Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 13d. 17:31 , atnaujinta: 2016 spalio 14d. 18:32

Naujagimės nužudymu įtariama Kauno rajono gyventoja prieš tai palaidojo šaldytuve uždususį sūnelį

Girininkų II kaime, įtariama, mama nužudė savo naujagimę
15min nuotr. / Girininkų II kaime, įtariama, mama nužudė savo naujagimę

Kauno rajono Alšėnų seniūnijos gyventojai – šoke. Įtariama, jog jų kaimynė, Girininkų II kaime gyvenanti 27-erių metų bedarbė Lina rugsėjo 29 d. nužudė ką tik pagimdytą savo dukrelę. Paaiškėjo, kad šios šeimos vaikus giltinė aplanko nebe pirmą kartą: prieš dvejus metus mįslingomis aplinkybės mirė ir penkiametis Linos sūnus.

„Šeima, kaip šeima. Eilinė socialinės rizikos šeima, įtraukta į sąrašus dėl socialinio gyvenimo būdo: vaikų tėvai nežinomi, mažos pajamos. Ji pastoviai buvo lankoma socialinių darbuotojų. Teikėme visapusišką pagalbą. Motina (nužudyto kūdikio mama ,– aut. past.) nebuvo dirbanti. Prieš keletą metų dar turėjo darbą, bet dėl kažkokių priežasčių jo neteko. Gyveno viena su dviem vaikais. Reikėjo pagalbos, norint leisti atžalas į darželį“, – teigė Alšėnų seniūnas Arūnas Stašaitis.

15min nuotr./Girininkų II kaime, įtariama, mama nužudė savo naujagimę
15min nuotr./Girininkų II kaime, įtariama, mama nužudė savo naujagimę

Paaiškėjo, kad penkerių metų Linos sūnus namuose mirė prieš dvejus metus – 2014 m. pavasarį berniukas užduso šaldytuve.

Jis negalėjo pasakyti, kas vaikų tėvas. Tačiau įtariamoji naujagimio nužudymu, anot seniūno, gimdė keturis kartus.

„Dar vienas vaikas mirė kiek paaugęs. Pastaruoju metu ji augino dvi gyvas atžalas“, – patikino jis.

Sūnus užduso šaldytuve bežaisdamas

Paaiškėjo, kad penkerių metų Linos sūnus namuose mirė prieš dvejus metus – 2014 m. pavasarį berniukas užduso šaldytuve. Ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nenustačius smurto aplinkybių.

„Įvykis pripažintas kaip nelaimingas nutikimas. Bendroje laiptinėje stovėjo nenaudojamas sovietinių laikų šaldytuvas. Jis tarnavo kaip kokia spinta. Vaikai žaidė slėpynių. Berniukas jame pasislėpė, o kažkas ėmė ir užspaudė rankeną iš lauko pusės. Pusvalandžio užteko ir vaikas užduso. Pasigedo jo po pusantros valandos. Kažkas iš vaikų nurodė, kad jis slėpėsi šaldytuve“, – kraupų nutikimą nupasakojo seniūnas.

Slėpė nėštumą

A.Stašaitis patikino, kad būtent socialinės darbuotojos numatė šį kraupų nusikaltimą. Pasak jo, užfiksavus, kad moteris nėščia, ji buvo nusiųsta į klinikas pasitikrinti. Tačiau rugsėjo 3 d. pas ginekologę ji nepasirodė – nesutiko būti apžiūrima gydytojos.

„Apie tai, kad nenori vaiko, ji nekalbėjo, nes slėpė patį nėštumo faktą. Tikindavo, jog serga, skauda skrandį, dėl to pilvas išpūstas“, – paaiškino seniūnas.

15min nuotr./Girininkų II kaime, įtariama, mama nužudė savo naujagimę
15min nuotr./Alšėnų seniūnas Arūnas Stašaitis

Kiti du vaikai, anot jo, jau senokai paimti iš šeimos – atiduoti globėjų žinion. Įtariamoji savo naujagimio nužudymu šiuo metu glaudžiasi Moterų krizių centre – ten jai teikiama psichologinė pagalba.

Girtos niekas nematė

Šią šeimą prižiūrėjusi socialinė darbuotoja Jurgita Miškinienė patikino, jog nelaimės nebuvo įmanoma numatyti.

Su kitais vaikais, pasak jos, įtariamoji nužudymu elgdavo pakankamai gerai. Buvo linksmo būdo, kaip ir jos vaikučiai.

„Nukreipėme ją pas šeimos daktarę, tačiau ji nesileido būti apžiūrima. Visą laiką nėštumą neigė. Tikino turinti problemų dėl virškinamojo trakto“, – seniūno žodžius atkartojo socialinė darbuotoja.

Su kitais vaikais, pasak jos, įtariamoji nužudymu, elgdavo pakankamai gerai. Buvo linksmo būdo, kaip ir jos vaikučiai. Kas jų tėčiai – nežinoma: gimimo liudijimuose, tėvystės grafoje, galima aptikti tik brūkšnius.

„Ji gyveno su savo motina socialiniame būste. Padėdavo brolis. Nesame užfiksavę, kad kada nors ji būtų buvusi girta. Tai, kad gali sirgti depresija, taip pat nepastebėjome“, – teigė J.Miškinienė.

15min nuotr./Girininkų II kaime, įtariama, mama nužudė savo naujagimę
15min nuotr./Socialinė darbuotoja Jurgita Miškinienė

Tai, kad nematė niekad moters girtos, patikino ir Linos kaimynas Bronius Balčiūnaitis. Vyras prisipažino nė neįtaręs, jog jo kaimynė gali būti ir vėl nėščia.

„Sunkokai ji vertėsi. Kartais pagrybaudavo, pauogaudavo – taip ir užsidirbdavo. Gal mergaitę kokia depresija užpuolė, nežinau, buvo šokas, kai sužinojom, kas nutiko“, – teigė B.Balčiūnaitis.

Paskutinį kartą kaimynę jis matė prieš mėnesį – buvo užsukusi nusipirkti iš jo pieno. Vaikučiai linksmi lakstė šalia.

15min nuotr./Girininkų II kaime, įtariama, mama nužudė savo naujagimę
15min nuotr./Įtariamosios Linos kaimynas Bronius Balčiūnaitis

Gavo gimdymo ir laidotuvių išmokas

Kurį laiką įtariamoji, kaip ir jos pažįstamos kaimynės, dirbo atliekų supirkimu ir perdirbimu užsiimančioje, netoli namų Dievogaloje įsikūrusioje „Super montes“ įmonėje. Vienas šios bendrovės atstovų patikino, jog prieš pusmetį moteris tiesiog savo noru ėmė ir išėjo iš darbo. Jokių problemų su ja, kaip darbuotoja, iki tol nebuvo kilę. Darbe ji niekada nebuvo pasirodžiusi išgėrusi.

15min pavyko išsiaiškinti vieną šios istorijos paradoksą: įtariamajai buvo išmokėta vienkartinė išmoka, mokama tik gimus vaikui. Iš Kauno rajono savivaldybės taip pat ji gavo ir laidotuvėms skirtą pašalpą. Tad aklas vadovavimasis teisės aktais kartais akivaizdžiai susikerta su logika.

„Atsižvelgiant į tai, kad moteris bet kuriuo metu gali būti išvežta į Uteną psichiatrinei ekspertizei trims mėnesiams, Lina V. spalio 10 d. kreipėsi į Kauno rajono Civilinės metrikacijos skyrių, kuris išdavė gimimo liudijimą, ir į Socialinės paramos skyrių, kuriame buvo paskirtos išmokos gimus vaikui ir laidojimo pašalpa.

Spalio 11 d. Linai V. buvo išmokėta 418,0 eurų vienkartinė išmoka bei 304 eurų vienkartinė laidojimo pašalpa už mirusią mažametę E.V.

Neužregistravusi kūdikio, moteris būtų negalėjusi gauti pašalpos mirties atveju“, – paaiškino Kristina Stanislovaitienė, laikinai einanti Kauno rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų centro direktorės pareigas.

Spalio 11 d. Linai V., vadovaujantis Išmokų vaikams įstatymu, buvo išmokėta 418,0 eurų vienkartinė išmoka bei, vadovaujantis Paramos mirties atveju įstatymu, – 304 eurų vienkartinė laidojimo pašalpa už mirusią mažametę E.V.

„Šiuo metu dėl Linos V. galimai nusikalstamos veikos vyksta ikiteisminis tyrimas, atliekama psichiatrinė ekspertizė. Asmens kaltę arba nekaltumą Lietuvos Respublikoje nustato teismai. Dėl išmokos gimus vaikui ir laidojimo pašalpos buvo kreiptasi, kai Lina V. ikiteisminio tyrimo tyrėjai pasiūlė apsispręsti, kaip bus palaidota naujagimė: ar laidos pati moteris, ar valstybė“, – patikino Kauno rajono savivaldybės atstovė.

Lėšos pervestos į Linos banko sąskaitą. Pinigus moteris banke atsiėmė kartu su tyrėju, kuris atvežė jos asmens dokumentą.

Nužudyta mergaitė palaidota spalio 14 d. Visi likusieji pinigai bus panaudoti antkapiui, tvorelei įrengti ir aplinkai sutvarkyti.

Vaikžudžių Lietuvoje šiemet – ne vienas

15min primena, jog šiurpaus nusikaltimo aplinkybėms iškilus į dienos šviesą, įtariamoji Lina prisipažino nužudžiusi savo naujagimę, tačiau motyvų, kodėl tai padarė, moteris neįvardijo.

Kauno apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo. Už šį nusikaltimą gresia kalėjimas iki gyvos galvos. Teismo įtariamoji laukia laisvėje, jai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, paimti jos asmens dokumentai.

Šiemet Lietuvą krečia viena už kitą šiurpesnės vaikžudysčių ar ketinimų nužudyti ką tik gimusį kūdikį istorijos.

Tik prasidėjus 2016-tiems metams, Kėdainių rajone 36-rių metų Aurelijus B. nuskandino šulinyje du savo dvejų metų ir keturių mėnesių vaikus.

Šakių rajone 19-metė įmetė į šulinį savo 7 mėnesių sūnų. Supratusi, ką padarė, moteris puolė ieškoti pagalbos. Berniuką laiku išgelbėjo kaimynas.

Vėliau 23-jų metų vieniša dviejų vaikų motina iš Jonavos pasmaugė savo naujagimę.

Šiuo pavyzdžiu pasekė ir 39-rių metų kėdainietė, kovo mėnesį nužudžiusi vos tik gimusią mergytę ir paslėpusi ją plastikiniame maišelyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min