Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nustatyta grupuotė, praėjusių metų pabaigoje sprogdinusi ir plėšusi bankomatus

Banko „Snoras“ kioskelyje nugriaudėjęs sprogimas statinį smarkiai apgadino: išdužo langai, subyrėjo vidinės pertvaros. Nuolaužas sprogimo banga išmėtė 20 metrų atstumu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Iš šio susprogdinto banko „Snoras“ kioskelio Kaune bankomato pinigų pagrobti nepavyko.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnams pavyko nustatyti grupuotę, kuri įtariama praėjusių metų pabaigoje grobė pinigus iš bankomatų. Pareigūnai sulaikė keturis asmenis, kurie įtariami įvykdę šiuos nusikaltimus.

Kaip informuoja Policijos departamentas, 2009 metų lapkričio 19 dieną iš Šeduvoje įrengto bankomato buvo pagrobti 23 tūkst. litų. Tyrimo metu nustatyta, kad nusikaltėliai į klientų aptarnavimo punktą pateko išlaužę duris ir panaudoję propano bei deguonies dujų mišinį, susprogdino bankomato pinigų saugyklą ir pagrobė ten esančius pinigus.

Pareigūnams teko sunki užduotis, nes nusikaltimas buvo įvykdytas labai profesionaliai – pinigai buvo pagrobti nepaliekant akivaizdžių įkalčių.

Nors pareigūnai pirmą kartą susidūrė su nauju, tuo metu dar nežinomu nusikaltimo padarymo būdu, kai panaudotos dujos, profesionalių ir operatyvių kriminalistų bei prokurorų dėka pavyko nustatyti panaudotas priemones, nustatyti galimi nusikaltimo vykdytojai.

Jau pirmąją dieną, po Šeduvos bankomato susprogdinimo, bendradarbiaujant su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnais, buvo sulaikytas vienas įtariamųjų, anksčiau teistas D.R. (gim. 1984 m.).

Dar po keleto dienų buvo sulaikytas ir antrasis asmuo A.G. (gim. 1986 m.), anksčiau teistas už sunkų sveikatos sutrikdymą ir viešosios tvarkos pažeidimą. Po kelerių savaičių pareigūnams įkliuvo ir dar du anksčiau teisti gaujos nariai: A.M. (gim. 1987 m.) ir S.M. (gim. 1989 m.). Visi keturi įtariamieji yra Kėdainių rajono gyventojai, jiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė - suėmimas.

Identiškas nusikaltimas, 2009 metų lapkričio 6 dieną, buvo įvykdytas Kauno mieste, kur buvo susprogdintas bankomatas, tačiau nusikaltėliams nepavyko pagrobti pinigų. Bendradarbiaujant Šiaulių aps. VPK ir Kauno aps. VPK pareigūnams pavyko surinkti įrodymų, kad šį nusikaltimą taip pat galimai organizavo ir įvykdė tie patys asmenys.

Dėl šių įvykių toliau atliekamas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min