tik tiek nuveikta policijos. Policija tikrina visus pranešimus, kurie ją pasiekia“, – teigė ji.

Policijos atstovė teigė, kad visuomenė labai aktyviai teikia informaciją, tad liudininkų daugėja.

„Pareigūnai dirba visame mieste, liudininkų jau gali būti ir daugiau, jų daugėja, nes labai aktyviai visuomenė teikia informaciją“, – sakė J.Samorokovskaja

Policija prašo atsiliepti vairuotojus, važiavusius su registratoriais

00:35

Policija kreipiasi į visuomenę ir prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypač Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. 

Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis asmuo Eglė Šut, tel. Vilniuje  271 5060, arba el. paštu egle.sut@policija.lt

Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį. Iš anksto dėkojame už pagalbą. 

Prie Vilniaus Televizijos bokšto – gausu policijos, apklausiami liudininkai

00:26

Prie Vilniaus Televizijos bokšto apsilankęs 15min fotografas praneša, kad ant kalno prie bokšto policijos furgone sėdi vaikinas ir mergina – galimai įvykio liudininkai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniuje policijos pajėgų ieškoma dingusios mergaitės
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniuje policijos pajėgų ieškoma dingusios mergaitės

Policininkai, pasak fotografo, tikrina jų dokumentus, vykdo apklausą. Vaikinas ir mergina – maždaug 18–19 metų amžiaus.

Vienas iš pareigūnų 15min fotografui patvirtino, kad furgone sėdintys asmenys – išties įvykio liudininkai.

Galima liudininkė: tai – ne pokštas

00:00

Žinia apie mergaitės pagrobimą itin sparčiai plinta socialiniuose tinkluose. Rašoma, kad plikai apsiskutęs vyras, prieš įgrūsdamas mergaitę į automobilį BMW ar „Audi“, užklijavo jai burną. Žmonės spėja, kad tai užsienietis, kadangi automobilio registracijos numeriai ne lietuviški.

delfi.lt pranešė, kad su pareigūnais susisiekė galima pagrobimo liudininkė, ji apklausiama. Galimo pagrobimo vietoje neva rastas angliškų cigarečių pakelis.

Lietuvos policijos feisbuko paskyroje viena moteris parašė, kad ši informacija – visai ne pokštas. Jos sūnus su draugu matė pagrobimą ir patys vos spėjo pabėgti nuo užpuoliko. Vaikai esą matė, kaip mergaitę įsisodino į bagažinę ir užklijavo jai burną. Moteris taip pat rašė, kad mergaitė, kuri galbūt buvo pagrobta, nebuvo jos sūnaus ir jo pažįstamų draugė, jie jos nepažįsta.

Ta pati moteris lrt.lt pasakojo iš sūnaus išgirdusi, kad vaikams beeinant atvažiavo automobilis, kuris sustojo prie vaikų žaidimo aikštelės, kur ant supynių sėdėjo mergaitė su telefonu rankoje. Iš automobilio esą išlipo vyras su kauke ir pagrobė mergaitę.

Kita moteris rašė, jog jos sūnus irgi matė įvykį. Jis žaidė su draugais, kai išgirdo mergaitės pagalbos šauksmą. Vaikas esą mamai vėliau pasakojo, kad vos patys spėjo pabėgti nuo užpuolikų.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-01-16 00:00

Vilnius – ant kojų

Apie įvykį policijai pranešta trečiadienį. Pradėta plataus masto operacija.

„Mergaitės ieškome, tikrinami automobiliai. Į paieškas įsijungė labai daug policijos ekipažų“, – 15min trečiadienio vakarą informavo Vilniaus policijoje. Paieškoms vadovauja sostinės policijos vadovybė.

Pareigūnai sostinės gatvėse trečiadienį stabdė mašinas ir tikrino, kas jomis važiuoja. Mieste dirbo didelės policijos ekipažų pajėgos. Į paieškas aktyviai įsijungė ir vilniečiai, kurie socialiniuose tinkluose ir jų grupėse aktyviai dalijosi informacija.

