Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 2d. 17:39

„Padėka“ už sulaikytą girtą vairuotoją – ikiteisminis tyrimas dėl sveikatos sužalojimo?

Eismo įvykio vietoje Survelių kaime
Stop kadras/K.Lapinsko nuotr. / Eismo įvykio vietoje Survelių kaime

Kai šių metų birželį į Kęsto Lapinsko močiutės žemės valdas Kaišiadorių rajone įlėkė girtutėlio kaimyno A.B. vairuojamas „VW Passat“, visa tai matęs jaunas vyras manė pasielgęs pilietiškai – ištempė automobilio valdytoją iš mašinos ir iškvietė policiją bei greitąją pagalbą. Tačiau į tokį poelgį, anot jo, neatsakingas vairuotojas atsakė kerštu – apkaltino sumušimu.

Iškelti šią istoriją į viešumą iš Kaišiadorių rajono kilusį K.Lapinską paskatino lapkričio 25 d. vakarą Vilniaus Kalvarijų gatvės daugiabučio kieme užfiksuotas pilietiško vilniečio poelgis. Kaip anksčiau rašė 15min, sostinėje gyvenantis Simonas Dailidė atėmė iš kiemo užtvarą mašina apgadinusio girto vairuotojo raktelius ir neleido jam išvažiuoti į gatvę. Vilnietis tikino galbūt kažkam tokiu būdu išgelbėjęs gyvybę.

Tai tikrų tikriausias A.B. kerštas, nes iškviečiau policiją. Avarijos dieną ne tik buvo girtas, bet ir neturėjo teisės vairuoti. Akistatos metu tvirtino, kad ištraukiau jį iš mašinos ir sumušiau. Teatras, valstybės lėšų eikvojimas.

„Norėčiau pasidalyti panašia istorija. Tik joje figūruoja buvęs Jonavos policijos pareigūnas A.B. O jį girtą sulaikius, prieš mane pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tokia pat istorija tik su visiškai kitokia pabaiga“, – intrigavo į 15min besikreipęs K.Lapinskas.

Pasak pašnekovo, istorija nutiko šių metų birželio 19 d., jam besilankant pas močiutę, gyvenančią Kaišiadorių rajono Survelių kaime. Kęstas matė, kaip už 1,5 km gyvenantis A.B. dideliu greičiu skrieja pagrindinio kelio Kalniniai Mijaugonys–Žasliai–Jonava (143) link. Už pusvalandžio kaimynas grįžo, tačiau, neišsukęs stataus posūkio žvyrkelyje, įskriejo į K.Lapinsko močiutės žemės valdas. Išvartęs kelią nuo laukų skiriančias eglutes, „VW Passat“ sustojo įsirėžęs į šlaitą.

„Skriejo jis gal 100 km/val. greičiu. Su dviem pažįstamais, užsukusiais į svečius, atbėgęs į įvykio vietą, ištraukiau kruviną A.B. iš mašinos, kurioje taip pat matėsi kraujo žymių, pasodinau ant kupsto ir iškviečiau pareigūnus bei greitąją pagalbą.

Iš pradžių A.B. bandė susitarti: siūlė savo bankinę kortelę, kad galėčiau nusiimti pinigų, siūlė perrašyti automobilį. Tačiau, pamatęs pareigūnus, pakeitė gaidelę. Įspėjo, jog turėsiu problemų – jog apkaltins mane smurtu prieš jį. Policininkai tik pasijuokė iš tokių kalbų. Juk žmogus buvo ką tik po eismo įvykio, kominės būsenos, nesiorientavo, kur randasi. Įpūtė į alkoholio matuoklį 3,8 prom. alkoholio“, – įvykį nupasakojo K.Lapinskas.

Iškėlė bylą

Tačiau praėjus trims mėnesiams pašnekovas sužinojo, jog prieš jį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo – pareiškimą dėl sumušimo parašė tas pats močiutės kaimynas A.B.

„Tą dieną buvo karšta. Buvau su glaudėmis. Renovavau močiutės namą. Įvykį matė keli liudininkai. Ant mano rankų – jokių nubrozdinimų. Jis avarijos metu rėžėsi į šlaitą. Apie kokį dar sumušimą kalbame? Kam man jį mušti? Advokatas pataria leisti pareigūnams dirbti savo darbą, kol neprisidirbs.

Tai tikrų tikriausias A.B. kerštas, nes iškviečiau policiją. Avarijos dieną ne tik buvo girtas, bet ir neturėjo teisės vairuoti. Akistatos metu tvirtino, kad ištraukiau jį iš mašinos ir sumušiau. Neva tai už senus reikalus. Teatras, valstybės lėšų eikvojimas“, – istorijos posūkiu stebėjosi pašnekovas.

