Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 11:15

Netikėtumas D.Didžiūnaitytės byloje: advokato G.Černiausko žinia dėl COVID-19 sukėlė teismą ant kojų

Advokatas Gintaras Černiauskas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Advokatas Gintaras Černiauskas

Ketvirtadienį Klaipėdos apylinkės teisme toliau tęsiama iš viešbučio Klaipėdoje iškritusios ir žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byla, kurioje kaltinimai pareikšti gydytojui Aivarui Milteniui ir prodiuseriui Ričardui Pinikui. Bylos nagrinėjimas ketvirtadienį prasidėjo netikėtai. D.Didžiūnaitytės šeimai atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas pranešė, jog jo dukros klasė dėl koronaviruso infekcijos yra saviizoliacijoje. Išvakarėse blogai pasijuto ir advokato žmona. Abiem joms ketvirtadienį bus atlikti COVID-19 testai.

„Nežinau, kuo susirgo žmona. Mūsų dukros klasėje nustatytas COVID-19, mergaitė izoliuota, o mokytoja ir dar vienas vaikas serga. Vakar vakare susirgo žmona, kuo susirgo, nežinau. Visa klasė izoliuota“, – 15min sakė advokatas Gintaras Černiauskas. Jo dukra mokosi Kauno Erudito licėjuje.

Paklaustas, kodėl gi atvyko į Klaipėdą, G.Černiauskas teigė bandęs užsiregistruoti koronaviruso testui, tačiau sužinojo, kad nėra pagrindo, kad šis jam būtų paskirtas.

„Negaliu nevažiuoti, neturiu pažymos, tad turiu dalyvauti“, – kalbėjo advokatas. Jo žmona blogai pasijuto trečiadienio vakarą.

Klaipėdos apylinkės teismas su tokiu atveju susidūrė pirmą kartą. Teisėjas Svajūnas Bliudsukis išgirdęs šią žinią nusprendė perkelti advokatą į kitą salę.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Advokatas Gintaras Černiauskas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Advokatas Gintaras Černiauskas

Pats G.Černiauskas teigė, jog tai beprasmiška, nes jis jau sėdėjo posėdžių salėje.

Padarius pertrauką salė buvo dezinfekuota, išvėdinta, posėdis pratęstas toliau. G.Černiauskas atskirtas ir posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu.

Teisėjas S.Bliudsukis teigė, jog advokatas pats negalėjo nuspręsti ir savavališkai neatvykti į teismo posėdį neturėdamas patvirtintos gydytojo pažymos. Kadangi kreipėsi į medikus ir jos negavo, vadinasi, gali dalyvauti visuomenės gyvenime imdamasis saugumo priemonių.

Šalia G.Černiausko, nors ir trumpai, kol advokatas išdėstė situaciją, sėdėjo prokurorė Diana Baltrūnaitė-Petkevičienė. Moteris per daug nesisielojo dėl susidariusios situacijos, juolab kad advokatui nebuvo pasiūlyta pasidaryti koronaviruso testo.

Vadina neatsakingumu

Gydytojui A.Milteniui byloje atstovaujantis advokatas Henrikas Mackevičius tokį kolegos G.Černiausko poelgį vadino neatsakingu.

„Tokia situacija, kai vienas iš advokatų galimai yra užsikrėtęs ir atvyksta į teismo posėdį, įspėja tik posėdžio pradžioje, po to, kai atvykę kiti proceso dalyviai, yra visiškas neatsakingumas. Byla gali būti išspręsta, išnagrinėta ir po dviejų savaičių, ir vėliau, bet dabar rizikuoti kelių žmonių sveikata, o galbūt ir gyvybe, jei kažkas mirs nuo COVID-19, tai visiškas neatsakingumas. Galų gale galima buvo įspėti iš anksto, pereiti į kitą salę ir dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu, kaip dabar nusprendė bylą nagrinėjantis teisėjas“, – kalbėjo H.Mackevičius.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Advokatas Henrikas Mackevičius ir Aivaras Miltenis
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Advokatas Henrikas Mackevičius ir Aivaras Miltenis

Paklaustas, ar nerimauja dėl susidariusios situacijos, advokatas teigė nenorintis užkrato parnešti į namus.

„Aš ramus, nes žinau, kad visi kada nors mirsim, tik norėtųsi kaip įmanoma vėliau, – juokavo vyriškis. – Žinoma, neramu, kodėl aš turėčiau bijoti atnešti tą užkratą namo, žmonai, vaikams, anūkams, dėl to, kad kažkas nepasirūpino pranešti iš anksto.“

Ketvirtadienį byloje bus apklausiami keli liudytojai, tarp jų ir policijos pareigūnai, tačiau pastarieji užsiminė, jog vyksta į tiek daug įvykių, kad prisiminti kažko konkretaus apie kiekvieną jų kone neįmanoma.

Posėdyje laukta ir D.Didžiūnaitytės mama, tačiau Norvegijoje gyvenanti moteris neatvyko. Ji Klaipėdoje buvo prieš porą savaičių, tačiau tuomet posėdis neįvyko. Kada ji atvyks, nežinia, mat trikdžių sukelia ir dėl COVID-19 įvesti apribojimai.

Žuvo prieš trejus metus

Medikas A.Miltenis šioje byloje kaltinamas išžaginimu, o žinomas prodiuseris R.Pinikas – neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu.

Ikiteisminis tyrimas dėl 22-ejų metų merginos žūties buvo pradėtas 2017 metų lapkričio 20 dieną, po to, kai ji iškrito iš bendro naudojimo 14 aukšto viešbučio balkono Klaipėdoje ir žuvo.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: be minėtųjų, taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių straipsnių buvo nutrauktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min