Į masinę operaciją įtrauktos ir VST pajėgos.

Tėvai nesikreipė dėl dingusio vaiko

Policija žiniasklaidai trečiadienį kiek po 21 val. išplatino pranešimą ir ragino atsiliepti įvykio liudininkus.

„Sausio 15 d. apie 19.14 min. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės ar auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta nepilnametė (11–12 metų). Pastebėję minėtą automobilį ar įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112.

Tėvai, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašome kuo skubiau paskambinti 112.“

Policija nurodo kol kas negavusi jokių pranešimų iš tėvų apie dingusį panašaus amžiaus vaiką.

Prieš vidurnaktį policija dar kartą per socialinius tinklus kreipėsi į tėvus, kurių vaikai negrįžo namo: „Dar kartą prašome visų tėvų, kurių vaikai negrįžo namo ir jie neturi informacijos apie jų buvimo vietą, paskambinti 112.“

Socialiniuose tinkluose pasirodė informacija, kad mergaitė rasta sveika, sulaikytas neva jos jau pilnametis draugas, tačiau policija šios informacijos nepatvirtino.

Portalui 15min susisiekus su Vilniaus policijos atstove Julija Samorokovskaja, ji sakė, kad policija vis dar intensyviai dirba ir reaguoja „į kiekvieną žinutę“. Anot jos, vos tik policijai gavus daugiau informacijos ar mergaitę radus, bus pranešta.

Po 22 val. policija savo feisbuko grupėje paskelbė tokį įrašą: „Ačiū visiems, kas dalinatės informacija. Ir toliau laukiame bet kokios, su įvykiu susijusios, informacijos. Kai tik mergaitė bus rasta, visuomenė bus nedelsiant informuota.

Pareigūnai toliau intensyviai dirba, darome viską, ką galime, tikriname visas galimas versijas.“

Vis dėlto visuomenės įsitraukimas bei informacijos srautas policiją ne vien džiugina, bet ir šiek tiek klampina. „Labai prašome visų, kurie siunčiate mums privačias žinutes, neklausinėti, kaip sekasi, ar yra naujienų, ar atlikome tam tikrus veiksmus, ar peržiūrėjome visas kameras, ar apklausėme visus liudytojus.

Ačiū už aktyvumą, bet tokiame dideliame pranešimų sraute gali pasimesti tikrai naudinga ir svarbi informacija. Todėl praneškite, tik jei ką nors pastebėjote ar pamatėte.

Kai tik turėsime naujienų, būtinai informuosime. Ačiū už supratingumą ir informaciją“, – ketvirtadienį FB profilyje skelbia Lietuvos policija.

Vilnius meras: prašau pagalbos policijai

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Trečiadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje pasisakė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius prašydamas gyventojų nelikti abejingiems ir padėti policijai.

„Vilniečiai, prašau visų pagalbos mūsų policijai.

Mūsų miestas saugus, ir tokie įvykiai, kaip ką tik galimai įvykdytas vaiko pagrobimas, negali pakeisti mūsų gyvenimo. Bet dabar labai svarbu ir labai prašau jūsų – kas tik galite, atidžiai apžiūrėkite savo aplinką (kiemus, užkampius, akligatvius ir kt.), galbūt ten pastebėsite policijos apibūdinimus atitinkantį automobilį (pagrobimo metu buvo auksinės arba šviesios spalvos, geltoni užsienietiški numeriai, galbūt BMW arba „Audi“) ar kokią kitą informaciją, kuri galėtų padėti. Įvykis, kaip nurodoma, nutiko prie TV bokšto, mergaitei apie 11–12 m. Vos pastebėję kažką įtartino, praneškite 112“, – feisbuke rašė meras.

Komentarai: 100

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min