Siautėja ne pirmą kartą

Pasak jo, netrukus po įvykio A.B. automobilį atgavo ir vėl su juo ėmė važinėtis, nors teismas atėmė iš jo teisę vairuoti.

„Kodėl jam grąžino automobilį? Ir kas iš to, kad atėmė teises, jei jis toliau važinėja? Kaime niekas nestebi. Ne pirmą kartą jis įlėkė mašina į mūsų teritoriją. Ne pirmą kartą pavojingai vairuoja. Štai prieš keletą metų įkliuvo lenkdamas karinę koloną, juk šalia einantis kelias veda pro Ruklą. Sustabdžiusi karo policija iškvietė policijos pareigūnus.

Taip ir siautėja nevaldomas po kaimo gatveles. Kai toks blaškosi gatvėmis – bus nelaimė.

Vėliau kaimynas skundėsi, jog jo vos nuo kelio su visureigiu A.B. nenustūmė. Važiavo ūkininkas kitą dieną pasiaiškinti – A.B. tikino jo nematęs. Ne vienas aplinkinis gyventojas gali patvirtinti, kaip jis laksto, nors net teisių neturi. Ir iš policijos A.B. atleido, mano žiniomis, dėl alkoholio ir kyšių.

Kai apie tai, jog po teismo sprendimo jis vėl sėda prie vairo, informuoju pareigūnus, jie paragina skambinti 112. Kas iš to? Mūsų kaime policija nepatruliuoja, kol atvažiuos iš Kaišiadorių – pusvalandis. Per tiek laiko nesugaudysi jau jo. O ir nenufilmuosi belaukdamas, nes A.B. nedirba, tad nežinai, kada, kur pajudės su mašina.

Taip ir siautėja nevaldomas po kaimo gatveles. Kai toks blaškosi gatvėmis – bus nelaimė. Juk šalia – gana intensyvus kelias. Kaip vienas šalia gyvenantis padorus policijos pareigūnas teigia: šį asmenį išlygins tik grabo lenta. Nepataisomas“, – tikino K.Lapinskas.

Kęsto Lapinsko nuotr./Žvyrkelis Survelių kaime, kuriame įvyko eismo įvykis
Kęsto Lapinsko nuotr./Žvyrkelis Survelių kaime, kuriame įvyko eismo įvykis

Įpūtė 3,28 prom.

Kauno apskrities policija 15min patvirtino apie birželio 19 d., apie 19.10 val., Kaišiadorių r., Palomenės sen., Survelių k., įvykusią avariją. Teisėsaugos duomenimis, 1962 m. gimęs vyras automobiliu „VW Passat“ nuvažiavo nuo kelio. Vairuotojui alkoholio matuokliu buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,28 prom. Dėl patirtų sužalojimų medikai vyrą pristatė į gydymo įstaigą.

Automobilis buvo sulaikytas, vėliau tyrimą kuruojantis prokuroras priėmė sprendimą grąžinti automobilį įtariamajam. Dėl šio įvykio atliktas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 7 d. Baudžiamuoju aktu vyrui skirtas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas metams ir 30 MGL – 1 140 eurų – piniginė bauda.

Kauno apskrities policija patvirtino ir faktą apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl A.B. sveikatos sužalojimo: birželio 21 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai sulaukė pranešimo, kad birželio 19 d. 1987 m. gimęs pažįstamas asmuo galimai sumušė 1962 m. gimusį vyrą.

Atlikus aplinkybių patikslinimą ir gavus medikų informaciją apie vyro sužalojimus, kurie nebūdingi patiriamiems eismo įvykio metu, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Šeštojo skyriaus prokurorė Jurgita Česienė. Už tai įtariamajam, šiuo atveju – K.Lapinskui, gresia laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Policija nekomentavo fakto apie ankstesnes A.B. administracines nuobaudas ar teistumus. Netvirtino ir neneigė to, ar praeityje jis atleistas iš policijos dėl kokių nors pažeidimų, tik pabrėžė, jog „šis asmuo šiuo metu nedirba policijos įstaigoje“.

Situacija kaimo vietovėse išties sudėtinga. Daugelis girti prie vairo sėdantys asmenys jaučiasi nebaudžiami, nes policijos patrulį atokesnėse vietovėse sutiksi retai, o ir policijos reidai kaimuose – ne dažni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min