Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 6d. 12:58

Nuo karo Kalnų Karabache bėgęs armėnas atsidūrė Lietuvos areštinėje: „Mano akyse nužudė motiną, tėvą su sese išvežė kariškiai“

Kalnų Karabachas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Asociatyvi iliustracija/Kalnų Karabachas

Nuo karo Kalnų Karabache bėgęs armėnas bandė pasiekti Vokietiją, tačiau jo kelionė baigėsi Lietuvoje, kai jį, bandant patekti į Lenkiją, sulaikė pasieniečiai. Kadangi armėnas kartu su savimi pasiėmė ir pakeleivį, nuo A.Lukašenkos režimo bėgantį baltarusį, jam buvo iškelta byla ne tik dėl nelegalaus sienos kirtimo, bet ir neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos sieną. Pats armėnas neišreiškė noro gauti politinį prieglobstį Lietuvoje ir pripažino savo padarytus nusikaltimus, todėl buvo pasiųstas į areštinę 84-ioms paroms.

„Mano akyse buvo nužudyta moti­na, tėvas su seserimi kariškių išvežti nežinia kur“, – savo pasakojimą teisėsaugai pradėjo Saša Petrosyanas.

Vyras tvirtino, kad ši tragedija nutiko prasidėjus karui Kalnų Karabache. Kadangi bijojo dėl savo paties gyvybės, praėjusių metų lapkričio pabaigoje jis nusprendė sprukti iš Armėnijos.

Kelionė į nežinią

„Įlipau į vilkiko priekabą ir ten pasislėpiau, – savo kelionės pradžią prisiminė jis. – Kur ir kiek laiko važiavau – nežinau. Galbūt 4 dienas. Galiausiai man pasidarė šalta, labai išalkau, todėl sustojus vilkikui iš jo išlipau.“

Saša įsijungė telefone žemėlapių programėlę ir sužinojo, kad atsidūrė Baltarusijoje, Gardine. Jis nusigavo iki nakvynės namų ir ten porą dienų svarstė kaip patekti į Lietuvą.

„Būdamas ten susipažinau su žmogumi, išsikalbėjome, pasakiau jam, kad noriu nukeliauti į Vokietiją. Jis man sakė, kad Lietuvoje yra jo draugas Jegoras, kuris taip prisijungtų prie tokios kelionės ir davė jo telefono numerį“, – pasakojo Saša.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min