Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteista nevykusiai dėl vaikystės draugo žmonos nužudymo pasiteisinti bandžiusi vilnietė: „Ji pirma pradėjo...“

Asociatyvinė iliustracija: pikta moteris
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: pikta moteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas nepatikėjo, jog vilnietė sugėrovę nužudė būdama labai susijaudinusi. Prieš metus savo vaikystės draugo bute girtavusi 44 metų Irena Milianovskaja dviem peilio smūgiais nutraukė jo žmonos gyvybę. Dėl to moteris kalės 7 metus.

Nustatyta, kad Irena Milianovskaja pas gretimame name gyvenančią pažįstamą moterį vakarojo prie butelio pernai balandžio 18-ąją. Kitą rytą buvo pakviesta kavos ir „pataisyti sveikatos“. Taisė pusę dienos, kelių vyrų kompanijoje, kol virtuvėje užmigo. Šeimininkei pradėjus žadinti ir varyti lauk, nepasidavė. Kaltinamoji teigė, kad peilio pirmoji griebėsi dviem metais už ją vyresnė N.T. – brūkštelėjo per riešą. Atėmusi iš jos virtuvinį peilį, I.Milianovskaja dukart smeigė buto šeimininkei į pilvą. Po to iš buto išėjo.

Nors I.Milianovskaja kalta prisipažino, tačiau teigė, kad savo auką sužalojo staiga susijaudinusi ir gindamasi nuo neteisėtų jos veiksmų. Kaltinamoji tvirtino, neva dėl tokių N.T. veiksmų jos sveikatai ir gyvybei buvo kilęs realus pavojus.

„Byloje nėra jokių duomenų, kurie leistų padaryti išvadą, jog Milianovskaja veikė būtinosios ar tariamosios ginties sąlygomis, – rašoma teisėjos Virginijos Pakalnytės-Tamošiūnaitės priimtame nuosprendyje, kuris dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. – Byloje taip pat nenustatyta, kad kaltinamoji nužudė N.T. būdama didžiai susijaudinusi dėl nukentėjusiosios pavartoto įstatymams priešingo smurto“.

Kaltinamoji, suduodama aukai peiliu į gyvybiškai svarbią kūno vietą, suprato, jog tokiais savo veiksmais gali sukelti ne tik sunkių, bet ir mirtinų pasekmių, kurių nors ir nesiekė, tačiau sąmoningai leido joms kilti. Todėl teismas padarė išvadą, kad kaltinamoji nužudė N.T. veikdama netiesiogine tyčia, pasakojama Vilniaus apygardos teismo atstovo paviešintame pranešime.

I.Milianovskajos atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimo metu ji buvo apsvaigusi nuo alkoholio (sulaikius nustatytas vidutinis girtumo laipsnis). Bylos duomenys patvirtina, kad kaltinamoji nuolat piktnaudžiauja alkoholiu, dėl ko jai neterminuotai apribotos motinos teisės į du nepilnamečius vaikus.

Atsižvelgdamas, kad I.Milianovskaja nužudė N.T. esant netiesioginei tyčiai, auka pati buvo neblaivi ir jos neteisėtas elgesys įtakojo tolesnius neteisėtus kaltinamosios veiksmus, teismas jai skyrė minimalią straipsnio sankcijoje numatytos laisvės atėmimo bausmės trukmę – septynerius metus.

Nukentėjusiojo, N.T. sūnaus, naudai iš I. M. priteista apie 42 tūkst. litų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min