Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 1d. 19:05

Panevėžio teisme vėl atversta genocido byla: teisiamas agentas Šposas

Sekmadienį, Vilniuje ,minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, buvo pagerbti Lietuvos partizanai ir laisvės gynėjai.
Alfredo Pliadžio nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: partizanų pagerbimas per Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Vilniuje.

Panevėžio apygardos teismas grįžo prie genocidu kaltinamo Petro Janukėno baudžiamosios bylos.

Penktadienį nagrinėta po Konstitucinio Teismo (KT) šiemet paskelbto genocido apibrėžimo išaiškinimo. KT paskelbė, kad sovietų nusikaltimai tam tikromis sąlygomis gali būti prilyginami genocidui. Posėdžiu metu prokuroras pateikė prašymą dėl specialisto iškvietimo į apklausą.

P.Janukėnas, kuriam dabar yra 82 metai, kaltinamas, kad būdamas sovietų represinės struktūros Valstybės saugumo ministerijos agentu „Šposu“, vykdydamas šios represinės struktūros nurodymus, pokaryje padėjo sunaikinti Lietuvos partizanus.

Įtariama, kad tuomet 19-metis P.Janukėnas 1951 metų balandžio 14 dieną miške, Niūronių kaime, Anykščių rajone, veikdamas kartu su agentu „Briedžiu“, kuris mirė 2007 metais, apnuodijo „Dūmo“ būrio partizanus ir užmigdė juos spec. preparatu „22“ užnuodyta degtine.

Sovietų saugumiečiai iš anksto buvo pasiruošę partizanų likvidavimo operacijai. Buvo nužudyti „Vytauto“ apygardos „Tigro“ rinktinės „Dūmo“ būrio partizanai: Antanas Bagočiūnas („Dūmas“), Justinas Puodžiūnas („Šerkšnas“), Albertas Pakenis („Jūreivis“), Vytautas Pačinskas („Audra“).

Taip pat nužudytos partizanams padėjusios civilės seserys – Emilija ir Ona Miliauskaitės.

Saugumiečiai į nelaisvę paėmė partizaną Povilą Budreiką („Debesį“). Jis mirė kalėjime.

Šią baudžiamąją bylą teismas gavo 2010-ųjų gruodį. Vyko keli posėdžiai, po to 2011 metais kreiptasi į Konstitucinį Teismą, nagrinėjimas buvo sustabdytas. P.Janukėno byla į Panevėžio apygardos teismą grįžo kovą po KT išaiškinimo.

Toliau bylos nagrinėjimas vyks spalį 17 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min