Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 4d. 11:21

Naujagimio žudikė Viktorija Filiponenko Apeliacinio teismo malonės nesulaukė

Viktorija Filiponenko
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktorija Filiponenko
Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė įsiteisėjusį nuosprendį rezonansinėje baudžiamojoje byloje, kurioje klaipėdietė Viktorija Filiponenko buvo kaltinama nužudžiusi ką tik gimusius savo dvynukus.

Apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad Viktorijos Filiponenko (gim. 1985 m.) byloje atmetė tiek nuteistosios, tiek prokuratūros skundus.

Vadinasi, nuosprendis, kuriuo klaipėdietė nuteista kalėti 10 metų, įsiteisėjo, ir kol kas jis nebus nei švelninamas, nei, kaip prašė prokuroras, griežtinamas.

15min.lt primena, kad V.Filiponenko buvo kaltinama 2009-aisiais gegužę pagimdžiusi du vyriškos lyties kūdikius ir išmetusi juos į atliekų konteinerį. Juos gegužės 4-osios rytą Sausio 15-osios gatvėje, greta namo, kuriame moteris nuomojosi butą, aptiko du benamiai.

Moteris įtarta nužudžiusi abu savo naujagimius. Ant vieno kaklo rastos kraujosruvos, rodančios, kad mažylis galėjo  būti smaugtas. Ekspertai nustatė, kad vaikas gimė gyvybingas. Antrojo kaukolė buvo suknežinta. Tačiau teismas pripažino, kad šis kūdikis galėjo gimti jau negyvas. Todėl moteris dešimčiai metų nuteista tik dėl vieno kūdikio nužudymo.

V.Filiponenko sulaikyta beveik po pusantrų metų Barselonoje. Sulaikymo metu moteris vėl laukėsi, todėl jos perdavimas Lietuvai buvo užstrigęs. 2011-ųjų metų vasario 21 d. V.Filiponenko Ispanijoje vėl pagimdė dvynukes.

Apeliaciniame teisme sakydama baigiamąją kalbą, moteris tikino atgailaujanti dėl savo šiurpių klaidų ir dabar tenorinti būti gera mama, todėl prašė švelnesnės bausmės: „Jaučiuosi atsakinga dėl savo mergaičių ateities, todėl prašau teismo iš manęs neatimti galimybės grįžti pas jas ir auginti, būti gera mama – tai vienintelis dalykas, dėl ko dar laikausi ir stengiuosi nepalūžti.“

Vienintelis dalykas, kuo Lietuvos apeliacinis teismas nudžiugino nuteistąją – panaikino Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžio dalį dėl 12 714 litų priteisimo (tai išlaidos, kurias patyrė teisėsaugininkai, vykdami pargabenti jos iš Ispanijos).

Formaliai ir prokuratūra, ir pati V.Filiponenko su savuoju advokatu dar turi teisę kreiptis kasacine tvarka į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min