Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegaliame gamybos ceche dešras gaminusi moteris nuo pareigūnų gynėsi apsinuogindama (nuotraukos)

Nelegalus cechas
Šiaulių AVPK nuotr. / Nelegalus cechas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ne kartą įvairias būdais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Mokesčių inspekcijos pareigūnų patikrinimo vengę nelegalia ūkine veikla besiverčiantys šiauliečiai vasario 5 dieną įkliuvo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams.

Kai kriminalistai, padedami Šiaulių apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojų, ryte nuvyko į Pramonės g. 21 esančių sandėlių teritoriją, pastebėjo, kad prie juos dominančio kiosko vyksta judėjimas – į vidų iš automobilio nešamos dėžės su rūkytais mėsos gaminiais. Pareigūnai prisistatė, kai rūkyti delikatesai buvo pradėti pardavinėti. Joniškio miesto gyventojas, užsiimantis mobiliąja maisto produktų prekyba, be įsigijimo dokumentų jau buvo nusipirkęs 15 kg šios produkcijos. Dar apie 61 kg rūkytų mėsos gaminių rasta kioske, kuriame mėsos gaminiais prekiaujama neturint Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimo ir higienos normų neatitinkančiomis sąlygomis. Patalpos buvo nešvarios, netvarkingos, atvežti mėsos gaminiai gulėjo nešvariose dėžėse. Jie  buvo neženklinti, jų įsigijimo dokumentų nerasta.

Pareigūnai nutarė patikrinti ir produkciją atvežusio 41 metų R.C. gyvenamąją vietą. Kai jie, turėdami kratos orderį, priartėjo prie Vyturių g. esančios didžiulės sodybos, vyras pareigūnams pasakė neturįs automatizuotų vartų valdymo pultelio. Pareigūnų tai neišgąsdino. Jie nesunkiai įveikė sodybą juosiančią tvora ir atsidūrė kieme. R.C. savo žmoną rado viename ūkinių pastatų. Šlepetėmis avinti ir chalatu vilkinti penkiasdešimtmetė T.C. pareigūnus pasitiko agresyviai – bandė jėga išstumti iš kiemo, tačiau, pamačiusi, kad nepavyks, prišoko prie kiemą sergėjančio Kaukazo aviganio ir norėjo juo užpjudyti pareigūnus. Tačiau iš jaudulio moteriai niekaip nesisekė atsegti pavadžio. Paprašyta apsirengti ir susipažinti su teismo nutartimi kratai atlikti, šeimininkė įtūžo ir vėl puolė prie pareigūnų, apnuogindama įvairias kūno dalis ir šaukdama, kad jos kieme niekas jai nenurodinės. Ji kumščiais puolė vieną kriminalistą, bandė perplėšti striukę, tačiau tik nuplėšė gobtuvo raištelį ir vėl metėsi prie šuns. Matydami moters neprognozuojamus veiksmus, pareigūnai norėjo jai jėga uždėti antrankius, bet ši paprašė to nedaryti ir leisti apsirengti. Kai pareigūnai ją paleido, T.C. nubėgo prie šuns, kad policininkai  prie jos neprieitų. Ir tik atvažiavus patruliams ir pagrasinus panaudoti specialiąją priemonę – elektrošoką, moteris, iškoneveikusi juos ir dar kartą pademonstravusi savo apnuoginto kūno grožį, nuėjo apsirengti. T.C. buvo išvežta  į areštinę.

Nors ir kaip moteris bandė nuslėpti savo nusikalstamą veiklą, įrodymų rasta užtenkamai. Pareigūnų atliktos kratos metu viename ūkinių pastatų rastas nelegalus mėsos produktų gamybos cechas. Gaminta čia pažeidžiant higienos normas: patalpos nešvarios, įrenginių paviršius aprūdijęs. Malkinėje įrengtoje patalpoje be įsigijimo dokumentų rasta per toną žalios mėsos dešroms ir kitiems rūkytiems produktams gaminti, kitose patalpose – apie 205 kg jau gatavos produkcijos (rūkytų dešrų, šonkaulių, kumpelių), 50 kg įvairių prieskonių, maisto priedų. Visa žaliava ir gatava produkcija perduota Rietavo utilizacijos įmonei sunaikinti. Dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dar vienas ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl T.C. elgesio. Jai pateikti įtarimai dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min