Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 30d. 14:45

Nuteista moteris, kirviu sužalojusi sugyventinį

Kirvis
Photos.com nuotr. / Kirvis

Panevėžio apygardos teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje teismas pripažino Kupiškio rajono gyventoją Z.R. kalta dėl sunkaus sugyventinio sveikatos sutrikdymo ir nuteisė ją pusšeštų metų laisvės atėmimo bausme. Nuteistoji bausmę turės atlikti pataisos namuose.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos teismas, Z.R. 2010 m. birželio 13-osios vakarą girtavo savo namuose su buvusiu vyru, sugyventiniu ir sūnumi. Apie 20 val. sugyventinis išėjo į kitą kambarį miegoti, o kaltinamoji dar pasiliko.

Po kurio laiko Z.R. nuėjo pas sugyventinį paprašyti cigarečių. Šiam pasakius, kad cigarečių neturi ir liepus atstoti, Z.R. supykusi metė į gulintį sugyventinį kirvį. Kirvis pataikė nukentėjusiajam į galvą – prakirto kaktą, dėl to lūžo kairys smilkinkaulis ir kairys skruostikaulis, išsiliejo kraujas virš kietojo galvos smegenų dangalo.

Kaltinamoji Z.R. visiškai pripažino savo kaltę ir paaiškino, kad tuo metu buvo neblaivi, blaivi šio nusikaltimo nebūtų padariusi. Teigė, kad su sugyventiniu susitaikė, su juo gyvena iki šiol.

Nuosprendyje teismas konstatavo, kad kaltinamoji Z.R. padarė labai sunkų tyčinį nusikaltimą, už kurį numatyta tik laisvės atėmimo bausmė. Teisėjų kolegija, skirdama mažesnę bausmę negu baudžiamojo įstatymo sankcijoje numatytas bausmės vidurkis, atsižvelgė į tai, kad nukentėjusysis su kaltinamąja susitaikė, tebegyvena kartu, nukentėjusysis prašė neskirti Z.R. laisvės atėmimo bausmės.

Teismas iš Z.R. priteisė Panevėžio teritorinei ligonių kasai 2 tūkst. 460 litų už nukentėjusiajam suteiktas gydymo paslaugas.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas sunkiai sužalojo ar susargdino savo artimą giminaitį ar šeimos narį, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki dvylikos metų.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min