Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepakaltinamą kelių patrulio L.Šimkaus žudiką prašoma priverstinai gydyti

Artūras Noreika Telšių teismo salėje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / A.N. teisme
Šaltinis: 15min
1
A A

Praėjusiais metais Tryškiuose žuvusio Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūno Liudo Šimkaus nužudymo tyrimas baigtas. Prokuratūra kreipėsi į teismą dėl priverčiamųjų medicininio pobūdžio priemonių taikymo įtariamajam, kadangi jis pripažintas nepakaltinamu.

Kaip primena Šiaulių apygardos prokuratūra, kraupi nelaimė įvyko, kai policija gavo pranešimą apie Tryškių miestelyje prieš motiną smurtaujantį sūnų. Pareigūnams nuvykus į įvykio vietą, įtariamasis pasipriešino policijos pareigūnui. Grumtynių metu A.N. peiliu į kaklą mirtinai sužalojo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiąjį patrulį L.Šimkų.

Įtariamasis pabėgo iš įvykio vietos, tačiau jį greitai sučiupo operatyviai į Tryškius atskubėję pareigūno kolegos. Vaikinas buvo sulaikytas, o vėliau jam skirtas suėmimas trims mėnesiams, kuris vėliau kelis kartus pratęstas.

Ikiteisminio tyrimo metu du kartus buvo kreiptasi į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybą siekiant išsiaiškinti, ar 26-erių metų vyras nusikalstamos veikos padarymo metu bei šiuo metu gali suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

Pirmąjį kartą įprastine tvarka į ekspertus kreipėsi prokuratūra, o antrąjį kartą pakartotinai ištirti vaikino psichinę būklę prašė nukentėjusieji.

Abu kartus atlikus stacionarinę kompleksinę psichiatrinę psichologinę ekspertizę iš Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos ekspertinio skyriaus gauta išvada, kad A. N. yra nepakaltinamas. Vaikino gebėjimui suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti esminį poveikį padarė lėtinis psichikos sutrikimas.

Dėl šio sutrikimo vyro elgesys yra vertinamas kaip neprognozuojamas, socialiai pavojingas, todėl jam būtinas gydymas. A.N. reikalinga taikyti priverčiamąsias medicinos priemones – stacionarinį stebėjimą ir gydymą sustiprinto stebėjimo sąlygomis specializuotoje gydymo įstaigoje – Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min