Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padirbtomis sąskaitomis faktūromis sukčiai sugebėjo apmulkinti dešimtis bendrovių

Įtariamoji
„Vektrona“ vaizdo įrašas / Įtariamoji
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po Joninių į sukčių spąstus suprato pakliuvę buitinės technikos pardavėjai „Vektrona“. Bendrovės vadybininkas patikėjo įmonės „Floor-x“, besispecializuojančios medienos ir jos gaminių prekybos srityje, atstovės pateikta išankstinio apmokėjimo sąskaitos faktūra kopija, kuria neva buvo apmokėta už įsigytą skalbimo mašiną. Pinigai į įmonės sąskaitą taip ir neįkrito, o sukčiai išgaravo kaip į vandenį.

Birželio 23-ąją bendrovės „Vektrona“, prekiaujančios buitine technika, vadybininkui paskambino vyras, kuris išreiškė norą iš įmonės įsigyti skalbimo mašiną.

Pašnekovui išsirinkus skalbyklę, jis paprašė vadybininko išrašyti išankstinio apmokėjimo sąskaitą faktūra įmonės „Floor-x“ vardu ir atsiųsti ją elektroniniu paštu tam, kad įmonė galėtų padaryti pinigų pavedimą.

Ant kopijos – ir įmonės spaudas, ir direktoriaus parašas

Įmonei buvo išrašyta išankstinio apmokėjimo sąskaita faktūra ir po kelių valandų į parduotuvę atvyko maždaug keturiasdešimtmetė moteris.

„Ji prisistatė įmonės „Floor-x“ atstove ir parodė pavedimo kopiją. Kopija buvo tvarkinga: ant jos buvo ir įmonės antspaudas, ir direktoriaus parašas. Moteris pasirašė M.Kurienės vardu. Po procedūros jai buvo leista išsivežti skalbyklę, – pasakojo įmonės „Vektrona“ padalinio vadovas Donatas Alekna.

Sukčių atstovė keičia savo išvaizdą

Tai, kad pinigų pavedimas neatliktas, įmonė pastebėjo birželio pabaigoje. Bendrovės direktorius bandė skambinti įmonės „Floor-x“ nurodytu telefonu, bet jis visą laiką buvo išjungtas.

D.Alekna ėmė domėtis ir sužinojo, kad ši moteris, prieš atsiimdama prekes, pakeičia savo išvaizdą: užsideda akinius, garbiniuoja plaukus.

„Vektrona“ vaizdo įrašas/Įtariamoji
„Vektrona“ vaizdo įrašas/Įtariamoji

Įmonės „Vektrona“ vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo skalbyklės atvažiavusią pasiimti moterį.

VIDEO: Bendrovės "Vektrona" vaizdo kameromis užfiksuota įtariamoji

Išvažiavo pilkos spalvos „Audi A6“

Šių metų birželio pabaigoje įmonės „Floor-x“ atstovai apmulkino ir bendrovę „Eimeta“, taip pat prekiaujančia buitine technika.

Birželio 30 d. įmonės telefonu paskambino vyras, kuris teigė norintis įsigyti skalbimo mašiną, kurios kaina siektų 1000-1300 litų. Ir vėl buvo suderėta, kad įmonei „Floor-x“ bus atsiųsta išankstinio apmokėjimo sąskaita faktūra.

„Po poros valandų atvažiavo moteris su išrašo iš banko kopija. Nors ir kilo įtarimų, tačiau ant išrašo buvo antspaudas ir direktoriaus parašas, o tai privertė ja patikėti“, – pasakojo bendrovės vadybininkas Tomas Uždavinys.

T.Uždavinys teigė, jog moteris buvo tamsesnių plaukų, nei ta, kuri užfiksuota „Vektronos“ vaizdo kamerų, ir be akinių, tačiau matėsi, kad tai tas pats žmogus.

Moteris skalbyklę išsivežė pilkos spalvos „Audi A6”.

Liepos 2 d. bendrovės „Eimeta“ vadovas dėl sukčiavimo kreipėsi į policiją.

Klastą pastebėjo laiku

Sukčių spąstų išvengti pavyko tik buitinės technikos pardavėjams bendrovei „Merlonda“.

„Birželio 23-ąją telefonu paskambinęs vyras išsirinko televizorių ir paprašė sumokėti išankstiniu mokėjimu.

Vėliau atsiimti televizoriaus atėjo įmonės atstovė su pasirašyta ir užantspauduota išrašo iš banko kopija, tačiau joje buvo parašyta, kad pinigų pavedimas eilėje. Mes patikrinome, kad tie pinigai į mūsų banką nėra įkritę ir prekės neišdavėme“, – teigė „Merlonda“ vadybininkas Gediminas Vaivada.

Pasak G.Vaivados, moteris atrodė vidutinio amžiaus, šviesių plaukų, buvo užsirišusi skarelę.

Buvęs „Floor-x“ direktorius neatsigina piktų skambučių

15min.lt pavyko susisiekti su buvusiu įmonės „Floor-x“ vadovu Tadu Dulskiu. Vyras teigia, jog jam jau pabodo kilnoti ragelį ir įtikinėti įmonių atstovus, kad nebevadovauja „Floor-x“. Praėjusiais metais, maždaug prieš Kalėdas, T.Dulskis bendrovę „Floor-x“ pardavė Jaroslavui Gražul.

„Jau man gal šimtas įmonių nuo sausio skambino ir skundėsi dėl sukčiavimo. Ir pats nemalonumų turiu – jau buvau policijoje duoti parodymų, – telefonu teigė vyras.

Dėl „Floor-x“ sukčiavimo pradėta daugiau nei šešiolika tyrimų

Bylą dėl sukčiavimo kontroliuoja prokuroras Paulius Paukštys. Prokuroro teigimu, įmonės privalo būti atidesnės, pasitikėdamos nepažįstamais asmenimis.

„Situacija yra tokia, kad ne viename Vilniaus miesto policijos komisariate yra pradėti ikiteisminiai tyrimai. Aš kontroliuoju Vilniaus miesto antrąjį policijos komisariatą ir jame dabar yra pradėta 16 ikiteisminių tyrimų dėl šios įmonės veiklos, vienas iš jų buvo gautas iš kito komisariato ir jie yra sujungti.

Bet, kiek žinau, taip pat yra ne vienas tyrimas Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate. Įtariamuoju pripažintas yra vienas asmuo, bet yra duomenų, kad jis veikia daugiau nei su vienu asmeniu, galima įtarti esant bendrininkų grupę. Šiuo metu yra paskelbta jo paieška ir paskirtas suėmimas“, – teigė P.Paukštys.

Bandėme susisiekti internete nurodytu „Floor-X“ direktoriaus Jaroslavu Gražul numeriu, tačiau jis neveikia.

Komentarai
Temos Vilnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min