Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 2d. 21:40

Nesivaldančią vairuotoją nufilmavusių policininkų viršininkas: „Yra veiksmas – bus ir atoveiksmis“

Pareigūnai du sykius mėgino bendrauti su vienatūrio vairuotoja (nuotr.), tačiau abu kartus liko nesuprasti.
Kadras iš filmuotos medžiagos / Pareigūnai du sykius mėgino bendrauti su vienatūrio vairuotoja (nuotr.), tačiau abu kartus liko nesuprasti.

Vidurinį pirštą Elektrėnų pareigūnams rodžiusiai vilnietei keliama nauja byla – už šį išsišokimą. Pareigūnai dar sprendžia, ar moteris baustina administracine tvarka, ar trauktina baudžiamojon atsakomybėn.

Elektrėnų policijos komisariatui laikinai vadovaujantis Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Dainius Kochanskas džiaugiasi, kad jo pavaldiniai, susidūrę su itin įžūlia vairuotoja, pabandė su ja pasikalbėti gražiuoju, nors galbūt galėjo uždėti antrankius, kad savo poelgius apmąstytų areštinėje.

Vis dėlto pareigūnai neužmerkė akių į tai, kaip, einant valstybės tarnautojų pareigas, jie buvo pažeminti.

Neseniai policija paviešino filmuotą medžiagą: dėl neprisegto saugos diržo ir nepateiktų dokumentų Elektrėnuose nubausta vilnietė vairuotoja E.N. (gim.1968 m.) už išrašytą baudą pareigūnams „dėkojo“ vidurinio piršto gestais.

„Dėl tų gestų dar nesibaigė viskas. Yra veiksmas – bus ir atoveiksmis“, – bendraudamas su 15min.lt, antradienį prasitarė komisaras D.Kochanskas.

VIDEO: Vairuotoja, rodžiusi policijai vidurinį pirštą

Jis sakė, kad šios pilietės elgesį vertina vienareikšmiai neigiamai, todėl tai turės būti įvertinta ir teisinėmis priemonėmis.

„Tai parodo asmens bendrą išsilavinimą ir atspindi visuomenės socialines problemas“, – įsitikinęs 15min.lt pašnekovas.

D.Kochansko požiūriu, vien tik policininkai, o juolab represinėmis priemonėmis, neįveiks Lietuvoje įsišaknijusios problemos – nesiskaitymo su pareigūnais, jų reikalavimų nevykdymo, žeminimo.

Elektrėnų policija
Elektrėnų policija

Reikia, kad visa visuomenė dėtų pastangas turėti Lietuvoje orią, autoriteto ir savigarbos nestokojančią policiją.

Elektrėnų policijos komisariato atstovai neskuba bausti pirštų ir emocijų nesuvaldžiusios moters, o renka medžiagą ir stengiasi išsiaiškinti visas bylos aplinkybes. 

Pareigūnai dar nenutarė, ar šiuo atveju pakaks administracinės atsakomybės, ar reikalinga baudžiamoji.

Už išsišokimą gresia bauda nuo 300 litų ar net areštas.

Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 290-asis straipsnis reglamentuoja Valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimą: „Tas, kas įžeidė savo pareigas einantį valstybės tarnautoją ar viešojo administravimo funkcijas atliekantį asmenį, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

Tačiau dėl panašių išsišokimų asmenys gali būti traukiami ir administracinėn atsakomybėn.

Pagal administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 straipsnį, policijos pareigūno garbės ir orumo įžeidimas užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Numatoma, kad pažeidimas gali būti fiksuojamas, kai nepagarba reiškiama žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu.

Su neadekvačiai besielgiančiais asmenimis policininkai kasdienės tarnybos metu susidūria nuolat (žr. susijusius straipsnius).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min