Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegalios mėsos perdirbėjams – įtarimai ir dėl neteisėto praturtėjimo

Sukčiavimais įtariama įmonė - Klaipėdos prokurorų rankose.
"15min" nuotr. / Sukčiavimais įtariama įmonė – Klaipėdos prokurorų rankose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT)Klaipėdos apygardos valdyba, tirdama galimą sukčiavimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą vienoje Pagėgių savivaldybės mėsos perdirbimo įmonėje, pradėjo ikiteisminį tyrimą ir dėl galimo neteisėto praturtėjimo.

Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT tyrėjai atliko 13 kratų įtariamųjų darbovietėse, gyvenamosiose vietose ir automobiliuose. Atliekant kratas paimta didelė grynųjų pinigų suma, kuri galėjo būti gauta iš nusikalstamos veikos. Įtariamosios mėsos perdirbimo įmonės vadovės gyvenamajame name Pagėgių savivaldybėje rasta 18 380 Lt ir 800 eurų, namo rūsyje esančiame seife rasta 232 400 Lt ir 38 110 eurų. Nuomojamame banko seife Klaipėdoje, kuris priklausė tai pačiai įtariamajai, rasta 62 000 eurų. Iš viso kratų metu rasta ir paimta beveik 600 tūkst. Lt, į kuriuos laikinai apribotos nuosavybės teisės. Nustačius, kad įtariamoji tokios grynųjų pinigų sumos negalėjo įgyti teisėtai, byloje pradėtas tyrimas dėl galimo neteisėto praturtėjimo.

Prieš tai tyrimo metu buvo nustatyta, kad krovinius pervežančios ir uostamiestyje registruotos bendrovės direktorius, kuris yra įtariamosios vadovės žentas, kartu su kitu asmeniu organizavo skerdienos įsigijimą iš Lenkijoje registruotų ūkio subjektų. Vyrai mėsą ne tik įveždavo, bet ir realizuodavo be jokių apskaitos dokumentų Pagėgiuose veikiančiai mėsos perdirbimo įmonei. Tyrimo duomenimis, bendrovės direktorius nusikalstamą veiką vykdė kartu su bendrovės vairuotoju.

Į Lietuvą įvežtą skerdieną, vykdydamas direktoriaus nurodymus, vairuotojas gabendavo į direktoriaus uošvienei priklausantį mėsos perdirbimo cechą, esantį Rukų kaime, Pagėgių savivaldybėje. Kratų metu įmonės teritorijoje buvo aptikta skerdienos be įsigijimo dokumentų. Į Lietuvą atgabenta skerdiena mėsos perdirbimo bendrovėje buvo perdirbama neapskaitant dalies produkcijos, realizuotos be dokumentų Tauragės apskrities ir Klaipėdos apskrities turgavietėse ir kitose prekybos vietose.

Pirminiais duomenimis, be jokių apskaitos dokumentų buvo parduota daugiau kaip 90 tonų įvairios mėsos už ne mažiau kaip pusę milijono litų. Pardavus šią mėsą nebuvo deklaruota ir sumokėta daugiau nei 90 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

Atliekamame tyrime įtarimai pareikšti tiek abiejų bendrovių direktoriams, tiek krovinius gabenusiam vairuotojui. Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Komentarai
Temos Mėsa
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min