Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 29d. 14:48

Motina ką tik gimusio kūdikio nuskandinimu Žeimenos upėje kaltina vyrą, šis teigia vaiko net nematęs

Ivona Skorulskaja
V.Miškinio nuotr. / Ivona Skorulskaja

2015-ųjų lapkričio pabaigoje Pabradės pakraštyje, Žeimenos upės pakrantėje, rastas apiręs naujagimio kūnas. Teisme iki šiol bandoma išsiaiškinti šio įvykio aplinkybes. Kaltinimai dėl bejėgiškos būklės mažamečio šeimos nario nužudymo pateikti kūdikio tėvams – Ivonai Skorulskajai ir Edvardui Subočiui, pastarasis savo kaltę neigia, o vaiko motina tikina, kad būtent vyras paėmė ir išmetė ką tik gimusį vaiką į upę.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas turėjo tęsti bylos nagrinėjimą, abu kaltinamieji buvo patikrinti melo detektoriumi ir tyrimo išvada turėjo būti paskelbta. Tačiau to padaryti nepavyko, nes Edvardas Subočius neatvyko į teismo salę, todėl trijų teisėjų kolegijai pirmininkaujantis Arūnas Kisielius paskelbė pertrauką.

„Šita byla iš esmės yra baigta, yra gautos atitinkamo tyrimo išvados, todėl teismas turėtų užduoti klausimus abiem kaltinamiesiems dėl minėto tyrimo išvadų, taip pat galėtų pasisakyti ir proceso dalyviai“, – kalbėjo teisėjas.

Bylos duomenimis, 2015 metų spalio 19 dieną Švenčionių rajone, prie Žeimenos upės, tuomet 18-os metų I.Skorulskaja pagimdė mergaitę, kartu buvo ir E.Subočius. Pora ką tik gimusį kūdikį išmetė į Žeimenos upę. Prokuratūra įtaria, kad tai buvo suplanuota iš anksto.

Kiek mažiau nei po mėnesio nuo kraupaus įvykio kūdikio lavoną rado Žeimenos pakrante vaikščioję žmonės, o policijos sulaikyta motina pasakojo, kad kūdikį nužudė viena, bet bylai pasiekus teismą jos versija pasikeitė, ji tuomet visą kaltę pradėjo versti vaiko tėvui E.Subočiui, neva šis paėmė naujagimį ir išmetė jį į upę.

V.Miškinio nuotr./Ivona Skorulskaja
V.Miškinio nuotr./Ivona Skorulskaja

„Iš dalies prisipažįstu kaltinimus, aš neskandinau jos“, – teismui sakė I.Skorulskaja. Ji taip ir nebuvo suimta, o vaiko tėvas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime prabuvo beveik 5 mėnesius, kol praėjusią vasarą teismas nusprendė skirti jam švelnesnes kardomąsias priemones.

Būtent kaltinamojo E.Subačiaus iniciatyva buvo atliktas melo detektoriaus tyrimas, taip jis siekia patvirtinti savo nekaltumą. Duodamas parodymus teismui, jis aiškino, kad tądien sulaukė žinutės iš I.Skorulskajos, tačiau su ja nesusitiko ir nebendravo nuo pat tada, kai ši pastojo.

„Kilo abejonių, ar kita kaltinamoji duoda teisingus parodymus, pirminiai parodymai buvo vienokie, o po kurio laiko juos pakeitė“, – po posėdžio aiškino kaltinamojo advokatas Stasys Karvelis, kai buvo paklaustas, kam prireikė melo detektoriaus.

Jis pridūrė, kad susipažinęs su eksperto išvada tikisi, kad jo ginamasis bus išteisintas, nes melo detektoriaus parodymai, anot advokato, palankūs E.Subočiui, šis neva sako tiesą, tuo tarpu visai kitokia situacija yra motinos atžvilgiu.

Bylos nagrinėjimo metu išaiškėjo ir kraupi aplinkybė, nors motina visą laiką tikino, kad kūdikis nužudytas vos jam gimus, eksperto išvados rodo ką kitą.

V.Miškinio nuotr./Advokatas Stasys Karvelis
V.Miškinio nuotr./Advokatas Stasys Karvelis

„Yra kategoriška eksperto išvada. Ji dėsto, kad vaikas nužudytas iš karto, o ekspertai sako, kad jis buvo maitintas. Pienas skrandyje virškinimas mažiausiai pusvalandį, o jis buvo rastas kūdikio žarnyne, taigi, nuo gimimo iki nužudymo praėjo mažiausiai dvi valandos. Mano nuomone, mano ginamasis nekaltas ir yra apkalbėtas“, – kalbėjo advokatas S.Karvelis.

Remiantis pačios kaltinamosios parodymais, vaiką ji nužudė, nes bijojo savo tėvų, motina jai neva grasino susidorojimu, jei ši pastotų. O S.Karvelio teigimu, E.Subočius buvo apkaltintas kerštaujant.

„Mano nuomone, kadangi jis ją metė, jie šiek tiek draugavo, tai tikriausiai keršto motyvas ir galvojama, kad jai bus skiriama lengvesnė bausmė. Jis pripažįsta, kad tai jo kūdikis, nes pradžioje jis neigė ir tai, bet kai DNR tyrimais šis faktas nustatytas, jis pripažino, kad dukart turėjo su ja lytinius santykius“, – tikina advokatas.

Anot S.Karvelio, jo ginamasis nesigaili dėl taip susiklosčiusių įvykių ir nužudytos jo dukros.

„Maniškis, atrodo, nesigaili, o ji irgi elgiasi labai santūriai, sunku pasakyti, ar ji gailisi, šiek tiek gal ir gailisi. Man labai nesinori apkalbėti tokios šeimos, ji pati vis tik tai, klausimas, ar ji pilnai suvokė, bent tuo metu, ką ji daro ir kaip viskas yra. Ji šiek tiek žemesnio intelekto lygio nei norma, socialinis sluoksnis žemesnis, bedarbystė, gėrimai“, – sakė advokatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min