Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 15d. 11:59

Mažylės mirtį gaubia neaiškumai (papildyta 15.12 val.)

Namas, kuriame rastas kūdikio lavovas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Namas, kuriame rastas kūdikio lavovas.

„Po šio savaitgalio mes „laukėme“ nelaimės. Tai tebuvo tik laiko klausimas“, – taip apie Vilijampolėje, Nidos gatvės 8-ajame name gyvenusios šeimos ramybę sudrumstusią tragediją naujienų portalui 15min.lt kalbėjo kaimynai.

15min.lt jau rašė, kad pirmadienį ryte Kaune, savo namuose, rasta negyva šiemet birželį gimusi mergytė – jauniausia minėtos šeimos narė. Policijos duomenimis, ant mergytės kūno išorinių smurto žymių nebuvo pastebėta, todėl įtariama, kad įvyko nelaimingas atsitikimas. Atlikto skrodimo duomenys kol kas neskelbiami, todėl neaišku, ar jie patvirtino, ar paneigė pirminius įtarimus.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Namo, kur rastas kūdikio lavonas, kiemas.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Namo, kur rastas kūdikio lavonas, kiemas.

Policijos pareigūnai tragediją išgyvenančią šeimą linkę apibūdinti kaip tvarkingą, tačiau aplinkiniai gyventojai tvirtina priešingai. Kaimynai įsitikinę, jog šios nelaimės visi galėjo išvengti, jei Vilijampolės seniūnija, vaiko teisių apsaugos specialistai ir policijos pareigūnai nebūtų žiūrėję pro pirštus į kaimynystėje gyvenusių žmonių pranešimus apie netinkamą šeimos elgesį.

Po vienu stogu - trys kartos

Kaip 15min.lt pasakojo savo asmenybės nenorėjusi atskleisti kaimynė, Nidos gatvės 8-ajame name gyveno trys vienos šeimos kartos: garbaus amžiaus močiutė, jos dukra Daiva Rasa B., 6 ir 7 metų jos sūnūs bei 21-erių dukra Irma S. Pastaroji birželį pagimdė mergytę, kuri pirmadienį rasta negyva. Kaimynė pasakojo, jog visi vienos šeimos nariai jau kurį laiką niekur nedirbo, gyveno iš pašalpų ir kitokios valstybės suteikiamos paramos. Tai patvirtino ir Vilijampolės seniūnija, kurioje Daiva Rasa B. apsilankė kovą ir liepą: pavasarį užpildė dokumentus maisto paramai gauti ir motinos slaugai, o vasaros viduryje kreipėsi dėl paramos mokykliniams reikmenims įsigyti, mat vienas iš jos sūnų šiemet rengėsi eiti į pirmą klasę, kitas – paruošiamąją. Tačiau, pasak kaimynės, berniukai jau gerą mėnesį su mama negyvena. „Tiksliai nežinau, bet teko girdėti, kad jie šiuo metu Kulautuvoje: gal tuberkuliozinėje ligoninėje-mokykloje? Kai namuose tokia netvarka, tikėtina, kad jie galėjo sirgti šia užkrečiama liga“, – sakė kaimynė. Pasak moters, iš Daivos Rasos B. sūnūs paimami ne pirmą kartą. Seniūnijos darbuotojai teigė net neįtarę, jog moteris juos galėjo apgauti: pasiimti paramą, skiriamą mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams, nors vaikų tuo metu nebeaugino.

Prieš nelaimę – triukšmingos išgertuvės

Iš kaimynų pasakojimų aiškėja, jog Nidos gatvėje esančio namo gyventojai nuolat girtaudavo. Neblaivios linksmybės ten esą vyko ir praėjusį savaitgalį. „Visą savaitgalį iš namo aidėjo garsi muzika, girdėjome ir vaiko klyksmą, todėl galima sakyti, kad „laukėme“ panašios nelaimės“, – neslėpė su 15min.lt bendravusi kaunietė. Moters teigimu, apie triukšmadarius policijos greičiausiai niekas neinformavo, nes anksčiau panašūs kaimynų pranešimai buvo ignoruojami. „Netikiu, kad mergytė galėjo būti nužudyta. Manau, kad ją tiesiog užmiršo – pamaitinti, prižiūrėti. Neatlaikė vargšelė...“ – sunkiai rinkdama žodžius kalbėjo kaimynė. Moteris piktinosi aplaidžiu seniūnijos socialinių darbuotojų ir vaiko teisių apsaugos specialistų darbu: „Jei jie daugiau dėmesio būtų kreipę į šioje šeimoje esančias problemas, tokios nelaimės galbūt ir nebūtų“.

Seniūnija: šeima gyveno skurdžiai

Socialinę sritį kuruojantis Vilijampolės seniūnijos darbuotojas Tautvydas Grinius teigė žinantis šią šeimą. Į seniūniją, sutvarkyti šeimos reikalų, dažniausiai užsukdavo Daiva Rasa B. Moterį domino pašalpos, maisto daviniai, motinos slaugos galimybės – visos paslaugos, priklausančios skurdžiai besiverčiančiai šeimai. „Iš seniūnijos turimų duomenų pavadinti šeimą problemiška negalėčiau. Jie sunkiai vertėsi, tačiau tokių dabar daug“,  – teigė T.Grinius. Pasak seniūnijos atstovo, kadangi šeimos pajamos itin mažos, vasarą jai buvo paskirta Paramos šeimai tarnybos specialistų pagalba. Du - tris kartus per savaitę į Nidos gatvės 8 esantį namą ateidavusi tarnybos darbuotoja padėdavo apsipirkti, konsultavo įvairiais su buitimi, darbo paieškos ir kitais klausimais.

Papildyta 15.15 val.: Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus duomenimis, nuo rugpjūčio 28 dienos abu vaikai apgyvendinti vaikų gerovės centre „Pastogė“. Pirmadienį kaip tik turėjo būti svarstomos jos galimybės susigrąžinti vaikus į namus, tačiau dėl nutikusios nelaimės jame Daiva Rasa B. negalėjo dalyvauti.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vizbarienė sakė turėjusi duomenų tik apie tai, jog iš alkoholio liūno niekaip neišbrenda mirusios mažylės močiutė – Daiva Rasa B. Dėl to esą jau anksčiau ji buvo laikinai netekusi vieno iš sūnų globos. Tačiau vėliau sugebėjo įrodyti, kad atsisakė žalingų įpročių ir berniukas jai buvo sugrąžintas. Apie jos dukros ir mergaitės mamos Irmos S. prasižengimus Vaiko teisių apsaugos skyrius neturi jokių duomenų: „Ji stengėsi kabintis į gyvenimą. Kiek žinau, pas močiutę ir mamą gyveno tik laikinai. Neturime duomenų, kad ji ar vyras būtų girtavę“, – sakė N.Vizbarienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min