Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 7d. 20:30

Panevėžio gatvėse tarsi karo lauke pasijutusiems vairuotojams gresia teistumas

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Radviliškiečio ir motociklininko konflikto vietoje

Panevėžyje per pastarąjį mėnesį pradėti net keli ikiteisminiai tyrimai dėl vairuotojų, smurtaujančių prieš kitus eismo dalyvius ar gadinančių jų turtą. Naujausias atvejis – birželio 4 dienos popietę kito vairuotojo užpultas prie sankryžos sustojęs motociklininkas. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiam ikiteisminiam tyrimui, kurį atlieka Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai, vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Lina Šimonienė. „Motociklininkas teigia, kad buvo užpultas be jokios priežasties, kai sustojęs prie sankryžos laukė užsidegant žalio šviesoforo signalo“, – sakė prokurorė. Lengvojo automobilio vairuotojas jį aplenkė, užblokavo ir ėmė mušti, nuvertė motociklą. Motociklininkui į pagalbą puolė kiti vairuotojai, jie užpuoliką sutramdė ir perdavė iškviestiems policininkams.

Motociklininkui į pagalbą puolė kiti vairuotojai, jie užpuoliką sutramdė ir perdavė iškviestiems policininkams.

Įtariamasis, 61 metų radviliškietis, iš pradžių buvo uždarytas į areštinę, o vėliau dėl sveikatos sutrikimų atsidūrė ligoninėje.

Šiuo metu prokurorė l.Šimonienė vadovauja ir dar vienos panašaus pobūdžio bylos ikiteisminiam tyrimui. Joje įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo pareikšti 28 metų panevėžiečiui, rašoma Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės (Panevėžyje) Rasos Stundžienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Panevėžietis įtariamas gegužės viduryje Klaipėdos–F.Vaitkaus gatvių sankryžoje užsipuolęs kito automobilio vairuotoją – garsiai plūdosi, bandė atidaryti pastarojo dureles.

Pirminiais duomenimis, užpultajam nuvažiavus, panevėžietis ėmė jį vytis. Nemuno gatvėje persekiotojas užkirto šiam automobiliui kelią, o vėl nepavykus atidaryti jo durelių, kelis kartus spyrė į jį ir apgadino veidrodėlį.

Pasak prokurorės L.Šimonienės, kai kurie vairuotojai gatvėse jaučiasi tarsi karo zonoje ir nors konfliktas neretai įsižiebia dėl mažareikšmių kelių eismo pažeidimo, puola jėga įrodinėti savo tiesą, smurtauti ar niokoti turtą. „Norime įspėti, kad toks agresyvus vairuotojų elgesys yra nepateisinamas, tuomet jie patys sudaro avarines situacijas, kelia grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui, sukelia stresą ar juos išgąsdina. Už tai gresia baudžiamoji ar administracinė atsakomybė“, – įspėja prokurorė, ragindama konfliktus gatvėse spręsti civilizuotais būdais, būti kantresniems ir atlaidesniems kitų eismo dalyvių klaidoms.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min