TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijonierių-vaiduoklį Sergejų Rachinšteiną skubantys teisti Vilniaus teisėjai įjungė penktą pavarą

Sergejus Rachinšteinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sergejus Rachinšteinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Talentingu šešėliniu verslininku vadinamas milijonierius Sergejus Rachinšteinas su vadinamąja savo grupuote buvo išteisintas dar 2011 metais. Stiprindami savąsias pozicijas apeliacinėje instancijoje, prokurorai ryžosi keisti šioje byloje pareikštus kaltinimus, bet dėl to teko labai ilgai laukti Konstitucinio Teismo išaiškinimo, kad taip elgtis buvo galima. Užsitęsęs procesas pakvipo senatimi. Tačiau Vilniaus apygardos teismas ieško tam priešnuodžių – prioritetinėje byloje žadama posėdžiauti kiekvieną savaitę.

Milijoninės vertės projektus esą valdančio, tačiau saugiame šešėlyje sugebančio išlikti sostinės turtuolio S.Rachinšteino verslumo gabumai jau apipinti legendomis.

Patys teisėsaugos atstovai pripažįsta, kad išteisintasis S.Rachinšteinas šiuo metu yra teisiamas už nusikalstamas veikas, kurių formaliai nepadarė.

Teigiama, kad S.Rachinšteinas galbūt įkurė visą spiečių firmų: „Šeškinės Širvinta“, „Saturnas“, „Vilniaus vaivorykštė“, „Sparteka“ „Lavanija“, „Vanteras“, „Serneta“, „Acumen“.

Tačiau finansinių aferų pėdsakų ieškoję pareigūnai ketverių metų dokumentuose nerado nei bent vieno S.Rachinšteino parašo, nei apskritai jo pavardės. Minėtos kompanijos sugebėjo suktis taip, kad nė vienos finansinės operacijos nereikėtų atlikti per banką.

S.Rachinšteinas yra laikomas vienu turtingiausių Lietuvos verslininkų.

Vienas iš tamsos efekto kūrimo būdų versle paprastas: patvoryje sutiktą spirituoto vyno mėgėją galima fiktyviai įdarbinti už viską atsakingu direktoriumi. Toks samdomas darbuotojas už 10 litų suraitys parašą bet kada ir ant bet ko.

Rezultatas: S.Rachinšteinas yra laikomas vienu turtingiausių Lietuvos žmonių, kuriam bent anksčiau priklausė apie 30 „Norfai“, „Rimi“ ir „Maximai“ nuomojamų prekybos centrų.

Šioje byloje jis kaltinamas valkatų ir benamių vardu įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį legalizavo apie 10 mln. litų ir pasisavino beveik 2 mln. litų pridėtinės vertės mokesčių (PVM).

Mažmeninės prekybos tinklams statęs patalpas, o paskui jas nuomodavęs verslininkas kaltinamas išradęs naują dvigubos apgaulės būdą. Pastatus įrengti baigiantiems statybininkams jis nurodydavo mažesnį plotą, o nuomininkams – didesnį. Taip S.Rachinšteino kontroliuojamos bendrovės statybininkams už atliktus darbus mokėdavo gerokai mažiau, o už nuomojamas patalpas gaudavo daugiau pinigų, negu numatyta sutartyje.

Teismai savo ruožtu sprendimus priima ne pagal tai, kaip galbūt buvo iš tikrųjų, o pagal byloje surinktą medžiagą ir patikrintus įrodymus.

2011 gruodžio 23 d. S.Rachinšteinas ir dar septyni kaltinamieji tuometiniame Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme išgirdo išteisinamąjį teisėjo Audriaus Cinino nuosprendį.

Elito vakarėlių ir žiniasklaidos dėmesio vengiantis žydų tautybės verslininkas su dar septyniais asmenimis (Narimantu Šimeliu, Anatolijumi Matiažu, Arturu Beliajevu, Andžejumi Račiunu, Birute Panavienė, Gene Petkuviene ir Dalia Varanavičiene) buvo teisiamas dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo, nusikalstamo susivienijimo organizavimo, dokumentų klastojimo ir kitų nusikaltimų.

Po visų jų išteisinimo prokuratūra ne tik pasinaudojo teise pateikti apeliacinį skundą, bet ir, stiprindama savo pozicijas aukštesnės instancijos teisme, ryžosi iš dalies tobulinti reiškiamus kaltinimus.

Bylą gavusiam Vilniaus apygardos teismui teko kreiptis į Konstitucinės teisės ekspertus klausiant, ar tai teisėta.

Kai iš Konstitucinio Teismo pagaliau gautas prokuratūrai palankus atsakymas, byloje pakvipo senatimi.

Procesą dabar stabdo tai, kad keletą posėdžių iš eilės dėl ligos praleido išteisintasis A.Račiunas.

Gelbėjant nuo senaties, S.Rachinšteino byla Vilniaus apygardos teisme paskelbta prioritetine, jos nagrinėjimas iki pavasario vidurio numatytas kiekvieną savaitę (neretai teisėjams dėl užimtumo posėdį pavyksta paskirti tik kartą per du tris mėnesius – aut. past.).

15min.lt žiniomis, jei išteisintasis A.Račiunas ir toliau sirgs, bus svartoma šią bylą jo atžvilgiu išskirti į atskirą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min