Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nušautojo Dariaus Čekalino byla: procesas atnaujintas, bus sprendžiama, ar tęsti jį reabilitaciniais pagrindais

Žmogžudystė Kaune, prie vaikų darželio
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / D.Čekalino žmogžudystė įvykdyta prie šio vaikų darželio Kaune.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) nutarė atnaujinti įrodymų tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje dėl žmogžudystės yra nuteistas neseniai Kaune nušautas Darius Čekalinas.

Antradienio popietę LApT teisėjai turėjo paskelbti galutinį ir neskundžiamą sprendimą baudžiamoje byloje, kurioje kaunietis Darius Čekalinas yra nuteistas už žmogžudystę.

Nuteistasis nesutiko su griežtu Kauno apygardos nuosprendžiu, todėl buvo jį apskundęs. Tačiau, nesulaukęs galutinio verdikto, D.Čekalinas gruodžio 8 dieną Kaune, prie vaikų darželio „Vėrinėlis“, buvo nušautas.

Antradienį Apeliacinis teismas paskelbė, kad pasikeitus šios bylos aplinkybėms, kol kas nėra galimybės nei patvirtinti apkaltinamojo, nei paskelbti išteisinamojo nuosprendžio. Todėl teismas nutarė pirmiausia atnaujinti įrodymų tyrimą šioje baudžiamojoje byloje dėl penkerių metų senumo įvykių, kai taip pat Kaune buvo nušautas Artūras Pakašius. Manoma, kad D.Čekalino nužudymas – 2006 metų kruvinosios istorijos tęsinys.

Jau šios dienos posėdyje teismas turėjo išklausyti proceso dalyvių nuomonės, ar D.Čekalino byla turėtų būti nutraukta kaltinamajam mirus, ar tęsiama reabilitaciniais pagrindais.

Teismų praktiką, kurioje įmanomas ir pastarasis variantas, neseniai pradėjo formuoti Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, leidęs tirti garsiąją Kauno pedofilijos bylą net kaltinamajam Andriui Ūsui mirus.

Kitas variantas – D.Čekalinui mirus ir nutarus bylą nutraukti, Kaune jam paskelbtas nuosprendis būtų panaikintas. Formaliai D.Čekalinas liktų neteistas.

LApT antradienį nieko nenusprendė, nes serga vienas iš trijų kolegijos teisėjų.

Nors vienas kolegijos narių vylėsi, kad prie bylos pavyks grįžti jau „ryt, poryt arba penktadienį“, kitas posėdis bus tik kitais metais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min