Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 23, 14:04

Pajūrio dviračių take – riedutininkų ir paspirtuko kaktomuša: „Jis skriejo 60–70 km/val.“

Šeštadienį pasivažinėjimą taku per pušyną palei Baltijos jūrą poilsiautojams aptemdė apmaudus susidūrimas. Pasak avariją savo akimis mačiusio liudininko, „čioperio“ tipo elektrinis paspirtukas miško keliuku skriejo nusikalstamai greitai.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / 15min skaitytojo nuotr.

Avarija įvyko šeštadienį apie 12 val.

Vidutinio amžiaus pora važiavo riedučiais nuo Šventosios pusės, o tuo pat metu elektrinis jaunesnės porelės paspirtukas atlėkė priešinga kryptimi, nuo Palangos.

Poros neprasilenkė – nedideliame dviračių tako vingyje įvyko skausminga kaktomuša. Į avarijos vietą buvo iškviestas ir greitosios pagalbos ekipažas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos vėliau viešintais duomenimis, Ošupio take, riedučiais važiuodami 41-erių moteris ir 43 metų vyras vingyje atsitrenkė į priešpriešiais važiavusį elektrinį paspirtuką. Nukentėjo trys žmonės: abu pėstieji (riedutininkai) ir elektriniu paspirtuku važiavęs 24 metų vyras.

Įspūdžiais apie įvykį pasidalijo 15min skaitytojas, kėlęs klausimą dėl didelį greitį galinčių išvystyti transporto priemonių naudojimo dviračių takuose. Savo akimis šį susidūrimą mačiusio liudininko mintis paprasta: jei vairuotojams neužtenka sąmoningumo – gal reikėtų apie griežtesnį reglamentavimą, bent jau apriboti jų greitį tokiuose poilsiniuose ruožuose?

Pasak skaitytojo, jis mynė dviratį ir kaip tik aplenkė šią riedutininkų porą pakeliui į Palangą: „Jie važiavo ramiai, ilsėdamiesi, šnekučiuodamiesi, lenkdamas nugirdau, kad pasidžiaugė tokiu puikiu šiandienos oru.“

Dviratininko teigimu, jis pamatė iš priekio atlekiantį „čioperiuką“ – elektrinį paspirtuką, skirtą juo važiuoti sėdint ir tinkamą keleiviui vežti.

Vairavo maždaug 25 metų vaikinas, už jo sėdėjo panašaus amžiaus mergina.

„Jų greitis buvo akivaizdžiai per didelis, tas čioperiukas skriejo gal 60–70 km/val.“, – baisėjosi liudininkas.

Saugiai prasilenkti su riedutininkais, juolab atliekant posūkį, nebeliko galimybės. Anot dviratininko, kai paspirtukas dėl didelio greičio „neišlaužė posūkio“, stipriausias smūgis kliuvo riedučiais keliavusiam vyriškiui, tačiau nublokšta buvo ir riedutininkė. Nublokštas riedutininkas liko gulėti ant žolės ir laukė medikų.

15min skaitytojo nuotr./Įvykio vietoje
15min skaitytojo nuotr./Įvykio vietoje

Anot pašnekovo, vaikinas nuo paspirtuko dar bandė ginčytis, aiškinti, kad riedutininkai nesilaikė „savo kelio pusės“, tačiau išgirdęs aplinkinių kritiką dėl beatodairiško lėkimo šiuo dviračių bei pėsčiųjų taku – nutilo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min