Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neteisėtai žvejojančius asmenis sulaikyti padėjo gyventojų pranešimai (nuotraukos)

Brakonierių laimikis
Vilniaus RAD gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų nuotr. / Brakonierių laimikis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sausio pradžioje Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų rajono agentūros pareigūnus pasiekė neramūs gyventojų pranešimai - žemiau Širvintų užtvankos nelegaliai “darbuojasi“ žvejai. Tikrinant pranešimą nustatyta, jog Širvintų miesto gyventojai E.T. ir R.J. žvejojo neturėdami žvejybos leidimo. Jiems numatyta administracinė atsakomybė - bauda nuo 25 Lt iki 200 Lt.

Aplinkos ministerija praneša, kad tuo pat metu Gelvonų seniūnijos gyventojas G.R. žuvį gaudė kabliu. Žvejoti duriamuoju ar užkabinamuoju įrankiu draudžiama. Taip padaroma žala žuvims. Pažeidėjui pagal ATPK gresia 200–700 Lt bauda. Jam teks dar teks atlyginti už žuvų ištekliams padarytą žalą – už draudžiamu įrankiu sugautą 1 lydeką ir 6 kuojas.

„Gyventojai vis dažniau informuoja aplinkosaugininkus apie pastebėtus pažeidimus, daromą žalą gamtai, - sakė Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas. - Pernai Vilniaus regione buvo surengti 322 gyvūnijos apsaugai skirti reidai. Išaiškinome 424 pažeidimus. Iš jų 107 pažeidimai buvo šiurkštūs".

Kaip paaiškino Sigitas Mikėnas, šiurkščiais pažeidimais laikoma žvejyba draudžiamais įrankiais, draudžiamais būdais.

Pernai Vilniaus regione sulaikytiems pažeidėjams buvo skirta 50 tūkst. 674 Lt administracinių baudų, konfiskuota 110 draudžiamų žvejybos įrankių. Pažeidėjai turės atlyginti ir gyvajai gamtai padarytą žalą už 14 tūkst. 185 Lt.

Dėl vieno grubaus pažeidimo aplinkosaugininkai perdavė medžiagą teisėsaugos institucijoms. Pažeidėjui bus iškelta baudžiamoji byla už nusikaltimą gyvūnijai.

Komentarai
Temos Žuvys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min