Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 24d. 15:46

Mažametę sostinėje pasmaugti bandžiusio maniako byloje – dar viena nukentėjusioji

Vitalijus Muraveiko
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vitalijus Muraveiko

65-erių Vitalijus Muraveiko išgarsėjo praėjusių metų gegužės pabaigoje, kai vidury dienos sostinės Lazdynų rajone prisigėręs užpuolė mažametę mergaitę. Pasikėsinimu nužudyti apkaltintas vyras teisiamas ne tik dėl šio incidento. Į teisėsaugą kreipėsi ir dar vienos nuo V.Muraveiko galbūt nukentėjusios mergaitės šeima.

Vilniaus apygardos teismą ši byla pasiekė dar pavasarį. Kadangi nukentėjusiomis paskelbtos dvi mažametės, nagrinėjama ji uždaruose posėdžiuose.

Antradienį byla turėjo pasiekti finišo tiesiąją, planuota sakyti baigiamąsias kalbas. Visgi procesą teks pradėti iš naujo, nes teisėjų kolegijoje buvusi teisėja Virginija Liudvinavičienė paaukštinta ir nuo rugsėjo dirba Apeliaciniame teisme.

Tiesa, nagrinėjimas turėtų būti kiek paprastesnis. Byloje buvo iškilęs klausimas, ar V.Muraveiko suvokia savo veiksmus, tačiau ekspertai nusprendė, kad vyras pakaltinamas. Ši dalis buvo užėmusi nemažai laiko.

Mažametę puolė vidury dienos

V.Muraveiko kaltinamas tuo, kad 2018 metų gegužės 29 d. 14 val. 30 min. Šiltnamių gatvėje pasikėsino nužudyti mažametę.

Tądien mergaitės tėvas pamatė, kaip dukrą į miškelį nuseka įtartinas vyriškis ir nuskubėjo paskui. Jis atitraukė nuo mergaitės jau ją užgulusį V.Muraveiko ir laikė užlaužtomis rankomis iki atvykstant policijos pareigūnams.

Nukentėjusioji dėl smaugimo žymių stebėjimui buvo paguldyta į ligoninę. Įtariamasis buvo smarkiai apgirtęs, į alkoholio matuoklį jis įpūtė 2,49 promilės.

„Lazdynuose gyvenau, kur nusikaltimas padarytas, gyvenau, prie ligoninės. Vietoj paėmiau degtinės ir stipraus alaus, kai paragavau, mažai, paėmiau dar. Ir mergaitė pasimaišė, beveik nieko neatsimenu, norėjau pakalbėti ir griuvau, ant kojų nesilaikiau, sako, aš jai burną užspaudžiau“, – teismui anksčiau apie šį įvykį pasakojo pats V.Muraveika.

Beje, pradėjus aiškintis šios bylos aplinkybes, atsirado ir dar viena nukentėjusioji.

Gegužės pabaigoje, tiksliai nenustatytą dieną V.Muraveiko išgąsdino dar vieną mažametę.

Tąkart vaiko jis nesužalojo, mergaitė pabėgo nuo vyro, tačiau buvo gerokai įbauginta. Dėl to vyrui pateikti kaltinimai viešosios tvarkos pažeidimu.

Į laisvę paleistas anksčiau laiko

Netrukus buvo paaiškėjusi ir dar viena aplinkybė – 2013 m. V.Muraveiko teismas pripažino kaltu dėl pasikėsinimo nužudyti ir pasiuntė jį į kalėjimą septyneriems metams. Tačiau atsėdėjęs kiek daugiau nei pusę laiko, 2017 rugpjūtį paleistas į laisvę.

V.Muraveiko apkaltino jį priglaudusią moterį dėl pavogtų 40 litų dar 2011 m. Šios sumos jis reikalavo taip, kad turėjo atsėdėti tris mėnesius nelaisvėje dėl grasinimo nužudyti.

Išėjęs į laisvę jis vėl užpuolė tą pačią moterį, 2012 m. rugsėjį į jos namus įsibrovęs V.Muraveiko grasino ją užmušti, vėliau bandė sužaloti peiliu. Ištrūkusi moteris nubėgo iki kelio, kur jai į pagalbą atėjo pravažiuojantys vairuotojai. Už šį įvykį teismas jį pripažino kaltu dėl pasikėsinimo nužudyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min