Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 12:42

Nelaimės vaizdus paviešinęs greitosios pagalbos darbuotojas sulaukė nemalonumų

Joniškyje susidūrė du „Ford Galaxy“
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Policija

Balandžio 2 -osios pavakary. Pakruojo rajone, geležinkelio ruože Radviliškis–Petrašiūnai, šilumvežio tempiamų vagonų ratai ties žastu nutraukė 30 metų vyrui ranką, kurią jis pats ištiesė ant geležinkelio bėgių. Vėliau paaiškėjo, kad internete yra išplitę šios nelaimės filmuoti vaizdai.

Sužalotas vyras priešinosi į įvykio vietą atvykusiems medikams ir neleido suteikti būtinosios pagalbos. Atvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę jis ir toliau neprisileido medikų, todėl, teikiant pirminę pagalbą, prireikė policijos pareigūnų pagalbos.

Po to pakruojietis buvo išvežtas į Kauno klinikas. Deja, rankos prisiūti nepavyko, o vyras šiuo metu dėl sveikatos sutrikimų teismo sprendimu yra nukreiptas priverstinai gydytis psichiatrijos ligoninėje.

Po kurio laiko apie šį įvykį sužinojo ne tik įvykio vietoje dirbę medikai ir policijos pareigūnai, bet ir socialinių tinklų naudotojai. Vaizdo įrašą, kuris buvo užfiksuotas įvykio vietoje, pamatė ir nukentėjusiojo vyro artimieji.

Buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai: dėl neatsargumo įvykusio sunkaus sveikatos sutrikdymo ir dėl informacijos apie asmens privatų gyvenimą rinkimą bei tokiu būdu gautos informacijos viešą paskelbimą.

Baudžiamojo kodekso 168 straipsnyje numatyta atsakomybė už informacijos apie asmens privatų gyvenimą rinkimą ir tokiu būdu gautos informacijos viešą paskelbimą. Už šias nusikalstamas veikas asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Vienas iš darbuotojų savo mobiliuoju telefonu nufilmavo monitoriuje rodomą vaizdą ir jį išplatino.

Tyrimas dėl informacijos apie šį įvykį paskleidimą interneto erdvėje, pareigūnus nuvedė pas Pakruojo rajono medikus. Pasirodo, jog vaizdo įrašą užfiksavo Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios pagalbos skyriaus automobilyje įrengtas vaizdo registratorius. Šis įrašas grupės darbuotojų buvo peržiūrimas kompiuteriu. Vienas iš darbuotojų savo mobiliuoju telefonu nufilmavo monitoriuje rodomą vaizdą ir jį išplatino.

Vyras nepagalvojo, kad daro kažką neteisėto. Baudžiamajame kodekse konstatuojama, kad tas, kas be asmens sutikimo viešai paskelbė informaciją apie kito žmogaus privatų gyvenimą, jeigu tą informaciją jis sužinojo dėl savo tarnybos ar profesijos arba atlikdamas laikiną užduotį, yra traktuojamas kaip nusikaltimas ir dėl to tenka stoti prieš teismą.

Kaltinamasis pripažino kaltę, gailėjosi padaręs nusikalstamą veiką ir atlygino padarytą žalą. Baudžiamojoje byloje priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą ir atleisti kaltininką nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apylinkės prokuratūra, o tyrimą atliko Šiaulių apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min