Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2015 01 02 /2015 01 03

Lietuvoje siautęs smarkus vėjas vartė medžius, elektros stulpus, pastolius ir tvoras

Penktadienio vakarą ir šeštadienio naktį Lietuvoje siautęs vėjas vartė medžius, elektros stulpus, statybinius pastolius ir tvoras. Apgadinti trys automobiliai, tačiau didesnių nelaimių pavyko išvengti. Dėl vėtros nukentėjo tik vienas žmogus – Klaipėdos rajone ant važiuojančio automobilio užvirtus medžiui, vairuotojas neteko sąmonės ir buvo nugabentas į ligoninę.
Avarija kelyje Klaipėda-Šilutė
Vėjo nuverstas medis kelyje Klaipėda-Šilutė / Nojaus nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, nors stiprus vėjas siautėjo visoje Lietuvoje, iškvietimų buvo sąlyginai mažai – paprastai tokiomis oro sąlygomis ugniagesiai gelbėtojai sulaukdavo iki 100 iškvietimų, susijusių su vėtros padariniais.

Šįkart skambučių dėl nuvirtusių medžių ir panašių incidentų buvo 40. Daugiausia teko traukti nuo kelio nuvirtusių medžių. Apgadinti trys automobiliai. Jurbarko rajone, Pupkaimio kaimo ribose, miško keliuke ant vietos gyventojo automobilio „Volkswagen Passat“ užvirto medis, kurį atvykę ugniagesiai gelbėtojai patraukė ir supjaustė į malkas. Klaipėdoje, Kretingos gatvėje, 5-ojo namo kieme, virstantis medis atsirėmė į automobilį „Opel Astra“. Atvykę ugniagesiai su plieniniu trosu pakėlė medį – tuo metu automobilio savininkas išvažiavo ir pastatė mašiną saugesnėje vietoje. Gelbėtojams beliko supjaustyti medį.

Dar vieną automobilį apgadino Kaune, A.Mickevičiaus gatvėje, nuo namo pradėję byrėti tinkas ir armatūra, kuriuos nuplėšė stiprus vėjas. Pasak ugniagesių gelbėtojų, penktadienio vakarą gyventojai pranešė, kad nuo daugiabučio krenta gelžbetonis. Vienas gabalas pataikė ant automobilio „Renault Scienic“ ir visiškai suniokojo automobilio priekį, išdaužė vairuotojo pusės šoninį stiklą. Laimei, žmonės nenukentėjo, nors tinkas byrėjo miesto centre, ant šaligatvio, kuriuo vaikšto daug kauniečių. Atvykę ugniagesiai teritoriją aptvėrė „Stop“ juosta. 

Daugiausia darbo buvo pajūryje

„Pikas buvo nuo 19 iki 21 val.“, – sakė Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai. Jiems sausio 2-osios vakarą, iki 23 val., teko važiuoti į 9 iškvietimus – daugiausia dėl vėjo išverstų medžių. Tačiau vėtra išvertė ir elektros apšvietimo stulpą – įvykis užfiksuotas Klaipėdoje, Kairių gatvėje.

Ne ką mažiau darbo turėjo ir uostamiesčio bei Klaipėdos rajono policija. Jiems pranešta, kad vėjo išvartytas tvoras Dubysos gatvėje, kur statomas naujas prekybos centras, taip pat šalia Minijos ir Baltijos prospektų sankryžos, kur daromas įvažiavimas į uostą.

Skaudžiausia nelaimė įvyko Klaipėdos rajone. Apie 19.30 val. kelyje Šilutė–Klaipėda, Saugų gyvenvietėje, prie degalinės ant važiuojančio automobilio užkrito medis. Juo važiavo 52 metų vyras ir jo sutuoktinė. Vyras dėl smūgio neteko sąmonės, tačiau automobilis nesustojo ir riedėjo toliau.

Vėjo jėgą buvo galima justi ir Vilniuje. 15min.lt skaitytojas pranešė, kad penktadienio vakarą Tilto gatvėje vėjas nuvertė pastolius, po kuriais stovėjo automobiliai. Jie apgadinti. 

news_54a7164a53cd42db1ad5
Nuversti pastoliai Vilniuje, Tilto gatvėje.

Elektros neturėjo keli tūkstančiai Vakarų Lietuvos gyventojų

Dėl stipraus vėjo sausio 2-osios vakarą elektros neturėjo keli tūkstančiai vartotojų. Kaip BNS sakė bendrovės „Lesto“ atstovas Ervinas Pareigis, daugiausia elektros tiekimo gedimų yra Vakarų Lietuvoje, kur vėjo gūsiai vietomis gali siekti iki 30 m/s. Daugiausia gedimų yra Klaipėdos ir Šiaulių regionuose. Elektros sutrikimai operatyviai šalinami. Tačiau, kadangi vėjas nerimsta, gaunama vis naujų pranešimų apie gedimus kitose vietose. 

Sinoptikai įspėjo, kad naktį į šeštadienį vakarų krypties vėjas sieks 17-22 metrus per sekundę, pajūryje numatomi gūsiai iki 30 metrų per sekundę. Nors tai ne uraganas, tačiau toks stiprus vėjas pavojingas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius